Ocena kierowcy - Ford Explorer II

orionpb@wp.pl, 19 lat temu
Rok produkcji 1998
Ford Explorer II 4.0 162KM 119kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Duże, wygodne,przestiżowe, funkcjonalne auto. Pzry zakupie uzywanego dobry stosunek ceny do oferowanych możliwości. Dostępność części eksploatacyjnych bezproblemowa a ceny normalne albo niższe od innych marek. Przy zakupie auta kilkuletniego znikoma roczna utrata wartości.
Mocny, dynamiczny silnik, spodziewałem się jednak wiekszej kultury pracy , na gazie pracuje tak samo jak na benzynie>Generalnie OK
Pięciobiegowy automat zmienia przełożenia niezauważalnie
Głośne zawieszenie, wciąz coś stuka, na wybojach, dziurach tragedia. Na dobrej szosie idealnie. Spodziewałem się więcej po SUV-ie
Nic dodać nic ująć - doskonale. Wysoko wiec widać daleko, Lusterka ogromne
Generalnie OK . Mogliby zrobić więcej podręcznych schowków i kieszeni. Ja dopasowałem sobie konsole środkową i mam miejsce na podręczny "smietnik"
Zimą nie marznę, Latem mam komfortowy chłodek. Mimo że mam klimę ręczną jest super, lepiej niż z klimatronikiem w poprzednim aucie
Nikt nie narzeka
Chałes zawieszenia j/w ; szum wiatru przy większych prędkościach ( Już sobie z tym poradziłem ale musiałem poprawić fabryke - wstyd) Trzeba pilnować regulacji zaczepów zamków bo drzwi i klapa lubią stukać.
Mam instalację gazową (wtryskową) więc nie narzekam 18-20 l gazu / 16-18 l benzyny
Prz zakupie używanego pbardzo dobra relacja
Denerwują tylko przepalające się kontrolki , zacinający się włącznik spryskiwacza i ... te stuki w zawieszeniu
Odpukać .... nic poważnego
Ford Explorer II