Ocena kierowcy - Fiat Uno II

Marcin, 11 lat temu
Silnik 1.0 i.e 45KM 33kW
Rok produkcji 1998
Fiat Uno II 1.0 i.e 45KM 33kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Linka prędkościomierza.
Karoseria : Gnijąca blacha.
Autko mocą nie powala, jednak do miasta jest idealne. Na pierwszy samochód dla młodej osoby. W trasie daje radę, choć powyżej 140 km/h strach bo się trzęsie cały. Wyprzedzanie nim to duża adrenalina. :P Nigdy mnie nie zawiódł. Gdyby lepiej wyposażyć go w elementy bezpieczeństwa i komfortu to zdecydowanie chciałbym zostać przy tym autku. Wielkim plusem jest malutkie spalanie i śmiesznie tanie części. Elektryki jest mało, więc nie ma się co psuć. Wsiadam i jadę, gdy trzeba, jak przycisnę to do 80 km/h w przyspieszeniu nie ustępuje wiele innym.
Byłem sceptycznie nastawiony do Fiacika przed kupnem. Silnik pozytywnie mnie zaskoczył, mimo małej mocy autko się zbiera, w mieście dla 1 -2 osób idealne. Wszędzie można zaparkować. Do ok.70 przyspieszeniem nie odstaje od innych. Kilka razy jechałem w trasy po 500km i tu już trochę brakło koni. Chociaż przy redukcji z 5 na 3 przy 90 daje radę! :) Przy 140 km/h już czuję, że autko prowadzi mnie, więc więcej strach jechać. Ale ogólnie bardzo spoko.
Skrzynia w moim aucie pracuje precyzyjnie i nie mam z nią problemów.
Mam opony szersze niż oryginalnie, całkiem dobrze trzyma się drogi. Problemem jest mokra nawierzchnia, tam już trzeba uważać, bo to lekkie auto. Czasami brakuje wspomagania, co dla pań może być dużym utrudnieniem.
Widoczność doskonała, parkowanie nim to przyjemność, wszędzie się można wcisnąć.
Wszystko na swoim miejscu, prostota i funkcjonalność.
Ze środkowego nawiewu nie można włączyć ciepłego powietrza, co w zimę spowalnia rozprowadzenie ciepła w aucie. Bardzo głośno pracuje.
Jak na tak niewielkie auto przestrzeni w środku jest pod dostatkiem i bagażnik całkiem spory. A po złożeniu siedzeń zapakowałem rowery.
Przy wyższych prędkościach jest bardzo głośno. Ale z brakiem obrotomierza lepiej słyszeć silniczek.
Ceny części są śmiesznie niskie. Spalanie przy oszczędnej jeździe naprawdę może zaskoczyć! W mieście latem ok.6 l, na trasie przy 90km/h na 5 biegu spala mi 4 l pb95. A gdy przycisnę, co czasami lubię to nawet 10 l mu będzie mało.
Można go kupić bardzo tanio. Plastiki trzeszczą, ale cóż, to nie jest auto komfortowe, lecz do przemieszczania się.
Niestety, drobiazgi lubią się psuć. Spryskiwacz zatkany, częste przepalanie się żarówek zewnątrz i wewnątrz, linka od prędkościomierza zerwana. Na szczęście to błahostki, które są tanie w naprawie i nie uniemożliwiają jazdy. Dość szybko psuje się blacha!
Brak poważnych usterek. Ten samochodzik nie ma ze mną lekko i nigdy się nie zawiodłem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i.e 45KM 33kW [l/100km]

5,9