Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

wp, 21 lat temu
Silnik 1.2 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2000
Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 60KM 44kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Poza tym że: sprzęgło musiałem wymienić -chyba zła jakość materiałów na tarczę, sprzęgło szarpało przy ruszaniu i cofaniu,(już po 19 tys.km-wymiana po 27 tys. km) tarcza wyglądała jak spieczona; w 126p wymieniłem ją po dopiero 40 tys. szybko padła mi końcówka drążka(lewa) - po 27000, za wcześnie mimo stanu naszych dróg, jeździłem raczej ostrożnie-chyba znów materiały; zły mat. na sprężynę pasa bezp - padła po niecałym roku, druga wytrzymała 2 lata ale widać już jej zużycie ;na gwarancji wymienione pióro wycieraczki tylnej-źle , nierówno pracowało; wymieniony zaworek od spryskiwania-przy włączeniu spryskiwania szyb przednich następował wyciek też na szybę tylną -mimo wymiany dużo to nie pomogło, po prostu polubiłem; po 3 latach mocowanie tapicerki nie najlepsze - troche trzeszczy na nierównościach, na krótko pomaga ręczne dociśnięcie jej do karoserii, prawdopodobnie znów złe matriały-klipsy mocujące; szybko padaja żarówki H7-wymiana jej od strony kierowcy(lewej) jest b.kłopotliwa-za ciasno, trzeba by zrobić trochę więcej miejsca-konstrukcja, zaparowany lewy reflektor po myciu-wniosek nie myć samochodu. Ogólnie jest b. duży we wnętrzu, starannie wykończony, pali bez problemu, gdyby nie usterki j.w. to byłbym b. zadowolony, samochód trzyma się b. dobrze drogi, dobrze sie prowadzi, ładnie wygląda-ogólnie podoba mi się.
ale szybko padła mi końcówka drążka(lewa) - po 27000, za wcześnie mimo stanu naszych dróg, jeździłem raczej ostrożnie-chyba znów materiały
do przodu b. dobra, do tyłu nie najlepsza -zagłówki i tylne słupki trochę ją ograniczają -trzeba się b. rozglądać i korzystać z lusterek
b.dobra
W zimie do -10 stopni odmrażanie szyby jest b. szybkie, gorzej przy -20, nawiew na szyby b. dobry - nie pocą się
Jest wielki, ale tylna kanapa sprawia wrażenie twardej"deskowatej"; mogłaby być b. miękka; chociaż jak jedzie 4-5 osób to samochód robi się "miękki"
zależy od opon, zimowe Dębicy są cichsze niż letnie Continentala, silnik b. cichy
zużycie paliwa ok 5 l/100 km w trasie-2 osoby+bagaż 90-120 km/godz.
Ogólnie jestem zadowolony, chciałem kupić z silnikiem 1,9 D lecz teraz kupiłbym z silnikiem 16V-80 km, brak tych 20 koni daje się odczuć; myślę że silnik 105 kM JTD byłby w sam raz lecz cena
na gwarancji wymienione pióro wycieraczki tylnej(źle , nierówno pracowało, wymieniony zaworek od spryskiwania-przy włączeniu spryskiwania szyb przednich następował wyciek też na szybę tylną -mimo wymiany dużo to nie pomogło, po prostu polubiłem; po 3 latach mocowanie tapicerki nie najlepsze - troche trzeszczy na nierównościach, na krótko pomaga ręczne dociśnięcie jej do karoserii, prawdopodobnie znów złe matriały; szybko padaja żarówki H7-wymiana jej od strony kierowcy(lewej) jest kłopotliwa-za ciasno, trzeba by zrobić trochę więcej miejsca.
za dużo usterek jak na taki samochód-materiały na sprzęgło(tarczę) i klocki hamulcowe mogą być lepsze; musiałem je wymienić po ok. 20 tys. (klocki-dzwoniły nawet przy jeździe na wprost-mimo że szczęki nie były wyrobione, rąbek pozostały na tarczy ocierał o szczęki i słychac była dzwonienie); i 28 tys.(sprzęgło) przebiegu -patrz wyżej; zły mat. na sprężynę pasa bezp - padła po niecałym roku, druga wytrzymała 2 lata ale widać zużycie , może miałem pecha przy kupnie
Fiat Punto II Hatchback