Fiat Punto I Hatchback 1.7 TD 70KM 1994-1997 - Oceń swoje auto

z przebiegiem 151 000 km, wyprodukowany w 1995 roku
~Mateusz
dodał ocenę 05.07.2007 11:26:38, jeździ tym autem 3 lata

Autko po prostu super!!!

Silnik Super!!! Nic dodać nic ująć. Troszkę słaby na niskich obrotach ( 1000-1700)- to w końcu turbo diesel. Jak załączy się turbina to wciska w fotel. Wspaniała elastyczność na każdym biegu... Po prostu SUPER!!!

Za krótka jedynka i dwójka. Ledwo co rusze ( 25km/h) i już trzeba zmienić bieg bo wyje silnik... Jedynka nieraz nie wchodzy za pierwszym razem (Trzeba wrzucić na trójkę i później spowrote na jedynke i nie ma problemu.) Na dwójce troche lepiej ale też za krótki bieg. Trójka to poprostu odjazd. Depniesz do dechy i wystrzelasz do przodu (jak sie oczywiście turbina włączy). Maksymalnie jechałem 160-165km/h i jeszcze ciągnął do przodu. Podsumowując- gdyby jedynka wchodziła za pierwszym razem i gdyby te pierwsze biegi były dłuższe dałbym 5.

Super trzyma się drogi. Kiedyś spieszyłem się do pracy i jak jechałem troszkę agresywniej to trzymał się drogi jak by był do niej przyklejony. Przód troszkę za twardy na polskie drogi- dziury itp. Mam wersję ze wspomaganiem. Podsumowując- zawieszenie świetne! Ciut za twarde ale to nie jest taka duża wada.

Widać wszystko bardzo dobrze. Nieraz trzeba się wychylić bo nie widać przez przedni słupek- do tego można się przyzwyczaić.

Wszystko pod ręką. Jedynie półka na radio za nisko i trzeba się schylać. Za ten mankament dam 4.

Po 3 minutach jazdy już wieje ciepłe powietrze. Nagrzewnica jest super. W lato nie wieje chłodnym powietrzem tylko takim "letnim" :) Ale jak się okna pootwiera to od razu chłodniej. Gdybym miał klimę to było by super. Jak na auto bez klimy jest super.

Auto typowo na 4 osoby. Przy fotelu pasażera przesuniętym na maxa do tyłu Jest nadal miejsce na nogi. Przy normalnym użytkowaniu ( nie na maxa do tyłu ani na maxa do przodu) Jest bardzo dużo miejsca na nogi- więcej niż w polonezie. Jak pisałem - auto na 4 osoby. Tylna kanapa jest wyprofilowana na dwie osoby i jak się siedzi z trzecią to jest troszkę niewygodnie, ale i tak daję 5.

O wyciszeniu to chyba zapomnieli. Jak silnik zimny to brzmi jak traktor. Najgłośniejszy diesel jakiego spotkałem. To jest jego największa wada. Za to daję 3.

Bardzo ekonomiczne auto. Przy maksymalnym używaniu jego możliwości (gaz do dechy) 7,9 litra na 100 km. Przy normalnej jeździe w mieście 6,9-7,3litra na 100 km. W jeździe mieszanej bierze około 5,8 litra. Na trasie z miejscami szaleństwa ( 140-160km/h) łyka 4,9 km. Podejrzewam, że jak bym jechał spokojnie to do 4,4-4,5 litra by spokojnie zszedł.

Autko tanie w zakupie i jeszcze tańsze w eksploatacji. Polecam wszystkim chcącym kupić ten model samochodu.

Moje usterki: -przestała działać tylna wycieraczka-spalił sie silnik. -przestał działać klakson- nie wiem czemu. -przestał odbijać lewy kierunkowskaz- cholernie uciążliwe w miejskiej jeździe.

Przez 3 lata użytkowania i przejechaniu ponad 40000 km żadnej poważnej usterki.

Spalanie 1.7 TD 70KM 1994-1997

Diesel [l/100km]
6,2

5,8

7,9

Co najbardziej zaskoczyło pozytywnie oceniającego?

12- letnie auto i tylko malutkie oznaki korozji- pod uszczelką przy przednich drzwiach pasażera... Nie wiem jak to mozliwe ale tak jest.

Sugeruję usunięcie, bo:

Kierowcy, którzy oglądali Fiat Punto, oglądali także

Dowiedz się więcej o Fiat Punto

Przeczytaj o Fiat Punto

Fiat Punto - ładna i rozsądna propozycja
Fiat Punto - ładna i rozsądna propozycja Mimo upływu lat Fiat Punto jest ciekawą propozycją dla kierowców poszukujących ładnego i przestronnego samochodu za rozsądne pieniądze. Włoski maluch pozostaje przyjazny dla kieszeni także podczas późniejszej eksploatacji.

Liczba wpisów 190 014