Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

David Mielec, 16 lat temu
Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Fiat Stilo Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Układ hamulcowy jest rewelacja , normalnie samochód ma kapitalne hamulce , rewelacja jest przy dobrych oponach bez pisków ( System ASR ) Staje z prędkosci 70km/h w ok 2s ?
Zawieszenie : Łącznik stalizatora - jezeli coś wam stuka na dołkach to ZALECAM WYMIANĘ - KOSZT 22 ZŁ SZTUKA
Karoseria : Nie za drogie, dobrze dostępne na internecie takze
Jak to fiat.. choć powiem ze bardzo duzy o tym sie oczytałem, Fiat puścił nową generację fiata ( silnik ) od Stilo 2003r. Takze myślę ze warto kupić Fiata po tym roku. Co do drobiazgów to , mryga mi świeca jak juz zapale samochód i gaśnie po 15s myślę ze odłaczenie baterii naprawi sprawę, w starszych fiatach nie działało wspomaganie CITY i sie sypały wycieraczki . Tutaj takich rzeczy nie ma . Spaliła mi sie zarówka w lampionie ale to juz nie jest wina samochodu raczej.... WYMIANA ŁĄCZNIKA STABILIZATORA 2x = 44zł. POLECAM TEN SAMOCHÓD PONIEWAZ JEGO DYNAMICZNOŚC JEST WPROST KAPITALNA DO JEGO EKONOMICZNOŚCI !!
SIlnik chodzi wszystko elentacko
Skrzynia biegów... Powiem, ze było by po prostu rewelacyjnie tylko stuka przy zmianie z wysokich obrotów z 1 na np 2 , lewarek jest bardzo dobry, mowią ze jest wysoki ale po prostu ręka intuicyjnie zmiania biegi ktorę są krótkie i miękko wchodzą co daje rewelacyjna efekcik.
Układ jezdny jest bardzo dobry, Z tego co czytałem po innych opiniach to ludziom coś stuka na dołkach... Proste jest rozwiązanie . Mi rownież coś stukało. Pojechałem na stację kontroli pojazdów i co mi kolo powiedział ? Do wymiany jest jeden łącznik stabilizatora !! Najtańsze co mogło byc do wymiany, zaproponował mi odrazu abym wymienił 2 sztuki co odrazu zrobiłem i efekt stukania zanikł. Cena oryginalnego łącznika stabilizatora 55 zł KTOREGO NIE KUPUJCIE , ja kupiłem na allegro "polski zamiennik" - CENA 22ZŁ - METALOWA JAKAS CZĘŚĆ ZASTĘPUJE PLASTIKOWĄ co dłuzej wytrzymuje. Tak czy tak trzeba wymieniać co ok 30tys niby :)
WIdoczność jest dobra, dobra poniewaz jak nie wiem czy inni zwrocili na to uwagę boczne słupki są bardzo szerokie co utrudnia jazdę przy skrzyzowaniach. Widocznośc na boki ,przód tył jest ok tylko pod ukos w stronę słupków jest nie za dobrze. Mogły być cieńsze ale cóż...
Wsyzstko jest elengacko widoczne. Przy patrzeniu na prędkościomierz kątem oka widzisz obrotomierz takze wsystko jest cacy, np w Peugeotach np. 407 jest to troche LIPNE poniewaz trzeba odrywac wzrok i za duzo skakac oczami. Przełączniki wsyzstko jest blisko takze zero problemów. Duzo jest kontrolek na "budziku" ?? Przy zapaleniu zapłonu zaświecają sie na chwilkę wsyzstkie kontrolki ktore sygnalizuja prace ASR ABS poduszki świeca światła pasy ITP ITD... Po 3 sekundach zostają tylko światła takze nie widze zadnego prolemu.
Wentylacja i ogrzewanie. Klima przy zimnym silniku łapie po ok 2 miutach proste. W zimie ogrzewanie przy zimnym silniku łapie po 2-3 minutach i grzeje masakra, głosno ale to chyba jest oczywiste . Wstając rano w zimie , włączam samochód , grzanie na FULL, otwieram bramę , czekam minutkę i jest juz ciepło :) Takze myślę ze jest W porządku
Przestrzeń dla kierowny jest rewelacja . Z przodu jest rewelacujnie dużo miejsca. Przy full aucie zapakowanym w dorosłe osoby normalnej postury waga 70-90 jest troszke ciasno z tyłu jezeli jazda jest na dłuzszą trasę, przy 4 osoby jest wystarczająco rewelacyjnie takze oceniam na 5 poniewaz auto jest 3 drzwione hatchback a nie sedan 5 drzwi więc cudów sie nie spodziewac
SIlnik pracuję bardzo cicho ledwo co go słychac :)
Miasto Stilo 3 drzwi hatchback tj, 1200 masa własna czyli max 1300 km w jedną osobę pali ile mi pasuje :) Jak docine to idzie jak pocisk , kapitalnie dynamiczny przy czym jest bardzo ekonomiczny - śr. spalanie miasto do 7 L/100km Trasa rewelacja - pali przy stałej prędkosci 100-120km - średnio 4,8-5.3 w zalezności jak jest auto zapakowane
NIC ?

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]