Ocena kierowcy - Ford Escort VII Kombi

unobrevo, 13 lat temu
Silnik 1.8 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Ford Escort VII Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : korozja i matowiejący lakier
Ogólnie narazie nie mogę narzekać na ten samochód. Za cenę, za którą można go nabyć ciężko znaleźć coś konkurencyjnego pod względem wyposażenia. Mam egzemplarz w wyposażeniu GHIA więc na pokładzie znalazła się elektryka przednich szyb, lusterek, klima. Wszystkie z tych systemów są cały czas sprawne. Minusem samochodu jest lakier, który szybko matowieje i widać na nim nawet najdrobniejsze ryski. Trzeba się także przyjrzeć, czy samochód nie koroduje. Ogólnie jednak jeżeli chodzi o drobiazgi chyba nie zdecydowałbym się drugi raz na FORDA. Japończyki w podobnym wieku biją te samochody na głowę, nawet jeżeli oferują uboższe wyposażenie.
Silnik jak jest rozgrzany ma bardzo dobrze przyspieszenie a do tego jest ekonomiczny.
W moim egzemplarzu 5tka ma tendencje do wyskakiwania, gdy jadę na bezgazie, a czasem także haczy 2jka(sporadycznie, przy niskich temp).
coś mi tam stuka na wybojach, ale przy tym przebiegu to normalne
Widoczność przyzwoita na wszystkie strony.
bez zastrzeżeń
mocne nawiewy bardzo dobrze sprawują się zarówno latem jak i zimą
Z przodu dużo miejsca, kierowca może łatwo przyjąć optymalną pozycję. Z tyłu trochę gorzej ale w 4 osoby można jeździć bez problemu
Terkocze jak to stary diesel. wystarczy włączyć radio i jest ok
samochód ekonomiczny, narazie nic w nim nie naprawiałem oprócz piszczącego paska tak więc trudno mi to ocenić
Za obecną cenę rynkową to dobry samochód, ale na pewno nie bezproblemowy. Denerwują drobiazgi.
raz przy temp -12 padły mi wszystkie nawiewy, ale po jakichś 2 godz. wszystko wróciło do normy.
Karoseria to nie jest mocna strona samochodu. Lakier matowieje, widać na nim wszystkie ryski a także ma tendencje do korodowania w newralgicznych miejscach (np. spryskiwacz na klapie bagażnika).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TD 90KM 66kW [l/100km]

6,8