Fiat Punto II Hatchback - Oceń swoje auto

silnik
lista silników Fiat Punto II Hatchback
Mniej

Oceny Fiat Punto II Hatchback

Podobnie jak w segmencie Auta małe (3,96)

autodna

dodano 16.08.2009 przez

Auto duzo jezdzilo na nauce jazdy stad kilka usterek, przegrzany silnik, oraz od lpg drobne naprawy silnika, wycieki. Najwieksza i najdroższa naprawa która sie zdarzyła to chyba tylko wymiana silnika wspomagania kierownicy koszt okolo 800 zł. Spalona pompa paliwa 2x - raz było holowane przez to. No i przerdzewiała miska olejowa co mogło byc tez niebezpieczne. Niedawno robiłem konserwację troszke rdzy juz widac ale bez dziur. Widziałem tu wpisy typu ze dołozyłem 8.5 tys w naprawach to chyba tylko w serwisie i to drogim. Ja płace przykładowo ostatnia naprawa koszt czesci z naprawa - 220 zł wymiana paska rozrządu + rolka, sprawdzenie hamulców tył, wymiana swiec. Auto cenie za to ze jest niedrogie w utrzymaniu lpg 8x1.9zł / 100km i nierogie w naprawach. Pozdrawiam

dodano 27.08.2009 przez

kupione z niemiec od policjantki, czyste w srodku, nie deptane, jestem zadowolony z autka. Uciążliwa jest wymiana żarówek, synchronizator (2 bieg- nieprzyjemne zgrzytanie), zajelo mi troche czasu zanim wyczułem dwójeczke i tez nie zawsze wchodzi gładko, zaparowana lampa, nie najciszej w kabinie. Żadnych poważnych napraw nie przeprowadzalem, standardowa wymiana filtrów i rożrządu. w niedlugim czasie punciawke czeka konserwacja podwozia, uk wydechowego i niektorych-drobnych miejsc nadwozia. Nie wiem o co chodzi kierowcom którzy silnie próboją mnie wyprzedzac, ale zadko im sie to udaje. Najszybciej leciałem ok 175kmh i jeszcze ciągnoł, ale lotnisko sie skończyło, stosunek wagi do mocy jest wystarczający. Za te pieniąki z tego rocznika polecam!!

dodano 18.05.2004 przez

Auto zakupiłem ponieważ miałem wcześniej cc sportinga a jeszcze wcześniej 126p, obydwa zrobiły po ponad 100.000 km i stwierdziłem że mnie nie zawiodły to pozostanę wierny marce. Wszystkie fiaty które miałem były czerwone i ten też, i też 3D. Każdy samochód nowy jest za drogi, ale za analogiczny wóz innej marki musiałbym dożucić parę ładnych groszy za wyposażenie więcej. Mam Active´a i w marcu (przed podwyżakmi) wydałem na niego ok 34900 zł. Już od dawna słuchałem dziwnych opinii na temat trwałości fiatowskich wyrobów i jakoś nie doczekałem sie jeszcze awarii na miarę afery. Oby tak dalej, na wóz nie narzekam, bedę eksploatował zgodnie z zasadami mechaniki i znowu pojeżdże parę tysięcy ładnych kilometrów bez kłopotów czego każdemu życzę.

dodano 16.07.2008 przez

Muszę przyznać, że nie miałem przekonania do Fiata i kupiłem go tylko do firmy w której szkoliłem kierowców. Mile mnie zaskoczyło to autko. Poddawane częstemu testowi wytrzymałości przez 5-6 kierowców DZIENNIE a raczej przyszłych kierowców spisywało się niezawodnie. Żadnych problemów ze sprzęgłem - tu byłem wręcz zdziwiony że tyle ono znosi, to samo ze skrzynią. Nie wiem czy to jakiś cud czy faktycznie tu solidność była dopracowana. Autko miało jednak dużą wadę- na drodze zachowuje się jak ping pong, dosłownie się odbija od drogi i "skacze". Pomimo założenia sprawdzonych opon (w moim passacie) Dębica NAVOGATOR 2.Bardzo kiepska przyczepność i łato można było stracić panowanie tu często pomagał na prawdę dobrze działający ABS.

dodano 27.02.2014 przez

Polecam z czystym sumieniem ten samochód.Wbrew powszechnej opinii jako by małe fiaty byly awaryjne w 100% jest to nie prawda mówią to ludzie którzy najczesciej nie mieli styczności z danym autem.Jak każde auto z jakimś przebiegiem wymaga małego wkładu finansowego ale w przypadku punta II raz dwa się zwraca i długo służy bezawaryjnie.Jednostę 8v polecam i cenie za bezawaryjność i prostą konstrukcję co jest nieatpiliwie aututem w dzisiejszych czasach.Auto ma swoje małe minusy np. przy mrozach -15, -20 lubi wyłączyc się elektryczne wspom ponieważ czujnik skrętu w lewo wariuje, albo słaby mechanizm wycieraczek(naprawa w domowych warunkach), a alternator służy bezawarynie oryginalny DENSO, natomiast magnetti Marelli pękały.

dodano 03.04.2003 przez

Jestem bardzo zadowolony z posiadanego auta(HLX 16V=80KM,4 airbagi,ABSzEBD,el ster szyby+centr zam z pilotem w kluczu,el ster i ogrzew luster,system audio).Nieliczne drobne usterki oraz zaniedbania czy też brak dokładności serwisu przyprawiały o lekki zawrót głowy.Brak konkretnej czyli poważnej awarii pozwalają zachwycać się tym autem.Ponadto układ kierowniczy, zawieszenie zezwalające na nieco sportową jazdę okupioną jedynie nieznacznie podwyższonym zużyciem paliwa jest tym czego nie zamieniłbym na nic innego w cenie za jaką kupiłem to auto.Sporo praktycznych dodatków tj jak wielostopniowa praca wycieraczek,dzielona tylna kanapa oraz b dobre światła, zintegrowane światła przeciwmgłowe. Ogólnie: POLECAM GORACO.

dodano 20.03.2003 przez

Wady lakiernicze w nowym aucie? uszkodzona uszczelka na szybie przedniej od nowosci, jestem w szoku. Nigdy w zyciu Fiata!!!! ale pocieszam sie ze to byl pomysl rodzicow. Parujace reflektory mam za soba, tak jak i reklamacje lakiernicze, ale jeszcze znalazly by sie wady, np. na progach drzwi tylnich, zero polerki, zero lakieru, sam podklad i farba:(.Ostatnio padla zarowka pozycyjna, dzis szlak trafil halogenik swiatla mijania w prawym reflektorze. A co do mocy, 2 osoby to wystarczajaco, a 4 to juz za duzy ciezar jak na taki malutki silniczek. Pozatym chcialbym zrobic ANTYREKLAME Fiacikowi: CO TO KU.......ZA KONTROLA JAKOSCI PRZY NOWYM AUCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dodano 16.01.2005 przez

Za takie pieniądze to super samochodzik,oszczędny bo w trasie 4,5l to norma,cichy,do przyjęcia koszty przeglądów,w miare szybko można sie nim przemieszczać,oczywiście nie ocsekując że krajobraz za szybą będzie umykał jak wiatr.Same pochwały.No może nie dla aso w mym mieście.Jak stał w salonie to zawalili trójkąt,hak holowniczy,uszczelke słupka prawego no i nie wiem czy nie mate wygłuszającą silnik.ALE JAK TO U NAS NA UKRAINIE WSZYSTKO GINIE.Bo tutaj jest jak jest.Ale problemów z autkiem prawie brak i mimo wszystko polecam,szczególnie paniom bo tu jest podwójne wspomaganie kierownicy i jednym paluszkiem na postoju można manewrować,w mieście rewelacja! Pozdrawiam wszystkich posiadaczy kropki.

dodano 13.04.2013 przez

Jestem w posiadaniu tego autka 2 latka. Wcześniej jeździła nim siostra z mężem 4lata. Sprowadzili go z Francji jako 6 latka. Serwisowali na bieżąco. Ja poza wymianami oleju i filtrów i obsługi klimatyzacji no i po naprawie silniczka wspomagania nie robiłem nic. Silnik odpala bardzo dobrze nawet przy -20. Spalanie świetne, klima ok. Ogólnie do samochodu wsiadam, odpalam i jeżdżę. Mam kilku znajomych co jeżdżą Punciakiem i nie narzekają. Ja tym bardziej. Wiadomo, że są inne lepsze cichsze i bardziej niezawodne auta ale to jest Punto klasa B i przez ten pryzmat trzeba patrzeć na to auto. Ceny części zamiennych na bardzo niskim poziomie. Jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem. POLECAM!

dodano 13.09.2007 przez

Jest to poprostu fiat nie mój pierwszy i w każdym zawsze były problemy z elektryką i zawieszeniem(końcówki,tuleje,amortyzatory).Mimo to uważam .że jest to niezły samochód.Na codzień mam możliwośc jeździć również Golfem 4 i w porównaniu z nim Punto nie wypada źle,no może tylko kultura pracy zawieszenia w golfie jest nieporównywalnie lepsza pomimo ,,że ma przejechane 160000 km .Punto jest "sztywny".Ważna rzecz którą zauważyłem w innych komentarzach.Ten samochód lubi by o niego dbać.Wtedy się odwdzięczy niezawodnością.Nie jest to samochód dla ludzi ,którzy chcą "lać i jechać" i nic poza tym.