Fiat Punto II Hatchback - Oceń swoje auto

Oceny Fiat Punto II Hatchback

Podobnie jak w segmencie Auta małe (3,96)

dodano 16.07.2008 20:41:51 przez

Muszę przyznać, że nie miałem przekonania do Fiata i kupiłem go tylko do firmy w której szkoliłem kierowców. Mile mnie zaskoczyło to autko. Poddawane częstemu testowi wytrzymałości przez 5-6 kierowców DZIENNIE a raczej przyszłych kierowców spisywało się niezawodnie. Żadnych problemów ze sprzęgłem - tu byłem wręcz zdziwiony że tyle ono znosi, to samo ze skrzynią. Nie wiem czy to jakiś cud czy faktycznie tu solidność była dopracowana. Autko miało jednak dużą wadę- na drodze zachowuje się jak ping pong, dosłownie się odbija od drogi i "skacze". Pomimo założenia sprawdzonych opon (w moim passacie) Dębica NAVOGATOR 2.Bardzo kiepska przyczepność i łato można było stracić panowanie tu często pomagał na prawdę dobrze działający ABS.

dodano 27.02.2014 12:50:18 przez

Polecam z czystym sumieniem ten samochód.Wbrew powszechnej opinii jako by małe fiaty byly awaryjne w 100% jest to nie prawda mówią to ludzie którzy najczesciej nie mieli styczności z danym autem.Jak każde auto z jakimś przebiegiem wymaga małego wkładu finansowego ale w przypadku punta II raz dwa się zwraca i długo służy bezawaryjnie.Jednostę 8v polecam i cenie za bezawaryjność i prostą konstrukcję co jest nieatpiliwie aututem w dzisiejszych czasach.Auto ma swoje małe minusy np. przy mrozach -15, -20 lubi wyłączyc się elektryczne wspom ponieważ czujnik skrętu w lewo wariuje, albo słaby mechanizm wycieraczek(naprawa w domowych warunkach), a alternator służy bezawarynie oryginalny DENSO, natomiast magnetti Marelli pękały.

dodano 03.04.2003 08:54:20 przez

Jestem bardzo zadowolony z posiadanego auta(HLX 16V=80KM,4 airbagi,ABSzEBD,el ster szyby+centr zam z pilotem w kluczu,el ster i ogrzew luster,system audio).Nieliczne drobne usterki oraz zaniedbania czy też brak dokładności serwisu przyprawiały o lekki zawrót głowy.Brak konkretnej czyli poważnej awarii pozwalają zachwycać się tym autem.Ponadto układ kierowniczy, zawieszenie zezwalające na nieco sportową jazdę okupioną jedynie nieznacznie podwyższonym zużyciem paliwa jest tym czego nie zamieniłbym na nic innego w cenie za jaką kupiłem to auto.Sporo praktycznych dodatków tj jak wielostopniowa praca wycieraczek,dzielona tylna kanapa oraz b dobre światła, zintegrowane światła przeciwmgłowe. Ogólnie: POLECAM GORACO.

dodano 20.03.2003 20:19:36 przez

Wady lakiernicze w nowym aucie? uszkodzona uszczelka na szybie przedniej od nowosci, jestem w szoku. Nigdy w zyciu Fiata!!!! ale pocieszam sie ze to byl pomysl rodzicow. Parujace reflektory mam za soba, tak jak i reklamacje lakiernicze, ale jeszcze znalazly by sie wady, np. na progach drzwi tylnich, zero polerki, zero lakieru, sam podklad i farba:(.Ostatnio padla zarowka pozycyjna, dzis szlak trafil halogenik swiatla mijania w prawym reflektorze. A co do mocy, 2 osoby to wystarczajaco, a 4 to juz za duzy ciezar jak na taki malutki silniczek. Pozatym chcialbym zrobic ANTYREKLAME Fiacikowi: CO TO KU.......ZA KONTROLA JAKOSCI PRZY NOWYM AUCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dodano 16.01.2005 14:47:50 przez

Za takie pieniądze to super samochodzik,oszczędny bo w trasie 4,5l to norma,cichy,do przyjęcia koszty przeglądów,w miare szybko można sie nim przemieszczać,oczywiście nie ocsekując że krajobraz za szybą będzie umykał jak wiatr.Same pochwały.No może nie dla aso w mym mieście.Jak stał w salonie to zawalili trójkąt,hak holowniczy,uszczelke słupka prawego no i nie wiem czy nie mate wygłuszającą silnik.ALE JAK TO U NAS NA UKRAINIE WSZYSTKO GINIE.Bo tutaj jest jak jest.Ale problemów z autkiem prawie brak i mimo wszystko polecam,szczególnie paniom bo tu jest podwójne wspomaganie kierownicy i jednym paluszkiem na postoju można manewrować,w mieście rewelacja! Pozdrawiam wszystkich posiadaczy kropki.

dodano 13.04.2013 14:29:21 przez

Jestem w posiadaniu tego autka 2 latka. Wcześniej jeździła nim siostra z mężem 4lata. Sprowadzili go z Francji jako 6 latka. Serwisowali na bieżąco. Ja poza wymianami oleju i filtrów i obsługi klimatyzacji no i po naprawie silniczka wspomagania nie robiłem nic. Silnik odpala bardzo dobrze nawet przy -20. Spalanie świetne, klima ok. Ogólnie do samochodu wsiadam, odpalam i jeżdżę. Mam kilku znajomych co jeżdżą Punciakiem i nie narzekają. Ja tym bardziej. Wiadomo, że są inne lepsze cichsze i bardziej niezawodne auta ale to jest Punto klasa B i przez ten pryzmat trzeba patrzeć na to auto. Ceny części zamiennych na bardzo niskim poziomie. Jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem. POLECAM!

dodano 13.09.2007 01:37:01 przez

Jest to poprostu fiat nie mój pierwszy i w każdym zawsze były problemy z elektryką i zawieszeniem(końcówki,tuleje,amortyzatory).Mimo to uważam .że jest to niezły samochód.Na codzień mam możliwośc jeździć również Golfem 4 i w porównaniu z nim Punto nie wypada źle,no może tylko kultura pracy zawieszenia w golfie jest nieporównywalnie lepsza pomimo ,,że ma przejechane 160000 km .Punto jest "sztywny".Ważna rzecz którą zauważyłem w innych komentarzach.Ten samochód lubi by o niego dbać.Wtedy się odwdzięczy niezawodnością.Nie jest to samochód dla ludzi ,którzy chcą "lać i jechać" i nic poza tym.

dodano 28.03.2006 22:04:55 przez

Samochód dobry i bezawaryjny jak sie nim nie jeździ.Ja swoim pokonałem 105000 km, awarii drobnych nie będę wymieniał bo zabraknie strony.Poważniejsze to: awaria centralki 2 razy, alternator, wspomaganie, rozrysznik, 2 sprzegła. Samochód jest do niczego jestem wyleczony z tej marki. Nigdy więcej FIAT!!!!!!!!!!. Najśmieszniejsze jest to że są to awarie typowe, lecz fiat nigdy nie przyznał się wad fabrycznych. Ja robie około 300 km dziennie, regularnie go serwisuje, nie "szaleje" bo nie ma czym a samochód tak mi sie odwdziecza. Zapomniałem o zawiszeniu, które jest też bardzo trwałe wymieniałem go już 2 razy. Jeszcze raz nigdy wiecej PUNTO!!!!!!

dodano 15.04.2009 18:07:23 przez

Za 11 tysięcy zł. kupiłem zwinne, małe miejskie auto w wersji nie-emeryckiej (3 drzwi) z silnikiem potrafiącym "dokopać" większym samochodom (śmiesznie ludzie wyglądają jak Fiat Punto wyprzedza ich przy 150km/h i rozpędza się dalej do 200km/h) Była to cena poniżej rynkowej więc jak to bywa z okazjami miałem sporo kasy do włożenia (ok 3,5 tys.) na dzień dobry. Poprzedni właściciel nie robił przy nim po prostu nic. Nawet klocków hamulcowych już nie było. Dzięki takim matołom jak on tworzą się mity o awaryjności fiata. No skoro ktoś ma auto w dupie to cudów nie ma - musi się popsuć. Od tamtej pory zrobiłem nim 25 tyś km i nic się nie dzieje.

dodano 10.03.2005 12:44:36 przez

No jak na fiata calkiem przyzwoicie,ale: jadac po bruku wlacz radio glosniej dlaczego komputer pokazuje zuzycie km/litr a nie odwrotnie ? dlaczego po dwoch latach fotele sie zapadaja ? ( waze 82 kg ) Dlaczego wszystko jest tak strasznie plastikowe, strach dotykac Dlaczego lusterka wsteczne sa tak luzne, ze po kazdym myciu trzeba je ustawiac? Dlaczego do wymiany tylniej zarowki trzeba rozmontowac pol samochodu? Dlaczego nie ma miejsca na trojkat i apteczke? Dlaczego fiatowskie radio firmowane przez Blaupunkta jest tak beznadziejne, ze pod kazdym mostem trace zasieg, a z glosnkiow slychac jakis jek i kwik zamiast muzyki.

Fiat Punto II Hatchback 1 287