Fiat Stilo - Oceń swoje auto

lista nadwozi Fiat Stilo

lista silników Fiat Stilo

Oceny Fiat Stilo

3% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 07.12.2013 19:41:39 przez

Stilo Kombi jest samochodem wygodnym, jeździ się nim komfortowo. Jest jednak jeden problem który może zaszokować kierowcę zakupującego stilo z rynku wtórnego - ten problem to błędy komputera tzw. FAILURy. Zmora niesamowita. U mnie wymiana akumulatora na dużo większy i z mocniejszym prądem rozruchowym. Mimo to raz w tygodniu coś na tablicy rozdzielczej wyskoczy - oczywiście jest to wyimaginowany błąd... co nie zmienia faktu, że wkurza. Z wad ego samochodu to układ kierowniczy na zakrętach, nie wiem czy tylko ja tak mam ale przesiadłem się z megan II i to auto nie pływało na zakrętach tak jak stilo. No i to chyba wszystkie wady Stilacza. Zalet tego auta jest na szczęście dużo więcej niż wad. Pierwszą zaletą jest to, że Stilo jest duuużo tańsze od rywali z tego samego segmentu a do tego jeszcze mamy lepsze wyposażenie. Przestrzeń w kabinie to następna rewelacja, tutaj Stilo bije konkurencje na głowę, a bagażnik w kombi jest naprawdę duży. Wyciszenie do 120 km/h jest ok. Co do silnika 1,6 i jego 103km to jest niestety muł. Jeśli jedzie się samemu to daje radę, jak z całą rodziną to już słabo. Ogrzewanie jest świetne, nagrzewa się szybko. Troszkę jakby głośno na wyższych obrotach wentylator chodził/w migane ciszej szumiał wentylator? :D Skrzynia biegów jest długa? bardzo fajnie się jeździ po mieście? Plastiki w środku są dobrej jakości i nie skrzypią tak jak w wegance? Co do napraw to jeszcze nie miałem, żadnej oprócz wymiany akumulatora. Aha silnik 1,6 benzynka bierze olej, opisane jest w książce że ok. 0,7 L/1000km. Ja dolewam ok. 0,5Litra na 3000km. Podobno to jest norma. W wegance nic nie dolewałem. Teraz najważniejsze. Jestem przedstawicielem handlowym. Miesięcznie robię średnio 2500 km. Przedział 70% trasa, 30% miasto. Nie jestem piratem drogowym, ale też zawali drogowym emerytem też nie. Najwięcej ile mi spalił to 8,5 l/100km. Najmniej spalił jadąc- trasa 80km/h ? wyszło ok. 6,2l.100km. Spalanie wedle komputera jest w granicy błędu statystycznego i pomiary na tankowaniu w miarę się zgadzają. Z ?TRIP? spalanie z ostatnich 3000km wyświetla się równiutko 7,0l/100km także jest świetnie! Zakładałem, że będzie palił około 9 litrów, a tu miłe zaskoczenie. Auta zmieniam średnio co 2 lata jak na P.H. przystało, wcześniej był Seat Ibiza (super auto, ale miałem dzwona), Kia Rio II (żona jeździ już 8 lat i ani jednej awarii!,ale komfort mizerny), Cinquecento (no comment:[), Ford Fokus 2d (nigdy więcej), Megane II (była super, ale 300,000 km i już miała dość?). Tak więc, Fiat Stilo Kombi jest bardzo dobrym wyborem i jeśli trafiło się na nie zmęczony egzemplarz na rynku wtórnym to myślę, że naprawdę zaskoczy komfortem, ekonomią i przestrzenią? i oby się nie psuło :D

dodano 28.11.2011 12:22:19 przez

Posiadam dwa stilony 5d 1.6 02r i 3d 1.8 02r.Jesli chodzi o awarie to silnik 1.6 sporo usterek.Auta znakomicie sie prowadza, szczegolnie 3d.Trzeba jednak nadmienic ze wersje z sinikami 1.8 i 2.4 maja troche inny (lepszy)uklad kierowniczy,niz pozostale . Ogolnie wiadomym jest ze wersje 3d sprawiaja mniej problemow,tak tez jest na moim przykladzie . Obydwoma przejechalem podobna ilosc km przez 2,5 roku okolo 30 tys W 5d wymienialem laczniki stabilizatorow ,tuleje belki, 3d praktycznie jezdzi bezawaryjnie (spalone zarowki ,pozycyja tyl i prawa mijania ). Juz 20 tys jak w siniku (1.8)slychac lekki klekot ,wiadomo regulator zmiennych faz rozrzadu. Jednak zadnych negatywnych objawow z tego tytulu , wrecz przeciwnie -super brzmienie silnika ,zwlaszcza powyzej 4 tys obrotow .Poprzednie auta jakie mialem to vw golf IV kombi i seat leon I . Decydujac sie na porownaie , stilony to jakby auta o klase wyzej (usteki na podobnym poziomie).Wersje 3d kupilem od znajomego,ijedynie zaluje ze nie jest srebrny- stalowy ,moim zdaniem ten kolor prezentuje sie jednak najlepiej zwlaszcza z nakladkami na progach i daszkiem ,i przod super wyrozniaja sie - gril i zaslepki w zderzaku. natomias kolega od ktorego kupilem zdecydowal sie na brawo 1.9 td 150 km 2007 r i totalne rozczarowanie ,notoryczne usterki .Podsumowujac 5d a 3d to jednak auta troche inne (5d jest wyzszy i wezszy, oczywiscie dluzszy)ale obydwa godne polecenia, zwlaszcza ze ceny sa smiesznie niskie . samo wyposazenie rewelacja , materialy wykonczenia i ich spasowanie ,zadnych nechcianych zgrzytow trzaskow pomimo nie malego przebiegu 170tys.Obydwa auta sa w wersij Dynmic- ABS,EBD ,BAS,,MSR,ESP + dwustefowa autoklima . Szkoda ze fatalny marketing i niby wysokie ceny zawazyly iz mamy powrot fiacika brawo .Byl drozszy od aut konkurencij ale z takim wyposazeniem w roku 2002 musial tyle kosztowac.Pseudodziennikarze maniacy vw audi seata tez zrobili swoje, ( ale to wszystko tez toczy sie w kregu biznesu) .

dodano 23.10.2011 22:36:35 przez

Fajne auto, jednak wybitnie usterkowe. Nigdy nie miałem takiej "skarbonki" po doprowadzeniu mnie do ruiny zapadła decyzja o sprzedaży. Na kilka słów komentarza rzec mogę iż wybitnie irytujące ciągłe drobne usterki elektryczne. Na okrągło jakieś komunikaty z komputera to żarówka przepalona (niby) , to awaria jednej lub drugiej poduszki czy napinacza pasów, to znowu czujnika obecności pasażera. Oczywiście po sprawdzeniu u elektryka okazywało się że albo wszystko jest OK , albo usterka była chwilowa i sama minęła, albo gdzieś jakaś kostka czasami traci połączenie. Padający mechanizm przednich wycieraczek oraz silnik tylnej itp, itd. - tych drobiazgów wymieniać można bez końca. Z poważniejszych (koszta jakieś chorendalne) : rozszczelniła się sprężarka klimy, padł wariator, rozrusznik, alternator, mechanizm zamykania dachu, silniczki (oba) regulacji świateł , podgrzewanie lusterek, synchronizator 3 biegu , docisk sprzęgła, poduszka skrzyni biegów, przełącznik zespolony pod kierownicą, rozszczelnił się reflektor itd. Auto tak niskie że haczy nosem na prostej drodze przy niewielkich koleinach (nie wspominając o spowalniaczach, a zimą poprostu tragedia. Trochę śniegu i każde cofnięcie kończy się urwaniem osłony pod silnikiem. Notorycznie urywana aluminiowa rurka od klimy która biegnie 10 cm nad ziemią tuż nad osłoną. Delikatne i czułe zawieszenie które raczej słabo znosi polskie dziury.O częściach eksploatacyjnych nie wspominam bo amory, tłumiki, klocki, tarcze , sprężyny , końcówki drążków, hektolitry oleju, filtry, świece, rozrząd iin. to norma w każdym aucie , ale jak wszystko zsumować (a to tylko 3 lata mojej eksploatacji) to wniosek jeden - auto dla pasjonatów z zasobnym portfelem. Ja okazałem się jedynie pasjonatem. Wrażenia z jazdy owszem - całkiem nieźle, a i 200km/h to też żaden problem i drogi trzyma się idealnie . W miarę ciche, dynamiczne i moim zdaniem piękne. Ogólnie jednak żałuję że ta skarbonka stanęła kiedykolwiek na mojej drodze.

dodano 07.03.2013 10:36:48 przez

Auto jest świetne. Inaczej opisać go nie można. Sylwetka może się podobać a innym nie, ale nie to jest najważniejsze. Auto nigdy mnie nie zawiodło, żadna usterka nie spowodowała unieruchomienia. Silnik jest genialny, z resztą nie bez przyczyny montowany był w całej rodzinie fiat - alfa - lancia a także w np. w oplach i saabach. Prosta konstrukcja dostępna w kilku odmianach różniących się mocą czy liczbą cylindrów (4 lub 5) ale ze wspólną cechą - nie do zdarcia. Po przejechaniu 200 tys km auto nie spala oleju między wymianami, nie ma wycieków, nie brudzi. Turbina działa jak trzeba i jestem pewien, że auto przejedzie co najmniej 500 - 600 tyś km co patrząc na sprowadzane z zachodu egzemplarze wyposażone w silniki jtd lub mjtd wcale nie będzie jednostkowym wyczynem. Bardzo miłym zaskoczeniem jest dla mnie spalania. Na trasie przy dynamicznej jeździe wynosi około 4,6 l/100, a przy jeździe ekonomicznej można jeszcze sporo z tego zabrać. Moim rekordem było 3,8/100 km przy 3 osobach w samochodzie i pełnym bagażniku (niemieckie autostrady i prędkość do 120 km/h). Silnik 115 km jest wystarczający dla przyjemnej jazdy - nie odczuwa się braku mocy przy wyprzedzaniu. Moje stilo z 4 osobami i pełnym bagażnikiem radziło sobie na austriackich serpentynach w górach. Jeśli chodzi o wnętrze to jest bardzo przyjemne i ergonomiczne. Regulacja wysokości fotela kierowcy, regulacja kolumny kierowniczej to zapewne standard, ale już regulacja położenia kanapy tylnej i jej kąta pochylenia to rzadkość w innych samochodach. Dzięki temu mogę przy zachowaniu 5 miejsc w pojeździe regulować komfort pasażerów z tyłu kosztem przedziału bagażowego. Do tego chłodzony schowek, tunel na narty, relingi... jest wszystko co potrzebne! Radio i nagłośnienie przyjemne. Do tego w prosty i tani sposób kazdy właściciel stilo może sobie "dorobić" tempomat. Wystarczy do tego manetka z allegro, kawałek kabla i lutownica :) Nie miałem nigdy problemów z elektryką.

dodano 22.04.2010 19:19:21 przez

Bardzo udane auto Fiata. Niedocenione na rynku, głównie wśród samochodów nowych. Szwagier zawsze jeździł niemieckimi i to zwykle w dobrych wersjach, obecnie ma BMW e39 benzyna 520, i jak pożyczył na dwa dni to nie chciał oddawać, co mnie o tyle nie dziwi, że koszty paliwa są ponad dwa razy mniejsze dla Stilo a przyjemność z jazdy wcale nie taka mała nawet w porównianiu do wzorcowego wg mnie E 39. Szkoda, że model nie był dłużej na rynku, Fiat w trakcie produkcji faktycznie poprawiał jakość wykonania, usuwał felery. Wyposażenie przynajmniej dobre, poza może najnowszymi i najbardziej podstawowymi wersjami, znacznie lepsze niż aut innych producentów zwłaszcza z początkowyc lat produkcji. Trzeba unikać raczej silnika 1.6 Fiata, od chyba 2005 jest od Opla i ten jest bardzo zacny i "lubi gaz", poprzedni sprawia dużo kłopotów, gazety motoryzacyjne mają tu rację, znajomy ma i ciągle coś mu się psuje. Disle jak ktoś tylko toleruje ten charakter pracy silnika to są świetne. W przeciewieństwie do konkurencji, zwłaszcza Unijet jest odporny na nienajlepsze polskie paliwa i ma bardzo trwały układ wtryskowy Boscha, w serwisie Fiata mają pod stałą opieką te silniki z przebiegami pod 500000 i nic im nie ma. Koło dwumasowe nie psuje się też często, warto ponoć przestrzegać zasady żeby gasić silnik i zapalać go przy wciśniętym sprzęgle ( nie wiem ile w tym prawdy ale tak słyszałem w ASO ). Nowsze silniki wysokoprężna Multijet faktycznie ciszej chodzą i mają większą moc ale i tak są dość głośne bo nie zmieniło się wyciszenia auta. Gdyby ktoś przykładał uwagę do ilości wnętrza wewnątrz to Stilo ma znacznie więcej miejsca zwłaszcza z tyłu w porównaniu do nowego Bravo, ma też o niebo lepszą widoczność do tyłu, i wyższy prześwit co w Polsce jest plusem. Generalnie to naprawdę polecam, a zwłaszcza wielbicielom VW - tak dla porówniania, ręczę, że się mile zdziwią.

dodano 28.09.2014 16:47:32 przez

To moja 2 opinia. Przejechałem autem 23000 km. I teraz wpełni mogę napisać opinię. Auto zakupiłem 10 letnie więc nie spodziewałem się rewelacji... a tu zaskoczenie. W aucie nic się nie popsuło. Poza rurką klimatyzacji którą urwałem na swoje życzenie :) Miałem dzwona w lutym i powiem, że przyjąłem na siebie citroena saxo i auto (citroen do kasacji). Ja wymieniłem drzwi używki (100zł) i lewy błotnik nówkę z nadkolem i pierdołami (250zł). Zawieszenie po tylu kilometrach polskich dróg nadzwyczaj sprawne! Co do foteli to pisałem wcześniej że nie wygodne - przyzwyczaiłem się. Bagażnik w stilo MW to poezja, na wczasy nie trzeba trumny na dach. Co do spalania oleju to zmieniłem z SELENIA na Catrol Magnatec i dolałem 1 litr na 6 tyś km - więc jak na fiata to super. Kupiłem swojego stilacza za 11,5 tyś więc przepłaciłem, ale jestem zadowolony bo auto bez zarzutów. No ale nie jest znowu tak różowo, 2 razy w tym roku stilo odmówił współpracy przy odpalaniu - ASR FAILURE i koniec pompa paliwa nie podaje benzyny. Odczekanie od 10 do 30 minut i znów kilka miesięcy spokoju. Dla mnie to jakaś pozaziemskie zjawisko z tym błędem. Musi to być chba z kablemi coś bo jak nie po myciu zamochodu to w angielską pogodę takie rzeczy miały miejsce. Klimatronic i grzanie jest fanomenalne w stilo. Mam potównanie do meganki II tam było kiepsko. Za taką cenę samochodu mam na wyposarzeniu wszystko oprócz nawigacji. Jestem bardzo zadowolony ze STILO MW i polecam wszystkim bo auto niesprawiedliwie zasłużyło na złą opinię, ale plus tego to cena na rynku wtórnym. Auto jest wspaniałe dla małej rodzinki bez zacięcia sportowego. Osobiście zmiałbym na stilo MW z silnikiem 1,8, zawsze to 30 KM więcej. Zagazowałem stilacza (BRC seqense) i jestem bardzo zadowolony z wyniku spalania mieszczę się w 9 litrach gazu!

dodano 01.05.2011 22:09:36 przez

To auto zawsze mi się podobało ale nie było mnie na nie stać. Teraz jego ceny są przystępne i od paru lat bujam się nim z rodzinką po polskich drogach. Wbrew pozorom Jest bardzo ergonomiczny i pojemny . Przesuwane tylnie siedzenia pozwalają powiększyć przestrzeń bagażową. Wszystko jest przemyslane w szczegółach - lusterka i schowki podświetlane, jeden schowek klimatyzowany, dobra jakość plastików (gorsza welurowej tapicerki). Skrzynia biegów bardzo elastyczna (długie biegi) która wybacza sporo błędów i powoduje że nienamachsz się drążkiem. Zawieszenie dobrze tłumi polskie dziury a przy tym jest mało awaryjne i tanie w naprawie (dużo tanich zamienników). Na trasie 200km/h nie stanowi problemu dla tego auta a przy tym nadal prowadzi się jak po szynach. Nic nie drga , nie trzęsie a i hałas jest znośny - pomimo że najlepsze lata ma już za sobą. Przez okres użytkowania nie zaznałem żadnych poważniejszych usterek a o silniku możnaby zapomnieć gdyby nie jego apetyt na olej , ale ten typ tak ma co opisano nawet w instrukcji obsługi. Jestem zadowolony z tego auta ponieważ spełniło swoją rolę zarówno jako rodzinny dzieciowóz jak i zaspokoiło moje sportowe ciągotki. Dodam że fabryczne nagłośnienie jest dość dobrze zaprojektowanie choć fabryczne radio to przestarzały relikt którego pozbyłem się zaraz po kupnie. Nowe może tak idealnie nie komponuje się z resztą kokpitu ale gra o niebo lepiej. Jeszcze jeden mankament który wymaga podkreslenia to wsteczny bieg który w tych autach potrafi wchodzić z lekkim zgrzytem ale i to stanowi domenę wszystkich Fiatów z tej epoki i nie wymaga ingerencji a raczej przyzwyczajenia. Teraz marzy mi się coś wyższego ale dalej będzie to Fiat (może Sedici...)

dodano 07.08.2009 11:42:12 przez

Witam posiadam Fiata stilo 1,2 80 KM, który to spełnia moje wszystkie oczekiwania. Posiadam wersję DYNAMIC, czyli FULL WYPAS za małe pieniążki. Szkoda , że nie mam wersji ABARTH z SILNIKIEM 2,4 ehhh marzenie – to dopiero jest FULL WYBAS – SUPER NAVI, SUPER MOC, SUPER WYGLĄD. A teraz troszkę o moim samochodzie: z silnika nic słychać (jak by go nie było), autko ma 12 lat gwarancji na blachę, prowadzi się jak marzenie, komfortowe zawieszenie Nic się nie psuje i wymieniam tylko to co się zużywa np.: rozrząd wraz z walkami i pompą wody, paskami po 6 latach użytkowania, akumulator też po 6 latach i oponki, filtry i jeszcze trzeba wymienić wysprzęglik. Na liczniku mam już 93 tyś. i dalej autko jest jak nowe. STILO jest o wiele lepsze niż jego marka FIAT. Chyba najbardziej udane autko tej marki. Szkoda, że cena jego była jak za HONDE CiVIC i dlatego bardzo się źle sprzedawał i nie jest tak popularny jak golf, który przy stilo jest DROGIM GOLASEM z rdzewiejącą blachą. Kocham swoje autko i polecam je innym. Naprawdę warto. Autko tanie w utrzymaniu. Małe ubezpieczenie, gdyż autka nikt nie kradnie. POLECAM kupować STILO TYLKO NIEBITE, gdyż autko ma wrażliwa instalację elektryczna i trzeba naprawdę fachowca od ELEKTRYKI STILO a nie złotą rączkę co sobie z jej naprawą nie poradzi. Po numerze nadwozia (VIN) w ASO można sprawdzić co było oficjalnie robione na gwarancji, ogólnie jeżeli jest dokumentacja napraw to oczywiście bardzo dobrze. Stilo należy do tej grupy aut, w których elektronika pokazuje błedy, ale jedzie się dalej. Wiele z tych problemów można rozwiązać samemu (nowy akumulator, złącza poduszek powietrznych pod fotelami zlutować)

dodano 03.05.2005 22:55:48 przez

Witam posiadam Fiata stilo 1,6 ktory to spedza mi sen z powiek, z silnika slychac stuki mimo ze na gwarancji wymieniono juz w nim kompletny rozrzad wraz z walkami, panowie specjalisci z siedleckiego fiata-DARIMEX, popsuli mi podczas innego zlecenia licznik ktory rowniez musielimienic na nowy, wspomaganie wydaje dziwne dzwieki, piski, stuka przednie zawieszenie, jednak serwis nic nie robi bo podobno tak ma byc!!! Mam serdecznie dosyc tego samochodu jak i tragicznego serwisu absolutnie nikomu nie polecam zakupu tego auta, mimo moich interwencji o przedluzenie gwarancji i skarg na serwis i auto do fiat auto poland, ostatnio auto stalo w serwisie 2 miesiace... nikt nie zainteresowal sie moja sprawa, po wymianie rozrzadu oddano mi auto bez oleju w silniku!!! po raz kolejny przestrzegam przed zakupem i serwisem FIATA!!! mam zamiar powolac rzeczoznawce i chce ubiegac sie o odszkodowanie od fiata za ten bubel dzisiaj podczas powrotu z Warszawy - 85 km. migała mi 4 razy kontrolka ENGINE FAULT i stop ENGINE!!! podczas ostatniego przeglądu zmieniono mi klocki na nie oryginalne tanie podróbki które niemiłosiernie piszczą !!! mimo tego ze stare klocki wytrzymalyby jeszcze spokojnie 10.000 - 15.000km. Serwis odpowiada mi na moje uwagi tekstami typu "prosze pana to fiat niech sie pan cieszy ze nie ma pan 1.8 te to dopiero sie psuja..." Mój Fiat Stilo jest z 2003roku i ma przejechane 32.000km. pozdrawiam

dodano 06.01.2006 16:42:29 przez

Myślę, że nie jest najlepiej. Nie wiem czy mój model jest pechowy czy niestety jest tak źle z Fiatami i z ich niezawodnością. Miałem naprawdę sporo usterek. Może od końca. Teraz się dowiedziałem, że prawdopodobnie do wymiany jest sonda lambda (nie jestem pewien pisowni) - falują mi obroty na biegu jałowym. Chociaż poprzednio mówili w innym ASO, że do wymiany jest przepustnica paliwa (1500 PLN). Hmmm, przy okazji od nowości się zacinał w niej jakiś czujnik który powodował odcięcie obrotów (brak reakcji auta na wciskanie pedału przyspieszenia, stałe obroty Ok. 1500 - ustępowało po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika) i komunikat na wyświetlaczu komp.: engine failure. No to nie wszystko! W ciągu ostatnich 2 miesięcy auto dwa razy "rozkraczyło się". Pracowały tylko trzy cylindry, powód? Cewka zapłonowa (300 PLN z wymianą). Wymieniany był już wachacz, uszczelniana skrzynia biegów z powodu wycieków (podobno teraz to normalka bo składają je bez uszczelek). A no i malowany był trzy razy na gwarancji (ścierający się lakier, przy progach - głównie), a to wina tych nowych ekologicznych lakierów (tak mi powiedzieli). No i byłbym zapomniał, wymiana czujnika obecności pasażera (steruje odpaleniem poduszki pasażera, jedyne 500 PLN). Chyba wystarczy ....

Dowiedz się więcej o Fiat Stilo

Fiat Stilo 912