Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

15 lat temu
Silnik 1.7 TD 63KM 46kW
Rok produkcji 1998
Fiat Punto I Hatchback 1.7 TD 63KM 46kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo elastyczny silnik, jadąc 50 km/h na 5 biegu nie zadławi się i nie szarpie, a płynnie przyśpiesza. Po mieście spokojnie na 3 biegu od 20 km/h przyśpiesza
bardzo lubię ten samochód za elastyczność silnika, za niewielkie wymiary na parkingu, za przestronność w środku, za włoski styl i kolor tapicerki ;P
bardzo elastyczny, a na co dzień jeżdżę TDI więc wiem co to znaczy, można jechać na 3 biegu od 20km/h
w lecie bez problemów, zimą przy dużych mrozach zanim nie rozgrzeje się olej w skrzyni trzeba użyć więcej siły (wyjeżdżam z osiedla na pierwszym biegu i po chwili ok)
auto było sprowadzone z Niemiec, w tej chwili ma 130 tys.km i wszystkie wahacze oryginalne, wymieniałem przy 120tys. amortyzatory bo jeden ciekł. Ceny części przyzwoite
nie mam z tym problemów, wszystko widać, mam wersje 3 drzwiową i z tyłu dzięki długim szybom bocznym żaden słupek nie zasłania
wszystko intuicyjnie, jedynie włącznik świateł we fiatach jest w dźwigni przy kierownicy
wentylacja w lecie bez zastrzeżeń, w zimie mogłoby byc lepiej
zadziwiająco dużo miejsca jak na tak małe auto, mam wrażenie że z tyłu jest więcej miejsca niż w Golfie4
to jest auto miejskie, do 80km/h całkiem przyjemnie, od 120km/h robi się trochę głośniej
auto w większości używane po mieście, rzadziej po trasie, a spalanie to 6-6,5 litra
dobry samochód kosztuje drożej niż ten z pierwszego ogłoszenia ale tyle ile kosztuje tyle jest warty. Ceny części nie są wygórowane. Problemem pozostaje znalezienie dobrego egzemplarza
wymieniłem tylko rzeczy eksploatacyjne: amortyzatory z przodu i z tyłu po 120 tys.km oraz szczęki hamulcowe z tyłu, pasek rozrządu+rolka, paski klinowe
Myślę, że zależy jaki egzemplarz się trafi, w moim przebieg wygląda na autentyczny, więc może dlatego nie mam żadnych problemów. Długo szukałem i jeździłem różnymi autami z różnymi ludźmi i sporo zależy również od stylu jazdy

Usterki Fiat Punto I

Fiat Punto I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu