Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Stilo Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : b. dobry ekonomiczny ,nie awaryjny
Układ elektryczny : cholerne żarówki ciężka sprawa w dzień, nie daj Bóg w nocy i zimie
Zawieszenie : bardzo niskie nie na nasze drogi,
Przeniesienie napędu : skrzynia ok
tym autkiem jeżdzą cztery osoby jako kierowcy różne style jazdy,dwie panie dwóch chłopów,wszyscy są z stilo zadowoleni,jest przyjemne w prowadzeniu na codzień, komfortowe,niezawodne,ekonomiczne,warte wyłożonych pieniędzy/nawet maska podnosi się na teleskopach co nie jest częste w autach wyższej klasy/auto zostało ładnie wyposażone,ceną nie trafione w rynkowe potzeby teraz gdy nie jest produkowane zyskuje zwolenników ,cóż tak to bywa gdy marki schodzą z areny,wszyscy je wówczas kochają
silnik,dobry z plusem,jak czytam o usterkach,które nękały niektórych posiadaczy tego zacnego modelu,jak np falowanie obrotów ,gasniecie silnika,spadek mocy etc, i ingerencje mechaników i kłania się mocno wiedza i tzw kulura techniczna.występujące w tym modelu te usterki, są tzw usterkami eksploatacyjnymi,np trzeba miec swiadomosc,że po około 40-50 tys.pojawia się tzw nagar typu smolistego w przepustnicy powodujący spadek mocy ,falowanie obrotów, wystarczy pędzel srodek czyszczący i po kłopotach i takich banalnych spraw jest więcej, trzeba je obserwować albo inaczej trzeba je przeżyc ,by je poznać
polecam, wszystkim użyktownikom, częstą wymianę oleju w skrzyni biegów,oraz silniku na wzór aut japońskich. schemat powinien wyglądac nastepująco; 1/ po kupnie nowego auta i zrobieniu około 2-3 tys km wymieniamy olej w silniku i w skrzyni biegów,ci co mówią żeby nie wymieniać niech pokażą mi per petum mobilke / 2/ po następnych 3 tyskm ponowna wymiana olejów 3/ pózniej wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta autka , jesli chcecie częsciej nie zaszkodzi ,lecz pomoże w utrzymaniu lepszej kondycji autka. ja w moich wymieniam częsciej niż zalecają łącznie z automatem, i mam n/wprzebiegi a/mercedes mb100 420 tys silnik i skrzynia bez awarii od początku b/honda accord 370 tys silnik i skrzynia ok, c/stilo 120 tys km d/ 98 tys. km ok stilo e ford mondeo automat 240 tys bez awarii
wyrabiają sie łączniki stabilizatora 2x wymiana, 2x wymiana simeringów od skrzyni biegów,ale to normal-eksploatacja,wymiana gumek w zawieszeniu
trochę słabo na boczki,ale da się wytrzymać,lusterka boczne mogłyby być ciut większe,przydałyby się pomoce cofania
praktyczne rozwiązania,wszystko w zasięgu rąk, i wzroku
wentylacja ,klima super szybkie nagrzewanie w zimie,należy przestrzegać terminów obsługi klimy, wymieniać w porę filtry kabinowe, samemu za około 18 zł mozna czyscic klimę i samemu wynienić filtr kabinowy, polecam wymieć to 2x do roku ,w m-cu pażdierniku, wymienić filtr na zime nie parują szybkiw zimie orazw kwietniu,maju przyjemna atmosfera w lecie
dla kierowcy i kumpla z przodu super z tyłu nieco g.rzej ,ale tojest raczej reguła w innych autkach,też nóżki bolą, pupcia i krzyżyki
jest dobrze do około 130km/h potem zaczyna szum ale nie za mocny da się wytrzymać
stawiam tę ocenę trochę na wyrost ,ale tylko trochę,wszystko jest przecież w waszych nogach, mocniej ciśniesz więcej dajesz czadu ,wi,ecej płacisz na stacji,z moich doswiadczeń po przebiegu około 98 000 km powiem tak, sednio miasto lato 9litrów/100 km ,zimą 10 l trasa do 100 km.h 7litrów powyżej i mocniej 8 l/100km dla chcacych bić rekordy 6-7 l/100 km da się to osiągnąc bez specjalnej troski ,tylko trzeba chcieć być zdyscyplinowanym kierowcą.ceny przeglądów tak jak pisząw prasie raczej umiarkowan, częsci orginałki drogie
jakośc, dobra,wykonanie dobre nic mi nie trzeszcało, prze 98000 km ani w lecie tym bardziej w zimie,zero poważnych usterek silnik super ,skrzynia też,dobre przełożenia. mankament prześwit zbyt mały,auto i kierowca muszą go pilnować.
silnik,skrzynia nie zawodły mnie ani raz,auto przy przebiegu 98000km ani raz nie odmówiło poszłuszeństwa,drobne usterki były dostrzeżone na czas i usuwane .największy mankament zawieszenia to jego prześwit za mały wiele razy ,,dowaliłem ,,o przysłowiową glebę.trzeba nieustannie się pilnować
poważnych usterek brak,jest to autko nie doceniane jak i wiele fiacików ,i tych na ,,f,,,na codzień używam róznych marek aut,przejechałem już ponad 1,5 miliona km róznymi modelami,żąden silnik ,skrzynia nie odmówiły mi posłuszeństwwa ..autko trzeba kochać,szanować i dbać o niego. skandalem trzeba nazwać i to nietylko w tym modelu problem wymiany żarówek,konstruktorzy reflektorów powinni za karę je wymieniać.to żlę świadczy o ich kulturze technicznej,każdy kierowca,a w szczególności kierowca kobieta /pań coraz więcej za kółkiem/powinien w ciągu przysłowiowych 5 minut wymienić tę żarówkę

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 105KM 77kW [l/100km]

8,1