Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

Wilu117, 14 lat temu
Silnik 1.8 TDDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2002
Ford Focus I Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Odpalanie nie sprawa żadnych problemów nawet przy -20 stopniach na dworze oraz ośmio letnim akumulatorze.
Jest dobrze ale zawsze mogło by być jeszcze lepiej. Po prostu focus ma drobne problemy z rdzą na tylnych drzwiach.
Za mała moc, ale to da się naprawić (chip). Poza tym ładnie odpala, mało pali i ma wysoką kulturę pracy.
Nie mam zastrzeżeń, ale np w skodzie fabii biegi wchodzą "inaczej" bardziej płynnie. W każdym razie mnie to nie przeszkadza.
Ford focus pierwszej generacji słynie z doskonałego układu jezdnego i niejednokrotnie wygrywał testy w tej dziedzinie. Ja to tylko mogę potwierdzić.
Tutaj tak samo nie mam zastrzeżeń, bardzo dobra widoczność do tyłu. Z przodu też nic mi nie przeszkadza.
Nowoczesny wygląd, nowoczesna deska rozdzielcza, nawet po 10 latach od rozpoczęcia produkcji wciąż może się podobać.
Wszystko by było bardzo fajnie gdyby nie to że raz na jakiś czas psuje się regulacja kierunku nawiewu i można mieć potem problemy z odparowaniem szyb.
Wielkością można spokojnie porównać do forda mondeo drugiej generacji, dużo miejsca z przodu i z tyłu. W wersji kombi ogromny bagażnik w którym po złożeniu tylnych foteli mogą się wygodnie dwie osoby, a mam 185cm wzrostu.
Auto jest dobrze wyciszone, mimo posiadania pod maską silnika diesla w kabinie wciąż jest cicho i nie trzeba specjalnie podgłaszać radia przy większych prędkościach.
Focus jest tani w utrzymaniu, części nie są drogie na rynku dużo zamienników. Pod maską silnik diesla który zadowoli się spokojnie 5-6 litrami paliwa.
Wole focusa z 2002 roku z normalnym przebiegiem niż golfa dwa lata starszego z trzy razy cofniętym licznikiem i w dodatku za większe pieniądze a wcale nie mniej awaryjnym jak to się przyjęło.
Auto ma osiem lat, ja mam je od września 2009, przez ten czas nie miałem żadnej usterki, nic więcej do dodania
Tutaj to samo, po zakupie wymieniłem rozrząd, filtry i olej, poza tym żadnych innych wydatków. Aha wymieniłem jeszcze świece żarowe, ale były to jeszcze fabryczne świece.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDDI 90KM 66kW [l/100km]

7,2