Ocena kierowcy - Ford Focus I Hatchback

Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Focus I Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Inne : bezawaryjność.
Auto prowdzi się bardzo przyjemnie i pwenie. Do tego mój egzemplarz jest kompletnie bezawaryjny - 160 tys. km, 5 lat i absolutnie żadnych problemów. Chciałbym żeby mój następny samochód się tak dobrze sprawował.
Do jazdy w dwio osoby silnik jest całkowicie wystarczający. Wyprzedzanie wymaga wprawdzie czasami redukcji biegu. Np na trójce od 80-120 ciagnie rewelacyjnie. Ale już załadowany bagażem i pasażerami, z pakiem na dachu i włączoną klimatyzacją to porażka.
Ogólnie baz zarzutów, czasami wsteczny chaczy.
Idealne. Teraz takie zawieszenie to już chyba standard w wielu kompaktach.
Wszystko na miejscu i pod ręką. W mojej wersji brak regulacji interwału wycieraczek i tego mi brakuje. Elektryczne otwieranie szyb ma taką funckcje, że jak się mocniej naciśnie otwieranie to można puścic przycick i szyba sama się otworzy do końca. Właścicie to niby logiczne rozwiązanie. Ale dla tylko przy otwieraniu szyby, a przy zamykaniu już nie? I dla czego tylko dla szyby po stronie kierowcy?
Z przodu super, z tyłu przeciętnie, raczej słabo. Bagażnik w porownaiu z innymi autami z tego segmentu wypada bardzo dobrze.
Przy spokojnej jeżdzie po naszych krajowych drogach (100-120, bez częstego wyprzedzania), ok 6.5, przy nieobciążonym samochodzie. Na autostradzie przy 140-160 ok 8. Załadowany na maksa, z gazem wcisnietym do dechy na autostradzie powyżej 12 :)
Przepaliły sie 2 żarówki podświetlenia tablicy zozdzialczej. I to wszystko. Żarówki przednich reflektorów przepalają sie raz na rok (30-40 tys km.). Aha, samodzielna wymiana żarówki mnie przerosła przy pierwszej próbie. Od tego czasu jeżdże z tym do warsztatu.
Kompletnie nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 100KM 74kW [l/100km]