Ocena kierowcy - Ford Focus I Sedan

damiang18@o2.pl, 18 lat temu
Silnik 1.6 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 2003
Ford Focus I Sedan 1.6 16V 100KM 74kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Samochód jest nie zawodny, ma ładną linię nadwozia, wygodnie się nim podróżuje, prowadzenie go sprawia za każdym razem przyjemność, bezawaryjny, silnik dynamiczny. Jedyne co jest troszke denerwujące to jakieś stukanie z tyłu na poprzecznych nierównościach ale bez tego szczegółu czasami niezauważalnego to nie można juz nic dodać ani odjąć.
Bardzo cicha praca silnika, przy wyższych obrotach wydaje przyjemne brzmienie.
Biegi idealnie wchodzą na swoje miejsce. Jedyne co mnie denerwuje to to gdy chce włączyć 1 to samochód musi zostać "całkowicie zatrzymany" w innym przypadku najniższy bieg to 2.
Idealnie trzyma się drogi. Hamulce - rewelacja, ABS działa super!
Widoczność doskonała szczególnie do tyłu dzięki dużym lusterkom.
Wszystkim się doskonale steruje jednak najbardziej wkurzające jest ustawienie wycieraczek. Brakuje w nich jednego stopnia prędkości. I jeszcze co do wycieraczek to to że pióra piszczą na suchej szybie. Dekoncentruje to kierowce.
Doskonała zarówno w lecie jak i w zimie. Climatronic jest niezastąpiony!
Dużo miejsca z przodu jak i z tyłu. Mam 190 cm wzrostu a wygodnie mi się siedzi za do końca wysuniętym fotelem kierowcy.
Bardzo dobre.
Bierze ponad 7 litrów ale nic dziwnego przy takim silniku. Mam założoną instalacje gazową i weźmie sobie 9-10 litrów przy jeździe miejskiej i w zimie.
Ford Focus 1.6 Comfort X za cenę poniżej 60000 jest godny kupna. Z takim wyposażeniem nie znajdziemy samochodu za takie pieniądze. Za niecale 60tys mam w wyposażeniu- wspomaganie, ABS, 4xairbag, Climatronic, podgrzewana przednia szyba i lusterka, el.szyby i lusterka, komputer pokładowy, regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach, reg. wysokości fotela kierowcy, radio CD/MP3 z 6 głośnikami, centralny zamek z alarmem i wiele innych bajerów. Polecam!!!
Najbardziej zaszło mi za skórę zakładanie klamer na chlapacze. Niedawno kupiłem 2 paczkę 6szt. klamer. Najgorzej jest w zimie przez te koleiny i zaspy. Samochód ma niskie zawieszenie i trzeba uważać. Częsta wymiana żarówek świateł mijania też daje sie we znaki. Coś jest chyba z instalacją elektryczną, bo wyrzucane żarówki były czarne. w ciągu miesiąca wymieniałem 3x z tyłu.
Spaliła się pompa paliwowa i mam nadzieję że się to już więcej nie zdarzy, bo 1000zl to jest troche kasy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 100KM 74kW [l/100km]

7,2