Ocena kierowcy - Ford Fiesta VI

godol, 16 lat temu
Silnik 1.4 TDCi 68KM 50kW
Rok produkcji 2006
Ford Fiesta VI 1.4 TDCi 68KM 50kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie to jedyna cecha tego auta które zasługuje na pochwałę.
Auto raczej udane choć z mojego doświadczenia wynika, że jakościowo dalekie od ideału. Dosyć dobry silnik w pierwszym egzemplarzy jaki używałem, drugi egzemplarz z 2006r. zachowuje się znacznie gorzej (może jednostkowy przypadek). Na plusie świetne zachowanie samochodu na drodze. Tandetne jak na dzisiejsze czasy plastiki i tapicerka. Słabe fotele przednie o niewygodnym kształcie i bez dobrego trzymania.
Przeciętnie. Silnik w mojej pierwszej Fieście pracował zdecydowanie lepiej niż w tej którą teraz posiadam. Denerwuje mnie za wysokie spalanie (średnio 6L) oraz jego słaba elastyczność. Być może to mój felerny egzemplarz, który po wymianie uszczelniaczy zaworów zaczął pracować nieznacznie lepiej. Ogólnie spodziewałem się lepszej kultury pracy i niższego spalania.
Bez zastrzeżeń. Czasami problem z wypadającą jedynką (może z 5 razy).
Tutaj Fiesta jest zdecydowanym liderem z wszystkich samochodów w tej klasie. Zachowanie na drodze bardzo przewidywalne, prowadzenie to sama przyjemność. Samochód świetnie się prowadzi.
Dobra widoczność. Czasami ktoś się chowa za A-pillarem.
Wszystko na swoim miejscu. W moich egzemplarzach mogłem sterować radio przez joystick w kierownicy, fajna sprawa. Na minus niewygodne fotele.
Zbyt długo trzeba czekać na ciepłe powiertrze zimą. Klima jest OK choć mogła by być bardziej wydajna.
Auto miejskie i jak na swoje gabaryty miejsca jest pod dostatkiem. Mam przeszło 190cm i nie odczuwam zbytniej ciasnoty.
Mogło by być lepiej szczególnie na wolnych obrotach. Do 140km/h jest akceptowalne. Powyżej odczuwa się raczej dyskomfort z powodu hałasu. Ogólnie to na 4 z minusem.
Spodziewałem się mniejszego apetytu na paliwo. Wersja trzy drzwiowa którą wcześniej jeździłem paliła od 0,5-1l mniej na 100km.
Nie polecam jako nowe auto. W podobnym przedziale cenowym można mieć nową Corsę lub Punto. Za dużo denerwujących drobiazgów typu hałas, odpadające elementy wnętrza, nie działające składanie fotela itd. Wymiana uszczelniaczy wtryskiwaczy prz 40tkm to jakieś nieporozumienie.
Wersja trzy drzwiowa z 2004r.: - notorycznie odpadający emblemat zmiany biegów z gałki zmiany biegów. - trzy razy naprawiany fotel kierowcy z powodu zepsutego mechanizmu składania fotela - stuki i hałas z deski rozdzielczej i okolicy pasów na tylnej kanapie Wersja pięcio drzwiowa z 2006r.: - stuki i hałas z deski rozdzielczej po przebiegu 20tkm. Gorzej niż w poprzednim trzy drzwiowym - irytujacy hałas z tylnej klapy który nie może być naprawiony i zlokalizowany przez serwis
W wersji trzy drzwiowej którą zrobiłem 35tyś km nic się nie działo. W obecnym z 2006r wada uszczelniaczy wtryskiwaczy przez co musiałem oddać samochód do naprawy. Objawiało się smrodem ropy w samochodzie i pogorszeniem osiągów samochodu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDCi 68KM 50kW [l/100km]

5,9