Ocena kierowcy - Ford Fiesta VII Hatchback 5d

Lexus Fan, 9 lat temu
Silnik 1.4 Duratec 96KM 71kW
Rok produkcji 2010
Ford Fiesta VII Hatchback 5d 1.4 Duratec 96KM 71kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Auto kupione w jednym z Krakowskich salonów w 2010r. Po 4 latach mogę napisać, że auto nie zaliczyło nawet najmniejszej wpadki. Silnik na swoje gabaryty żwawy do bólu, wyciska wszystko ze swoich 96km. Spalanie nawet przy ostrej jeździe nie przekracza 6L, przy ekonomicznej jeździe nawet można zejść spokojnie do 4,5L. To mój drugi ford i pewnie drugi będzie do zarżnięcia, a 3 kupie w przyszłym roku już nieco większy. Fordy benzyniaki z manualną skrzynią biegów to moim zdaniem zawsze dobry wybór.
Perfekt. Mały, ale wariat.
Charakterystyczny zgrzyt wstecznego forda jeśli auto nie stoi w miejscu to norma, dlatego trzeba zmieniać jak Pan Bóg przykazał. Stoi, sprzęgło, wsteczny - i jest idealnie.
Jak zwykle trzyma na zakrętach jak na super glue. Hamulce - ekstraklasa w segmencie.
Może tylna szybka miniamlnie za mała mi tam nie przeszkadza, ale baby coś tam czasem stękają więc warto napisać, że nie ma szyby jak w autobusie niestety.
Gdyby Ford robił większe wyświetlacze byłoby wspaniale, niestety w komórce mam większy wyświetlacz niż w tym aucie to samo jest w nowych fordach typu KUGA, śmieszne 4cale, może w Mondeo się poprawią :) Resztą jest perfekt.
Jak serwisowana to nie ma zarzutów.
I znowu zaskoczenie :) Mam 190 cm jak odsunę fotel kierowcy do końca to nei dostaję do pedałów, inaczej miała sprawa się w mondeo, musiałem do końca wysunąć i to była ostatnia dobra pozycja, śmiem twierdzić że osoba o wzroście 195 czułaby dyskomfort. Tego w Fieście nie ma. Przód dobra ilość miejsca, co za tym idzie jak na małe autoko z tył też jest wygodnie, i bagażnik jak na ten segment w porządku, wózek się mieści, niestety walizka już nie - ale to nie kombi więc jakby nie można się przyczepić.
Świetne, 140km/h nadal komfortowo, bez zbędnego hałasu.
Jakie koszty ? Lać i do przodu
Dobrze wydane pieniądze, w tych czasach miałem do wyboru, mniejsze, pachnące auto z salonu, albo 200-300tysięczne pseudoluksusowe z zagranicy ( nei wiadomo kto płakał jak sprzedawał i jak bardzo płakał jak wyszedł po dzwonie z niego :). Uważam, że Ford był i nadal jest świetnym wyborem, zostanie dla żony, a rodzinnie trzeba kupić nieco większego Forda.
nic
zero