Ocena kierowcy - Ford Escape I

~tomuś, 15 lat temu
Silnik 3.0 i V6 24V XLT 4WD 203KM 149kW
Rok produkcji 2006
Ford Escape I 3.0 i V6 24V XLT 4WD 203KM 149kW 2000-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : po prostu miło słuchać jak mruczy i jak się wciśnie to też ładnie brzmi!
przy spokojnej jeździe średnie obroty oscylują w granicach 2000, a jak jedzie się naprawdę równo i spokojnie to nawet na autostradzie (przy około 130km/h) można nie przekraczać 2000, a to oznacza że w środku jest po prostu b.cicho = duży plus!
choć \"tylko\" czterostopniowa to jednak kultura pracy świetna no i to miłe uczucie gdy \"mocniej\" nadepniesz...jest kick down i ... odjeżdzasz, a inni szybko tracą cię z oczu! hmm jednak to \"trochę\" zwiększa zużycie paliwa
trochę jeździłem volvo xc90 i niestety ford w tej materii jest cuit gorszy. dla mnie trochę za twardy, ale to jest auto bardziej \"terenowe\" niż volvo
z przodu bardzo dobrze, z tyłu mogło być lepiej
trochę mnie wkurza świst jaki wydają relingi dachowe (powyżej 100m/h)
dość szybko się nagrzewa, jednak skórzana tapicerka w zimie to nie jest \"idealne: rozwiązanie...
w tej kategorii MIODZIK (mam 195 cm wzrostu)
właściwie trzeba powiedzieć, że nie jest to zasługa wyciszenia, tylko kultury pracy silnika - jest po prostu cichutki
to przy silniku 3.0 litrowym jest najsłabsze (dla mnie!) ogniwo. Ale za komfort trzeba płacić. Hybryda (2,3l) jest o wiele bardziej oszczędna,ale i tak nie jest źle (przynajmniej porównując do volvo xc90)
do tej pory kompletnie nic nie nawaliło. sorki! przepaliła się żarówka stopu (8 zł)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i V6 24V XLT 4WD 203KM 149kW [l/100km]

12,6