Ocena kierowcy - Fiat Uno II

majur, 11 lat temu
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Uno II 0.9 39KM 29kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Największym zaskoczeniem dla mnie była przestrzeń, cisza i bagażnik. Poprzednio jeździłam Fiatem 126p, więc gdy się przesiadłam do większego, przez dłuższy czas nie mogłam się przyzwyczaić.
Karoseria : cienka blacha, słaby lakier
Jestem bardzo zadowolona z Uno. Myślałam o kupnie innego samochodu (z uwagi na słabą blachę), ale gdy patrzyłam na bagażniki, to doszłam do wniosku, że nic mi nie pasuje. Lepiej,w miarę możliwości coś ponaprawiać, powymieniać, ale zostawię go jak długo się da.
Na silnikach się nie znam. Wiem, że trzeba wymienić uszczelkę, bo silniczek się poci, ale ja tego nie zrobię sama, a mój mechanik się leni. Tak po za tym, nie narzekam, silnik chyba też, bo dobrze pracuje.
Po tych nastu latach jeżdżenia biegi nie wchodzą już tak jak powinny. Wiadomo, że materiał się zużywa i po jakimś czasie trzeba będzie coś wymienić. Na początku było bardzo dobrze, biegi wchodziły lekko i płynnie, bez zgrzytów, teraz sprzęgło już nie pierwszej młodości to i z biegami jest trochę gorzej. Ale jeszcze nie jest źle :)Na silnikach się nie znam
Jak na moją jazdę, ten układ nie jest zły. Może są lepsze, ale mnie wystarczy. Nie ścigam się na drogach, nie zrywam na światłach, jeśli dbam o wszystkie oleje i smary to dojeżdżam tam, gdzie potrzebuję.
Taka widoczność mi pasuje. Duże \"okno\", przód i tył, jedna wycieraczka, która nie przeszkadza, ruchome \"zasłonki\"... Czego chcieć więcej?
Na tym się nie znam
Z tym trochę gorzej. Przewody wentylacyjne są źle zabezpieczone, wpadające liście, igły, przedostają się do środka samochodu. Powinna być jakaś gęściejsza siatka, która by zatrzymywała wszystkie śmieci. Ogrzewanie - zbyt długo trzeba czekać aż się zrobi ciepło w samochodzie, tylna szyba rozgrzewa się szybciej niż przednia (z przodu tylko nawiew).
Miejsca z przodu wystarczająco, nie jestem dryblasem, dla pasażerów mogłoby być trochę więcej (między przednimi i tylnymi fotelami). W szerokości, dla średnich 4 osób - komfort, dla pięciu - wystarczająco.
Ten kto jeździł \"maluchem\" powie jak ja, że w uno to cisza dzwoni. Jeśli ze wszystkimi zespołami jest ok, to myślę, że wyciszenie zdaje egzamin. Mnie przynajmniej nie przeszkadza to co słyszę, bo nie zasypiam.
No cóż, nie prowadziłam raportów, ale zauważyłam, że mniej pali, gdy nie przesadzam z prędkością. Podczas jazdy autostradą (ok 200km) pozwoliłam sobie na 150km/h, po wskazówce zorientowałam się, że spalił prawie pół tankowania, gdy wróciłam na \"starą drogę\" i do prędkości zgodnych z przepisami Uniak spalił połowę tego co na szybkiej trasie. Trochę dłużej, ale oszczędniej :)
Według mnie ten stosunek wypada dobrze. Nie potrzebowałam bardzo dużej ilości pieniędzy na zakup, a wygoda z jaką się jeździło przez te wszystkie lata...
Nie zawiodłam się na Uno. Przez te kilkanaście lat mogłam dojechać tam gdzie chciałam, musiałam tylko dbać o hamulce. Trochę szwankują już biegi, ale jeszcze nie jest bardzo źle. Największą usterką dla mnie to byle jaka blacha i słaby lakier. Szkoda, że Włosi zabrali nam produkcję

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Fiat Uno II 0.9 39KM 29kW