Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

talsen@op.pl, 20 lat temu
Rok produkcji 1999
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Bardzo dobry samochód dla mniej wymagających młodych ludzi i dla osób jeżdżących głównie po mieście.Uważam jednak że jest w nim wiele niedoróbek.Znacznie lepiej pod względem drobiazów był dopracowany Cinqecento ,którym miałem przyjemność jeździć 4 lata i bardzo dobrze go wspominam.Seicento jest ładny zgrabny jak to włoskie samochody ale ma wiele prostych zespołów ,które się psują i niestety są nienaprawialne-jednorazówki i to też podnosi koszty eksploatacji np.skandaliczne rozwiązanie tylnej wycieraczki ,która poprostu się zaciera i silnik nie może jej uciągnąć.Naprawiłem ją ale walczyłem z tym problemem dwa wieczory do późnej nocy.Młodych ludzi nie stać na to by kupować cały zepół wycierczki tylnej np. w POLCARZE gdzie co kolwiek by nie kupować do fiata wszystko kosztuje 1000 zł szyba do Punto,alternator , wydech .A propos radzę unikać tej firmy gdy coś ci się zepsuje po gwarancji.Lepiej jechać do bylejakiego warsztatu bo POL-CAR wypuści cię jak mawiał nasz słynny Prezydent w skarpetkach.Nic Ci juz nie zostanie nawet na wodę mineralną gazowną w markecie Biedronka.Mają przebicie 100 procent albo i więcej.Jest nazwa takich praktyk używana w języku potocznym ale ze zrozumiałych wzgłędów jej nie użyję.
zimą puki się nie rozgrzeje może nie palić na 4 gary
amortyzatory i tuleje wahaczy jak we wszystkich fiatach się wybijają i jest powszechny chałas ale jak się naprawi to jest dobrze
bardzo dobra
może być
chałas na 1 biegu
7 na 100 w mieście zimą-skandal
poprawny mały ,ładny samochodzik
wyciek ze skrzyni biegów na lewej półosi

Usterki Fiat Seicento

Fiat Seicento – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu