Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Ryhu, 10 lat temu
Rok produkcji 2002
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Inne : NIC!
Przeniesienie napędu : skrzecząca głośna skrzynia biegów
Układ hamulcowy : przewody hamulcowe
Silnik : Termostat, alternator, wentylator chłodnicy
NIE POLECAM. Miałem jednocześnie Toyotę Corollę, 5 lat starszą z 3 razy większym przebiegiem i w ciągu 5-ciu lat kosztowała mnie mniej napraw niż \"Smoczento\" w ciągu 2-ch lat. Jak już pisałem wszystko jest typową usterką/ chorobą tego auta. Ten samochód to studnia bez dna. Pali jak smok, nie dając żadnej mocy. Nie wiem na co idzie to paliwo, chyba wypluwa je z rury wydechowej.
Nie jedzie, tylko się toczy.
Skrzynia chyba wiele się nie różni od malucha.
Nigdy nie wiedziałem kiedy mnie wyrzuci z zakręty. Strasznie podsterowne auto, nigdy nie dające pewności jazdy.
Odparowanie szyb jest problemem.
Auto wiadomo jakiej klasy, ale mimo wszystko miejsca ma malutko. Gdy z tyłu mieliśmy fotelik dziecka to musiałem już przesuwać przednie siedzenie tak że kolana musiałem przesunąć w jedną stronę.
Coś takiego w tych samochodach wogóle istnieje?
Ja ten samochód nazywałem Smoczento. Poniżej 8 litrów na 100 km nie dało się zejść. W zimę podchodziło pod 10 l! Co do napraw to studnia bez dna. Co z tego że części tanie, skoro trzeba je ciągle wymieniać. Robocizna też kosztuje.
Nie wiem czemu ten samochód cieszy się tak dużym powodzeniem. Jedyną jego zaletą jest łatwość parkowania. Sprzedałem dziada i ludzie się o niego zabijali, nie rozumiem dlaczego. Pewnie tak jak ja kiedyś myślą że małe jest oszczędne.
Ciągle coś. Za każdym razem gdy podjechałem do mechałem do mechanika to słyszałem że to jego typowa choroba. Wszystko jest typową chorobą tego auta.
Jak wyżej. Przewody hamulcowe, łożyska alternatora, zbiornik paliwa, wentylator chłodnicy, sworznie tylnych wahaczy, termostat... mam wymieniać dalej?

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]

Usterki Fiat Seicento