Ford Fiesta VI 1.4 TDCi 68KM 2001-2008 - Oceń swoje auto

Oceny Ford Fiesta VI 1.4 TDCi 68KM 2001-2008

5% lepiej niż w segmencie Auta małe (3,96)

dodano 15.03.2014 17:43:38 przez

Auto małe.Jeżeli ktoś takie lubi to dobry kierunek.Początkowo kupiony żonie ale sam sporo nim jeździłem.Tani w utrzymaniu-mało pali, tanie części zamienne, rzadkie wizyty u mechanika, brak usterek w których nie wiadomo o co chodzi. Mimo małych gabarytów porównując do innych aut w tej klasie jest nieźle z przestrzenią.Szarpie nerw w trasie.Coś wyprzedzić to trzeba mieć dobrze z górki i dużo wolnego.Jak coś ciśnie 100km/h to najlepiej się tego trzymać.Można na koniec się pocieszać że mało spalił.Polecam komuś kto nie wymaga dużej przestrzeni i bardzo spokojnie jeździ (bo nie ma czym).Auto solidne-nie wymieniałem nic z zawieszenia chociaż "rudy" lubi się pojawić-szczególnie w odpływach wody w drzwiach.Ogólnie auto może być

dodano 21.12.2009 20:01:30 przez

Autko bardzo dobre, pozwala dynamicznie poruszać się po mieście, spokojnie zmieści 5 osób i nikt nie będzie narzekał na brak miejsca. W dłuższe trasy samochód jednak zaprojektowany jest dla dwóch osób, maksymalnie trzech, ze względu na nieduży bagażnik. Na autostradach też radzi sobie bardzo dobrze, chociaż ich królem nie jest. Dużą zaletą tego samochodu jest jego sztywne zawieszenie, co może pogarsza komfort, ale w zakrętach samochód jest pewny i dokładny jak szwajcarski zegarek. Kolejną zaletą jest skrzynia biegów której przełożenia są idealnie dobrane do tego silnika co zapewnia autku przyzwoite przyspieszenie. Ze spalania też jestem zadowolony, w mieście (lato, klima) to ok.6l, a w trasie to spokojnie poniżej 5l.

dodano 23.12.2007 23:58:12 przez

Fiesta to auto zrobione w mysl idei Forda , pewne, solidne, niezawodne auto za niewygorowane pieniadze. Pieknie sie prowadzi i manewruje, jest ekonomiczne, trwale i niezawodne. Nadwozie proste w lini ale eleganckie, widocznosc bardzo dobra. Jest to pojazd dla ludzi ktorzy chca jezdzic duzo i z latwoscia.Nie jest to pojazd szppanerski i z tym silnikiem nie jest tez autem sportowym, lecz pojazdem dla ludzi spokojnych, ktorzy cenia sobie komfort, bezpieczenstwo i ekonomie. Jazda z predkoscia 130-140 nalezy do przyjemnosci, powyzej 150 czuje sie, ze trzeba auto pilowac. Maksymalna szybkosc podana przez producenta 163 km/h, na autostradzie w D osiagnelem 175 licznikowe.

dodano 21.12.2009 02:54:57 przez

To maly ale pojemny, zwrotny i dobry pojazd. Bardzo popularny w wielu krajach a przedewszystkim w Wielkiej Bryt, Wloszech, Danii, Belgii. Ceny serwisow (co 20.000 Km) i napraw sa tanie. Samochod trwaly i jak na razie niezawodny, jesli cos sie ma popsuc to to cos dlugo daje o sobie oznaki. Materialy wykonczenowe fiesty, plastyki, filce, panele raczej sa tanie ale trwale, jakos wykonania samochodu dobra, jakos wyposezenia seryjnego raczej uboga.

dodano 27.02.2007 13:09:43 przez

Bralem pod uwage kilka aut z tego segmentu, trafila sie fiesta i to dieslu. Na poczatku bylo mi to obojetnie, wczesniej jezdzilem autem benzynowym i spalania nie bralem po uwage. Jednak po pierwszej trasie na poczatku myslalem ze wskaznik sie zacial albo zle wyswietla (tak niskie spalanie). Niema sie czego przyczepic, niewiem jak bedzie sie auto zachowywalo przy - 20 stopni (odpalanie) ale to zycie pokarze.

dodano 28.02.2008 09:50:50 przez

Auto raczej udane choć z mojego doświadczenia wynika, że jakościowo dalekie od ideału. Dosyć dobry silnik w pierwszym egzemplarzy jaki używałem, drugi egzemplarz z 2006r. zachowuje się znacznie gorzej (może jednostkowy przypadek). Na plusie świetne zachowanie samochodu na drodze. Tandetne jak na dzisiejsze czasy plastiki i tapicerka. Słabe fotele przednie o niewygodnym kształcie i bez dobrego trzymania.

dodano 25.08.2011 21:00:45 przez

Samochód świetny do miasta i sporadycznie na trasy. Jeśli ktoś jeździ tylko na trasie, polecam mocniejsze silniki, żeby bez stresu wyprzedzać. Przez ponad rok zrobiłem Fiestą przeszło 30 tysięcy kilometrów i nie dopadły mnie żadne usterki. Oprócz wymiany elementów eksploatacyjnych i tankowania nic nie trzeba robić.

dodano 24.04.2010 09:22:21 przez

Można powiedzieć, że Ford zrobił dobry kawał samochodu. Oczywiście całość nie jest wolna od wad i niektóre z nich są wyjątkowo upierdliwe ale i tak warto. Jeśli ktoś chcę jeździć dynamiczniej to polecam większe silniki, względnie 1.6 TDCi które legitymuje się większym momentem obrotowym i mocą.

dodano 07.09.2008 21:44:10 przez

Bardzo,ale to bardzo zadowolona.Przestrzen estetyczna jasnobezowa,(przynajmniej w moim modelu Ghia). Radio-cd wrécz intuicyjnie sie ustawia,sterowane przy kierownicy. Wygodne fotele,auto nieglosne,nic nie trzeszczy.Oszczédne. Za cene,ktorà zaplacilam nie moglam chyba lepiej trafic.

dodano 23.08.2014 11:10:42 przez

Dobry stosunek jakości do ceny. Teraz zamieniam samochód na większy (Focus), ale tylko z powodu powiększenia się rodziny. Gdyby nie to, pozostałbym przy Fieście, co najlepiej świadczy o tym, że byłem zadowolony z tego auta.

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus z LPG!!!

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus z LPG!!!

Rocznik: 2013. Przebieg: 2 500 km. Silnik: 1.2 85KM, benzynowy.

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus

Rocznik: 2013. Przebieg: 3 500 km. Silnik: 1.1 75KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Ford Fiesta, oglądali także

Dowiedz się więcej o Ford Fiesta

Przeczytaj o Ford Fiesta

Ford Fiesta 1.0 EcoBoost - radość z jazdy
Ford Fiesta 1.0 EcoBoost - radość z jazdy Fiesta przeszła kompleksową kurację odmładzającą. Poza nowym, bardziej wyrazistym obliczem otrzymała paletę nowych silników. Najciekawszym motorem jest litrowy EcoBoost, który ma zapewniać dobre osiągi przy śladowym zużyciu paliwa. Czy optymistyczny scenariusz faktycznie ma miejsce?

Ford Fiesta - zobacz filmy

Ford Fiesta, Brzydkie kaczątko
Ford Fiesta, Brzydkie kaczątko Po czterdziestu latach sprzedaży Fiesty Ford doszedł do wniosku, że wygląd samochodu może być dodatkową zachętą przy jego wyborze. Zaprojektowana w stylistyce Kinetic Design Fiesta zmieniła się w gustowną rzeźbę. Ale czy wartą uwagi?

Ford Fiesta VI 1.4 TDCi 68KM 2001-2008 60