Oceny Ford Focus I Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1999-2005

Ford Focus I Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1999-2005 - Oceń swoje auto

Najnowsze oceny Ford Focus I Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1999-2005

~Mateusz
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
To mój drugi samochód.Zacznę od wad: silnik 1.4 jest za słaby do tego samochodu.Korozja.Pojawiła się na tylnych błotnikach.W samochodzie wymieniłem rozrząd (550 zł z robocizną żywotność 120 tys) i elementy eksploatacyjne.Co do awarii:"oszalało" sterowanie obrotami.Trzeba było przywrócić komputer/mapy (fachowcem nie jestem) do ustawień fabrycznych.Auto miało za duże obroty.Dało się jeździć,ale trzeba to było zrobić.Spalił się opornik nawiewu...
3,2
~yellow
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
w stosunku do konkuyrencyjnych kompaktów auto wypada zupełnie nieżle, materiały podobne jak u konkurencji może z wyjątkiem golfa, ciekawa stylistyka, auto prawie bezawaryjne, bardzo pewne i precyzyjne w prowadzeniu, sporo do zyczenia pozostawia jakość powłoki lakiewrniczej oraz blach, trwałe hamulce, spory i wygodny lecz w trasie zbyt słaby z tym silnikiem, polecam zdecydowanie jednostkę 1.6 100KM, znacznie sprawniejszą bezawaryjną i przy...
~Rafal
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Jezdzilem juz OPLEM Astra, VW Polo ostatnio Skoda Octavia II Kombi. 5 dzwiowego Forda traktujemy jako 2 auto dojazdowe tzn. na zakupy, dowoz dzieci do przedszkola, wypady na narty etc. - generalnie jezdzi nim zona. Kupilem go za 19.200 zl o dealera, I wlasciciel, 57 000 km, 1 poduszka, wspomaganie, welurowa tapicerka, centralny, halogeny, pelna dokumentacja. Kupilismy Forda gdyz jeszcze nie jezdzilismy ta marka, a slyszelismy raczej same...
~Dża
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Pomimo swoich wad, to naprawdę genialny samochód miejski. Jeżeli szukasz samochodu do przemieszczania się w miejskiej dżungli, to nie szukaj niczego innego. Posiada doskonałe właściwości jezdne, wydajne hamulce i jest stosunkowo bezawaryjny. Ceny części zamiennych są śmieszne - a silnik 1.4 prosty jak konstrukcja cepa. Więcej w poszczególnych sekcjach.
~MatN90
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Jeden z najpiękniejszych kompaktów, jeden z nielicznych pojazdów, który ma piękne nie tylko wnętrze, ale i karoserie, jeśli dodamy do tego przestronność i doskonałe zawieszenie, to zrozumiemy, dlaczego to auto jest tak przełomowym modelem dla Forda i dlaczego ten samochód okazał się hitem sprzedaży.
3,8
~endrju
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Gdybym wybrał inny silnik i okazał by się mniej awaryjny ocena zapewne była by wyższa. Jak widać jednostka 1.4 okazała się w moim wypadku dość awaryjną mimo małego przebiegu (przebieg udokumentowany i samochód świetnie zadbany) Zapewne mocniejszy silnik do tego auta okazał by się lepszy. Do aut z segmentu C silnik poniżej 1.6 jest zdecydowanie za mały.
4,1
~leszek.zagrodka@online.nl
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Nic nie wiem o rdzy ani na drzwiach ani na klapie tylnej.Nie wiem co to problemy z zawieszeniem ani z alternatorem.Wymieniam w terminie olej i filtr oleju i jeżdżę,jak do tej pory zero usterek.Wszystko chyba zależy od kogo się autko kupiło.
3,5
~Andy
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Auto pewnie miało przekręcony licznik - stąd liczne poważne awarie silnika, układu elektrycznego. Do 3 lat ok 200 tys km auto super i niezawode. Potem - przestrzegam sypie się jak choinka na trzech króli.
~grzebyk
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Naprawdę dobry samochód, eksploatowany służbowo (więc to najtrudniejszy test) i dzielnie to znosi. Francuzy nie maja co startować, Golf jest droższy a wcale nie lepszy, Astra porównywalna a z japończykami nie miałem doczynienia. Jeździłem też Focusem II i wcale nie jest lepszy (gorsze zawieszenie) a 80 km w silniku podstawowym to straszna żenada (samochód jest sporo cięższy od poprzednika).
~8270@interia.pl
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Jeździ się dobrze. Nawet bardzo dobrze. Ergonomia wyższa niż u konkurencji. Trochę wad psuje całokształt, ale sama jazda daje dużo przyjemności. Jeśli masz pytania - pisz, chętnie odpowiem (8270@interia.pl).
Ford Focus I Hatchback