Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Rok produkcji 2002
Fiat Stilo Hatchback 1.6 16V 103KM 76kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort
Układ elektryczny
Moje drugie auto, kupione od pierwszego właściciela z pełna dokumentacja. Co do wad: narazie tylko elektryka, niezrozumiałe dla mnie błędy ktore znikają tak szybko jak pojawiają sie przy odpalaniu auta, no i znany wszystkim "airbag failure". Jednak polecam spryskanie kostki pasażera płynem do czyszczenia instalacji elektrycznych za 20 zł, co rozwiązuje problem. Kolejny wydatek który zapewne mnie czeka, to niszczące sie pierścienie w zaworach. Ostatnia z wad, ktore przychodzą mi do głowy to znikający olej, jednakże "ten typ tak ma". Poza tym, 103km przy masie prawie 1300kg to dosyć mało. Silnik musi sie naprawdę wkręcić na obroty, zeby auto porządnie sie zebrało. Niemniej, jesli kogoś interesuje spokojny i bezpieczny dojazd do celu, to nie jest to dyskwalifikująca wada. Co do zalet: komfort i przestrzeń w środku, bogate wyposażenie. Jakość elementów wykończenia wnętrza naprawdę zaskakuje mnie na plus. Nie ma tandetnych trzeszczących plastików, autko bardzo ładnie wykonane, ładnie podświetlone, nie ma sie do czego przyczepić. Stosunek cena - jakość jest bardzo dobry. Poza tym proste w budowie zawieszenie niczym nie odbiega od klasycznych rozwiązań w tym segmencie, a fiatowskie części nie sa zbyt drogie. Prosty samochód na nasze proste i ch**owe drogi. Reasumując, w tej kategorii cenowej naprawdę ciezko znaleźć tak wyposażony i atrakcyjny wizualnie, a także prosty w konstrukcji samochód. Jeżeli ktos woli zapłacić te pieniądze za zajechanego WieśVagena 1.9 TDI, to jego wybor, ale osobiscie radzę odstawić na bok stereotypowe uprzedzenia i cieszyc sie jazda tym egzemplarzem, bo jest mocno niedoceniany jak na to, co oferuje.
Enski

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]