Ocena kierowcy - Fiat Siena

przypadkowy nabytek, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 1998
Fiat Siena 1.6 i 16V 103KM 76kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Za ta cene nie czepiam sie-Ok
Silnik super,bardzo dynamiczny szczególnie pow 3500 obrotow,nadspodziewanie elastyczny(na 5,70km/h bez żadnego szarpania.)Najwieksza zaleta tego auta,mimo ,ze paliwożerny,ale 103 Km-usprawiedliwiaja taki apetyt.Oleju nic nie ubywa,co wróży jeszcze długą eksplatację.
Haczą czesto,może się czepiam, ,jest to moje kolejne auto,więc mam porównanie.Wsteczny tragedia,nawet po wymianie sprzegla zawsze obawa,zgrzytnie czy nie,ale generalnie zrobilem 20 000 km i nadal działa,ani lepiej ani gorzej.
Zaskakująco dobrze(miłe zaskoczenie).
Do przodu ok ,z tyłu słabo.
Bez zastrzeżeń
W sumie niezłe,ale w niektórych pozycjach wentylator skrzypi,śmieszne,ale trzeba znależć odpowiednie natężenie nadmuchu i piszczenie ustaje
Naprawde Ok jak na tą klasę
DO 120 km/h ok,potem slyczac wyraznie
Ze spalaniem paliwa się godzę(miałem Opla 2 litry i 1600 cm Fiata nie jest gorsze,a nawet fajniej oddaje moc,szczególnie pow 3500obr/min).Czesci dosc tanie,ale byle jakakolwiek wymiana,np rozrządu to i rolki i wszystkie łożyska itd-koszt 700 (Opel300),podobnie sprzeglo 650,poszlo wszystko(Opel350),i tak ze wszystkim
Wsadziłem w nia 2000 zł,sprzeglo,tłumik,rozrzad,zobaczymy dalej,mam busa Mazde 2200,przez 8 lat wlozylem w nia ok 2000zl,a tu w 8 miesiecy,ale to tylko Fiat.Nie kupilbym juz tego wynalazku,chociaż fajnie jezdzi,az dziw bierze.
Nie zwracam już uwagi np.drzwi strzelajace,itp,jest tego trochę,ale cena samochodu rekompensuje wszystko,no i ten silnik
Nie ma

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 103KM 76kW [l/100km]