Ocena kierowcy - Ford B-MAX

Darek, 8 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi 95KM 70kW
Rok produkcji 2013
Ford B-MAX 1.6 Duratorq TDCi 95KM 70kW 2012-2017 - Oceń swoje auto
Karoseria : Brak środkowego w aucie oraz przesuwne tylne drzwi. Doskonałe rozwiązanie przy małych dzieciach.
Na wstępie napiszę że auto użytkowane głównie przez żonę. B-Max doskonale spełnia swoją role drugiego auta w rodzinie. Rodzina 2+2. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Jest oszczędne, zwinne i bardzo przyjazne. Sporo udogodnień skierowanych dla rodzin podróżujących z małymi dziećmi.
Silnik 1.6 tdci jest wystarczająco dynamiczny i ekonomiczny. Chętnie przyśpiesza choć jest przy tym nieco za głośny.
Wszystko ok. Biegi wchodzą płynnie, lekko i pewnie. Brakuje jedynie 6 biegu. Choć poruszając się do prędkości 120km/h w kabinie jest wystarczająco cicho. Powyżej już odczujemy brak szóstego biegu.
Myślę że w tej klasie nie można liczyć na więcej. Sprężyste zawieszenie dobrze tłumi nierówności (alufelgi 16'). Na zakrętach, mimo iż auto jest nieco wyższe, nie czujemy jakiś drastycznych przechyłów nadwozia. Czujemy że mamy wszystko pod kontrolą.
Jak dla mnie bardzo dobrze. Dodam że auto wyposażone jest w czujniki parkowania przód / tył oraz kamerę cofania. Tylna szyba trochę ogranicza widoczność ale dzięki wspomnianej elektronice nie uznaję tego za wadę. Duża przednia szyba + okno panoramiczne dają poczucie że jedziemy czymś większym niż mikrovanem.
Wymaga przyzwyczajenia. To nasz pierwszy ford więc chwilę trzeba było "porozkminiać" co i jak. Ale teraz wszystko wydaję się być przyjemne i przyjazne dla użytkownika. Plus za ilość schowków oraz ich wielkość.
Bez zarzutu. Wszystko działa jak należy. Warto dopłacić za podgrzewaną przednią szybę.
Auto powstało na płycie podłogowej forda fiesty. Uważam, że jak na tak małe auto z zewnątrz, ilość miejsca jest w zupełności wystarczająca. Bagażnik mógłby być trochę większy ale w tej klasie to raczej standard.
Jest dobrze to czasu gdy nie będziemy kręcić silnika zbyt wysoko. Powyżej 2500 obrotów robi się trochę głośnawo. Zawieszenie jak na klasę auta też pracuje wystarczająco cicho.
Jest oszczędnie i przyjemnie.
Nasz egzemplarz był wyceniony na 83900zł. (Wersja titanium + panoramiczny dach + bez kluczykowe odpalanie auta+ czujniki przód,tył wraz z kamera cofania. Zestaw głośno mówiący z BT, itp.) Więc sporo jak na tego typu auto. Dostaliśmy uczciwy rabat więc uznaliśmy że jest ok.
Cisza. Mam nadzieje, że nie przed burzą :)
Nie chce się psuć. ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi 95KM 70kW [l/100km]