Ocena kierowcy - Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d

Czesław, 11 lat temu
Silnik 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
Rok produkcji 2011
Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d  1.4 Start&Stop 77KM 57kW 2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Spodziewałem się większego zużycia paliwa i mniejszej elastyczności a tu całkiem fajnie to wygląda
Układ elektryczny : Po przejechaniu 3tyś/km padł regulator napięcia (wymiana na gwarancji)
Samochód dla 3 osobowej rodzinki w zupełności wystarcza, nawet podczas wyjazdów na urlop można się spokojnie zapakować a szczególnie gdy mamy dzieloną kanapę. Jest tani w eksploatacji i oszczędny w zużyciu paliwa.
Silnik 1.4 8V moim zdaniem jest bardzo elastyczny co czyni go ciekawą propozycją dla osób poruszających się głównie po mieście, chociaż i w trasach też sobie daje radę szczególnie w zakresie między 2700 - 4500 obrotów
Dobry chociaż zawieszenie zbyt miękkie jak na szybkie pokonywanie zakrętów.
Moim zdaniem słupek A trochę utrudnia widoczność
Ergonomia jest naprawdę fajna. człowiek wsiada i intuicyjnie wie gdzie co jest nie trzeba slęczeć z instrukcją i szukać przełączników
Klimatyzacja sprawdziła się doskonale nawet przy temp. powyżej 30 st. Polecam nawiew skierować na przednią szybę i włączyć 2-3 bieg wentylatora
Ilość miejsca z przodu rewelacyjna jak na autko segmentu B a z tyłu też wystarczająca.
Przy prędkościach autostradowych robi się głośno ale to auto miejskie więc można to zaakceptować.
Jazda w 60tys. mieście: średnie spalanie z próbami stosowania zasad Eco Drivingu to 6,1L. Trasa drogi krajowe:5,2 - 5,5L, chociaż udało mi się zejść do 4,8 ale jak nie przekraczałem 3200 obr. Autostrada z prędkością około 130Km/h 6,2L, to był pomiar na odcinku 350 km Teraz zaczynam jeździć zgodnie z zaleceniami fiatowskiego programu EcoDrive i zobaczę jak będzie wyglądało spalanie
Ja mam wersję DYNAMIC i twierdzę że to jest optymalna opcja wyposażenia. Cenę jaką zapłaciłem w salonie za to auto to 41tyś
Wymiana alternatora na gwarancji (zbyt niski prąd ładowania)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Start&Stop 77KM 57kW [l/100km]

5,6