Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

irek, 9 lat temu
Silnik 1.2 8v 65KM 48kW
Rok produkcji 2008
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : karoseria - wygląd, mocne hamulce, duże lusterka, dobry sprzęt audio - dużo głośników, dobre trzymanie drogi, dobre światła
Inne : sterownik wspomagania kierownicy
Bardzo fajne auto, doskonale się prowadzi, ładnie wygląda, do tego 15'' koła, dobry współczynnik jakość/cena, tanie opłaty OC. Mam GP 2007/08 z Gazem (LPG) - BRC -sequent24 - z aktualnym przebiegiem ponad 56000 kilometrów i klimatyzacją manualną, kolor - srebrny, 2xAirBag, dzieloną tylna kanapą. W ciągu 8 miesięcy od kupna zrobiłem nim 16000km w tym około 10000km na LPG. Koszt przejechania na gazie 100km to około 18zł (zależne od ceny gazu). Do butli tankuję średnio "do pełna" za około 93 zł. (~38 litrów) i na butli robię średnio 490km - jest to jak dla mnie na prawdę tanio. W sierpniu zamierzamy jechać naszym kropkiem do Makarskiej w Chorwacji 1 dzień (1250km w 1 stronę w 1 dzień) - zobaczymy jak sobie damy radę:) ogólnie bardzo polecam, auto stosunkowo tanie, z wysokim rocznikiem i niedużymi przebiegami (oczywiście polecam choć zdarzyła mi się jedna poważna awaria - (układ wspomagania kierownicy, jednakże udało mi się to naprawić za 550zł i nie będę nad tym ubolewał bo inne marki też się psują a części do nich są na prawdę drogie))
silnik bezawaryjny, leję olej selenia
wsteczny potrafi zgrzytnąć - typowe w fiatach (aby tego uniknąć zawsze robię: na wciśniętym sprzęgle wrzucam 1 i zaraz mogę wsteczny bez problemu wrzucić. Jak się spieszę to delikatnie wbijam wsteczny - czasami bezszelestnie)
widoczność dobra - regulacja fotela kierowcy "pompowanie - góra-dół" dużo ułatwia, doskonałe lusterka - są wyjątkowo duże
dostęp do radia do przełączników - dobry
mam 175 cm wzrostu - wnętrze jest idealne do takiego wzrostu, wystarczająco dużo miejsca na nogi (tył i przód)
silnik przy wyższych prędkościach (120km/h) trochę dokazuje
wiele tanich zamienników, dużo części używanych
17 500zł za 7-mio letnie auto z przebiegiem 40000 km, jest bardzo atrakcyjne (kupiłem auto od 1-wszego właściciela -pewnego- znajomego od mojego szwagra)
(za krótkie linki) drzwi tylne otwierają się z zewnątrz dopiero przy większym odchyleniu klamki, mały problem z dyszą spryskiwacza - jedna (prawa) trochę słabo pryska (w 1-den punkt) - ale to podejrzewam, że jest zabrudzona tylko
1 poważna usterka : - usterka sterownika wspomagania - wspomaganie przestało działać po upalnym dniu i nie jest to wina lutów - niestety konieczność wymiany płytki wraz z silnikiem wspomagania [jest to razem ze sobą przylutowane mechanicznie] (cena 550zł - robił mi Pan z Rudy Śląskiej - polecam - daje 1 rok gwarancji) - w AS Fiata wymieniają tylko cały układ wspomagania (koszt 3800+ robocizna)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 8v 65KM 48kW [l/100km]

6,7