Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

arekrz@autograf.pl, 18 lat temu
Silnik 1.2 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2003
Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 60KM 44kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
rozczarowało mnie sprzęgło... po 10 tys. km nadawało się już tylko do wymiany. Następna wymiana była po kolejnych 8 tys!!! W ASO przy salonie w Poznaniu (ul. Metalowa 1) gdzie autko było kupione jako nowe tłumaczono mi, że to wina tego, że mam garaż ze stromym zjazdem. Takie tłumaczenie nie powinno być kierowane do inż. mechanika. Dodam ,że to moje chyba 7 auto i nigdy nie było problemów ze sprzęgłem a wcześniejsze auta też parkowały w tym samym garażu. Nie jeżdżę też jak szaleniec więc i to nie mogło być przyczyną podwójnej awarii sprzęgła choć tak to właśnie mogło wyglądać.
Przy nawet największym mrozie pierwsze ciepełko czuć już po przejechaniu pierwszego kilometra_REWELACJA!!! W moim egzemplarzu występuje jednak problem "nieszczelności" kierując nawiew np. na nogi lub szybę nadal czuć jak "promieniuje" ciepło przez zamknięte kratki na konsoli środkowej. Problem nie do rozwiązania w ASO.
Jeździłem lepszymi autami. Mimo, że >140km/h Punto staje się głośne, daję 5
trasa: Poznań-Bielsko Biała 4,3l/ 100km, a z powrotem nawet 4,2 (z powrotem było z górki :) ) miasto: 7,2l/100km jazda mieszana: 6,6l/100km
Ogólnie autko oceniam na 4,5
Fiat Punto II Hatchback