Ocena kierowcy - Fiat Stilo Kombi

say, 11 lat temu
Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Fiat Stilo Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : zaryzykuję stwierdzenie, że w pewnym sensie lepszy od TDI-ków...ale to tylko w pewnym sensie..!
Zawieszenie : made by fiat ...zwłaszcza przednie wachacze i elementy stabilizatora
Przeniesienie napędu : wyciek z siłownika wyciskowego sprzęgła w skrzyni
Układ elektryczny : dość częste błędy komputera - większość banalnych ale denerwują!
między dobrze a przeciętnie...użytkując ten model nie można być pieniaczem ale i nie rzuca na kolana...po prostu przeciętne, rodzinne, praktyczne kombi. Oczywiście nie odradzam ale jak każde auto ma + i - . Bardzo doradzam kupno z pewnego źródła - w miarę zadbanego, najlepiej z zachodu bo ceny części nie są niskie jak w punto czy seju !!! Nie napalajcie się na sam wygląd bo możecie się oszukać jak przyjdzie na dzień dobry wymienić od razu dwumasę z kpl. sprzęgłem, wahacze, amory, tulejki stabiliz. i kompl. hamulce. Ja tak miałem i to zabolało choć ładny jest z wierzchu. Ale nie narzekam...przełknąłem i mam spokojną głowę, blacha też dobra pod warunkiem, że nie duży bitek, gradek lub pływak!Poprawny samochód ale drugi raz kupiłbym jeśli fiata to nowszego Bravę.
zgodzę się z przedmówcami....ten silnik jtd-115 to przyzwoita fiatowska produkcja..większych zastrzeżeń nie mam..gdyby nie dłuższy rozruch od TDI-ków /tam na dotyk/ to można stawać w konkury z niemieckimi TDI, które wcale nie są takie idealne jak niektórzy piszą - zwłaszcza sławetne 2.5TDI i jeszcze gorsze 2.0 TDI-. Psuje się w germańskich TDI-kach osprzęt silnika i drogi jest serwis. Wiem co piszę bo miałem kilka egzemplarzy aut w TDI-kach. Swojego stilaka mam niedługo ale ten jtd-ek zaczyna wzbudzać moją sympatię...tylko żeby to spalanie było mniejsze ale cóż wymagać od tak dużego i ciężkiego kombi !
jednak niemieckie skrzynie pracują dużo lepiej. W stilaku też nie jest najgorsza ale wolałbym niemiecką precyzję.
tu bardzo przeciętnie...trzeba bardzo uważać w zakrętach i mieć dobre gatunkowo opony..w przeciwnym wypadku adrenalina na zakrętach murowana..no i częsty remont przednich wahaczy i elementów stabilizatora -to bolączka wszystkich fiatów-
przeciętna...z przodu za szerokie słupki, widok do tyłu kiepski...same lusterka boczne to tragedia-projektowane chyba przez dzieciaków, wstyd za to dla fiata tak spartolić taki ważny element! Miałem carismę i tam z głową na zagłówku można było cofnąć w każdy kąt bez lusterka wewnątrz!
dobra...wszystko na swoim miejscu..przyzwoicie i funkcjonalnie..fotele trochę za twarde -zwłaszcza tylne oparcie to jak deska i to prawie pionowo...pomagają miękkie pokrowce...da się przyzwyczaić..duży plus że za kierownicą nie boli kręgosłup nawet po dłuższej jeździe..:-))
poprawnie...bez rewelacji ale i bez wodotrysków...mam klimę i jest OK
bardzo dobra...z przodu jak w cariśmie...z tyłu prawie jak w passacie B5
mogło by być lepiej...na dobrych,gładkich asfaltach idealnie...na szorstkich dokucza szum opon...wyciszenie silnika w miarę - mogło by być lepsze
przeciętnie...w trasie do przełknięcia a w mieście z dużym minusem!I to przy spokojnej jeździe..:-((
tu jest przyzwoicie- za w miarę dobre pieniądze można wyłowić niezły egzemplarz ! Ludziska olewają markę fiat...dawne stereotypy...ale stilaki i nowe bravo to już niezłe samochody tylko niestety delikatniejsze od niemieckich
jeśli chodzi o drobiazgi to przeciętnie...denerwują palące się żarówki i kontrolka poduszki przedniej pasażera...poważne usterki to po 120kkm wymiana dwumasy, sprzęgła i pompy z wysprzęglikiem
poważne usterki to po 120kkm wymiana dwumasy, sprzęgła i pompy z wysprzęglikiem

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]