Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

PuntoSpeed, 11 lat temu
Silnik 1.9 JTD 85KM 63kW
Rok produkcji 2001
Fiat Punto II Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silniczek rewelacyjnie przyspiesza, jest elastyczny, mało pali i nic się nie psuje.
Inne : Wspomaganie kierownicy - naprawa ok 400-500zł
Jestem w posiadaniu tego autka 2 latka. Wcześniej jeździła nim siostra z mężem 4lata. Sprowadzili go z Francji jako 6 latka. Serwisowali na bieżąco. Ja poza wymianami oleju i filtrów i obsługi klimatyzacji no i po naprawie silniczka wspomagania nie robiłem nic. Silnik odpala bardzo dobrze nawet przy -20. Spalanie świetne, klima ok. Ogólnie do samochodu wsiadam, odpalam i jeżdżę. Mam kilku znajomych co jeżdżą Punciakiem i nie narzekają. Ja tym bardziej. Wiadomo, że są inne lepsze cichsze i bardziej niezawodne auta ale to jest Punto klasa B i przez ten pryzmat trzeba patrzeć na to auto. Ceny części zamiennych na bardzo niskim poziomie. Jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem. POLECAM!
Silnik bardzo żwawy i zrywny. Nic się nie psuje bo to najlepszy silnik. Mało pali tylko troszeczkę głośny ale to w końcu diesel.
Czasem jedyneczka ciężko wchodzi poza tym jest ok.
Dość sztywny ale trochę za głośny oczywiście w porównaniu z nowszymi konstrukcjami.
Widoczność ok.
Wszystko pod ręką.
Klimatyzacja działa bardzo sprawnie na przodzie jak i również z tyłu pojazdu.
Przestrzeń ok jak na wymiary. 4 osoby siedzą wygodnie. Miejsca na bagaż też wystarczająco.
Do 120km/h jest przyjemnie, powyżej troszkę głośnawo ale bez przesady w końcu to tylko samochód klasy B.
Spalanie kształtuje się na poziomie 6-6,3L na 100km w mieście przy włączonej klimatyzacji i od 4,2L (90km/h do 5,5L przy 130-150km/h) też przy włączonej klimatyzacji. Bez klimy lekko spada.
Rewelacja
Nic się nie psuje.
Poza wspomaganiem, które się zużywa nic poza tym się nie psuje.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 85KM 63kW [l/100km]

5,3