Fiat Punto II Hatchback - Oceń swoje auto

silnik
lista silników Fiat Punto II Hatchback
Mniej

Oceny Fiat Punto II Hatchback

1% gorzej niż w segmencie Auta male (3,97)

autodna

dodano 12.06.2003 przez

Klekotanie silniczka wspomagania kierownicy (wg. serwisu: "Ten typ tak ma...") Żarówy - okres użytku równo rok i jeden miesiąc choćby niewiem co. Siadają z dokładnością zegarka (kończę już trzeci komplet -wymiana prawdopodobnie we wrześniu). Jak komuś klekota coś pod maską to niech sprawdzi sobie górne mocowanie chłodnicy (śruba pod zamkiem maski). Pasy - szwankuje wspominany już plastikowy szpindel, który wyłazi z obudowy zwijarki i blokuje pas. Poza tym padł akumulator po roku ("Magnetti-Bubelli"), na "Centrze" jeżdżę już drugi rok i nigdy nawet przy -20 w zimie nie musiałem kręcić rozrusznika dwa razy. Poza tym auto jest w porządku. Dynamiczny jak na 60KM silnik, bardzo wygodne wnętrze ( świetne fotele z dużymi siedziskami i wysokimi oparciami - najlepsze w klasie w podstawowych wersjach).

dodano 07.02.2006 przez

Moim zdaniem to fajny samochodzik dla olewających samochodowy prestiż i chociaż trochę krytycznych wobec opinii wujkakolegi - motoryzacyjnych expertów bogatych w obiegową wiedzę. Także dla tych, którzy za szybko nie zapominają, na co wydali pieniądze (tani, ekonomiczny samochód miejski z niedużym silniczkiem) i czego w związku z tym mogą oczekiwać. Do rzeczy: fajny design (chociaż już opatrzony), nawet po restylingu, tania eksploatacja, duża funkcjonalność i (mimo wszystko) przestronność - to plusy. In minus - jakość wykończenia wnętrza mogłaby być lepsza, bo odstaje od np. vw polo czy fabii, chociaż trzyma ogólny poziom klasy B, także silnik 1,2 8v, choć w sumie nie jest najgorzej, zamieniłbym na 1,2 16v (no, ale to moja wina). Poza tym, generalnie jestem całkiem zadowolony, jak na razie.

dodano 15.08.2010 przez

Bardzo fajne auto z przyjemnym silnikiem, który zapewnia wręcz sportowe osiągi. Można pościgać się i zadziwić innych kierowców. Wadą jest wysokie spalanie i brak ostrego przyspieszania w dolnej granicy obrotów (silnik 16v). Auto póki co nie rdzewieje a 8 lat stoi pod blokiem. Wsiada się i jedzie. Trochę wytłukło się zawieszenie a auto w ciągu tych 8 lat przejechało tylko 42 tys km (trzecie auto w rodzinie i inne auta jeżdżą więcej a to odpoczywa). Polecam to autko. Nie jest super wykonane ale trzyma się. Teraz nie kupiłbym samochodu z salonu mając do wyboru tyle wspaniałych aut używanych. Ale może to moje dobre zdanie o Punto II wynika właśnie z tego faktu, że mam swoje auto od nowości i dbam o nie jak należy. Zasmuca jedynie duży spadek wartości. Fajna furka.

dodano 18.05.2004 przez

Auto zakupiłem ponieważ miałem wcześniej cc sportinga a jeszcze wcześniej 126p, obydwa zrobiły po ponad 100.000 km i stwierdziłem że mnie nie zawiodły to pozostanę wierny marce. Wszystkie fiaty które miałem były czerwone i ten też, i też 3D. Każdy samochód nowy jest za drogi, ale za analogiczny wóz innej marki musiałbym dożucić parę ładnych groszy za wyposażenie więcej. Mam Active´a i w marcu (przed podwyżakmi) wydałem na niego ok 34900 zł. Już od dawna słuchałem dziwnych opinii na temat trwałości fiatowskich wyrobów i jakoś nie doczekałem sie jeszcze awarii na miarę afery. Oby tak dalej, na wóz nie narzekam, bedę eksploatował zgodnie z zasadami mechaniki i znowu pojeżdże parę tysięcy ładnych kilometrów bez kłopotów czego każdemu życzę.

dodano 16.08.2009 przez

Auto duzo jezdzilo na nauce jazdy stad kilka usterek, przegrzany silnik, oraz od lpg drobne naprawy silnika, wycieki. Najwieksza i najdroższa naprawa która sie zdarzyła to chyba tylko wymiana silnika wspomagania kierownicy koszt okolo 800 zł. Spalona pompa paliwa 2x - raz było holowane przez to. No i przerdzewiała miska olejowa co mogło byc tez niebezpieczne. Niedawno robiłem konserwację troszke rdzy juz widac ale bez dziur. Widziałem tu wpisy typu ze dołozyłem 8.5 tys w naprawach to chyba tylko w serwisie i to drogim. Ja płace przykładowo ostatnia naprawa koszt czesci z naprawa - 220 zł wymiana paska rozrządu + rolka, sprawdzenie hamulców tył, wymiana swiec. Auto cenie za to ze jest niedrogie w utrzymaniu lpg 8x1.9zł / 100km i nierogie w naprawach. Pozdrawiam

dodano 16.07.2008 przez

Muszę przyznać, że nie miałem przekonania do Fiata i kupiłem go tylko do firmy w której szkoliłem kierowców. Mile mnie zaskoczyło to autko. Poddawane częstemu testowi wytrzymałości przez 5-6 kierowców DZIENNIE a raczej przyszłych kierowców spisywało się niezawodnie. Żadnych problemów ze sprzęgłem - tu byłem wręcz zdziwiony że tyle ono znosi, to samo ze skrzynią. Nie wiem czy to jakiś cud czy faktycznie tu solidność była dopracowana. Autko miało jednak dużą wadę- na drodze zachowuje się jak ping pong, dosłownie się odbija od drogi i "skacze". Pomimo założenia sprawdzonych opon (w moim passacie) Dębica NAVOGATOR 2.Bardzo kiepska przyczepność i łato można było stracić panowanie tu często pomagał na prawdę dobrze działający ABS.

dodano 27.08.2009 przez

kupione z niemiec od policjantki, czyste w srodku, nie deptane, jestem zadowolony z autka. Uciążliwa jest wymiana żarówek, synchronizator (2 bieg- nieprzyjemne zgrzytanie), zajelo mi troche czasu zanim wyczułem dwójeczke i tez nie zawsze wchodzi gładko, zaparowana lampa, nie najciszej w kabinie. Żadnych poważnych napraw nie przeprowadzalem, standardowa wymiana filtrów i rożrządu. w niedlugim czasie punciawke czeka konserwacja podwozia, uk wydechowego i niektorych-drobnych miejsc nadwozia. Nie wiem o co chodzi kierowcom którzy silnie próboją mnie wyprzedzac, ale zadko im sie to udaje. Najszybciej leciałem ok 175kmh i jeszcze ciągnoł, ale lotnisko sie skończyło, stosunek wagi do mocy jest wystarczający. Za te pieniąki z tego rocznika polecam!!

dodano 27.02.2014 przez

Polecam z czystym sumieniem ten samochód.Wbrew powszechnej opinii jako by małe fiaty byly awaryjne w 100% jest to nie prawda mówią to ludzie którzy najczesciej nie mieli styczności z danym autem.Jak każde auto z jakimś przebiegiem wymaga małego wkładu finansowego ale w przypadku punta II raz dwa się zwraca i długo służy bezawaryjnie.Jednostę 8v polecam i cenie za bezawaryjność i prostą konstrukcję co jest nieatpiliwie aututem w dzisiejszych czasach.Auto ma swoje małe minusy np. przy mrozach -15, -20 lubi wyłączyc się elektryczne wspom ponieważ czujnik skrętu w lewo wariuje, albo słaby mechanizm wycieraczek(naprawa w domowych warunkach), a alternator służy bezawarynie oryginalny DENSO, natomiast magnetti Marelli pękały.

dodano 03.04.2003 przez

Jestem bardzo zadowolony z posiadanego auta(HLX 16V=80KM,4 airbagi,ABSzEBD,el ster szyby+centr zam z pilotem w kluczu,el ster i ogrzew luster,system audio).Nieliczne drobne usterki oraz zaniedbania czy też brak dokładności serwisu przyprawiały o lekki zawrót głowy.Brak konkretnej czyli poważnej awarii pozwalają zachwycać się tym autem.Ponadto układ kierowniczy, zawieszenie zezwalające na nieco sportową jazdę okupioną jedynie nieznacznie podwyższonym zużyciem paliwa jest tym czego nie zamieniłbym na nic innego w cenie za jaką kupiłem to auto.Sporo praktycznych dodatków tj jak wielostopniowa praca wycieraczek,dzielona tylna kanapa oraz b dobre światła, zintegrowane światła przeciwmgłowe. Ogólnie: POLECAM GORACO.

dodano 16.01.2005 przez

Za takie pieniądze to super samochodzik,oszczędny bo w trasie 4,5l to norma,cichy,do przyjęcia koszty przeglądów,w miare szybko można sie nim przemieszczać,oczywiście nie ocsekując że krajobraz za szybą będzie umykał jak wiatr.Same pochwały.No może nie dla aso w mym mieście.Jak stał w salonie to zawalili trójkąt,hak holowniczy,uszczelke słupka prawego no i nie wiem czy nie mate wygłuszającą silnik.ALE JAK TO U NAS NA UKRAINIE WSZYSTKO GINIE.Bo tutaj jest jak jest.Ale problemów z autkiem prawie brak i mimo wszystko polecam,szczególnie paniom bo tu jest podwójne wspomaganie kierownicy i jednym paluszkiem na postoju można manewrować,w mieście rewelacja! Pozdrawiam wszystkich posiadaczy kropki.