Ocena kierowcy - Ford Explorer III

qbus@cad.pl, 22 lat temu
Silnik 4.0 V6 213KM 157kW
Rok produkcji 2002
Ford Explorer III 4.0 V6 213KM 157kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Model 2000 spisuje sie calkiem niezle. To moje pierwsze auto tego typu wiec nie wiem czego do konca mam sie spodziewac. Poprzednio jezdzilem fordem mondeo 2001. Najwiekszymi zaletami Explorera sa niewatpliwie: duze przyspieszenie i overdrive co pozwala na male szalenstwa na drogach. Po wyczuciu automatycznej skrzyni wyprzedzanie przychodzi bez wiekszych problemow. Z auta udaje sie wycisnac nawet 200 km/h. W terenie auto spisuje sie calkiem przyzwoicie - tryb 4x4 low pozwala na pokonywanie zasp sniegowych, glebokiego blota itp. Niestety mechanizm roznicowy jakby pojawial sie i znikal, raz dziala raz nie ;). Samochod nie pozostaje bez wad. Cholernie mala odleglosc miedzy kierowca a przednia szyba, zbyt maly przedni schowek, brak kieszonek na drobiazgi no i oczywiscie spalanie. Osobiscie jednak wrazenia jakich dostarcza auto rekompensuje te niedociagniecia. Polecam bo jest to jedno z niewielu auto w tym segmencie ktore radza sobie doskonale na trasie i calkiem niezle w terenie.
cichy, bardzo ladne przyspieszenie do 100 (ok. 10 sekund),
automatyczna ale elastyczna i
dobry ;)
przednia szyba moglaby byc wieksza, duze fajne lusterka,
oj, stanowczo za krotka deska co powoduje wrazenie siedzenia tuz przy szybie, glowny schowek bardzo maly i niewygodny, pomyslowe rozwiazania na kubki i monety zarowno dla pasazera jak i kierowcy
klimatyzacja bez zarzutu choc moglaby byc bardziej wydajna
troszke ciasno z przodu
jak na ten olbrzymi silnki jest OK
duzy silnik (4000 cm3) srednie spalanie w granicach 14 a w miescie do 18.
elektroniczny reduktor zaskakuje dosc specyficznie - trzeba sie przyzwyczaic, ABS czesto sie
Ford Explorer III