Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

MC, 16 lat temu
Silnik 1.9 JTD 85KM 63kW
Rok produkcji 2007
Fiat Punto II Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Inne : system Blue&Me jest po prostu genialny; mój 4-letni synek jest przekonany, że można rozmawiać z samochodem i już umie go poprosić, żeby zadzwonił do babci :)
po włosku samochód jest rodzaju żeńskiego (la macchina), więc do mojej cudownej Włoszki mówię czasem cichutko: ti amo, Bella! mam nadzieję, że żona nie jest zazdrosna...
delikatnie basowe brzmienie i świst turbiny to bardzo miła muzyka, na każdym biegu (nawet na 6.) już od niecałych 2000 obr./min. można sprawnie przyspieszać, bardzo elastyczny silnik, już sobie wyobrażam, co to będzie jak do Abartha wsadzą ponad 200 koni... :)
6-biegowa manualna przekładnia tworzy zgrany duet z silnikiem, pracuje lekko i precyzyjnie, kolega stwierdził, że "jak nie w Fiacie"
zależy co kto lubi, a że ja akurat lubię twarde zawieszenie, to jestem bardzo zadowolony; utwardzone (wersja Sport) zawieszenie i 17-calowe felgi dają bardzo dobre wyczucie pojazdu i pewność prowadzenia w zakrętach; układ kierowniczy jest precyzyjny i bezpośredni (tylko 2,5 obrotu między skrajnymi położeniami kierownicy); elektryczne wspomaganie kierownicy (City) w mieście bardzo ułatwia życie - kierownicą można kręcić dosłownie jednym palcem; niestety, nie ma róży bez kolców i na polskich dziurach trzeba uważać, żeby nie zaliczyć "plomby"
bardzo grube słupki czasem przeszkadzają ale za to lusterka są ogromne
wszystko jest na swoim miejscu, wnętrze jakby specjalnie zaprojektowane dla mnie, bardzo łatwo znaleźć wygodną pozycję; fotele są twarde ale bardzo dobrze wyprofilowane - przekonałem się o tym, gdy przez 3 kolejne dni przejechałem w sumie 1500 km bez bólu pleców; jedyny wyjątek to podłokietnik (skądinąd bardzo wygodny przy jeździe i zmianie biegów), który przeszkadza przy zaciąganiu ręcznego, ale już się przyzwyczaiłem i nauczyłem nieco innego chwytu
w ekstremalnych warunkach nie testowałem, ale dwustrefowa klima daje radę
jak na swoją klasę jest gigantyczny, z tyłu wiozłem faceta, ktory ma ok. 190 cm wzrostu i nie narzekał na ciasnotę
do 140 km/h można swobodnie rozmawiać i słuchać cicho włączonego radia; powyżej tej prędkości już z nikim nie rozmawiam ze względów bezpieczeństwa, a radio wystarczy odrobinę podkręcić głośniej, ale i tak głowa cię nie rozboli od hałasu ;)
jak na swoją pojemność przyzwoicie, średnia z dotychczasowego przebiegu to 6,8 l/100 km, ale dużo zależy od stylu jazdy i warunków na drodze, a moja prawa stopa jest trochę cięższa od lewej; wynik podwyższyły ostatnio gigantyczne korki...
65 tys. brutto do dużo, ale za te pieniądze dostaje się naprawdę fajne auto z dobrym wyposażeniem (odsyłam na stronę Fiata, bo za długo by trzeba wymieniać); a poza tym - na szczęście - płaci firma
jak dotąd nic się nie dzieje i oby tak dalej
nic, ale 5000 przebiegu to jeszcze za mało, żeby to oceniać

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 85KM 63kW [l/100km]