Ocena kierowcy - Ford Focus I Sedan

tomasz, 19 lat temu
Silnik 2.0 16V 130KM 96kW
Rok produkcji 2001
Ford Focus I Sedan 2.0 16V 130KM 96kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Jestem z auta bardzo zadowolony i uwielbiam nim jeździć. Jak na moje potrzeby ma dobre głośniki i radio (chyba 4000 traffic). Ostatnio benzyna zrobiła się droga, więc myślę o założeniu instalacji gazowej.
Fantastyczne kopyto, cichy i elastyczny. Ładnie przyspiesza na każdym biegu
Bez zastrzeżeń, chociaż mogłaby być bardziej twarda
Bez zastrzeżeń, chociaż samochód mógłby być zwrotniejszy przy parkowaniu. Bardzo dobrze trzyma się drogi. Niedawno poleciał tylny amortyzator. Moim zdaniem wspomaganie kierownicy mogłoby być lepsze. Jest mało zauważalne i nigdy nie wiem czy działa, czy nie. Ciekawe jak jest w innych egzemlarzach?
Kiepska widoczność do tyłu, ale można się przyzwyczaić
Wszystko pod ręką. W klapie bagażnika brakuje wygodnego uchwytu do otwierania i zamykania
Dobrze wieje a klima dobrze mrozi. Nawiew na dwójce zrobił się nieco hałaśliwy. Czwórka za wonie, które czasem czuć jak się włączy to ustrojstwo
Z przodu pełen luksus i mnóstwo miejsca, z tyłu podobno nieco gorzej (ale to nie moje zmartwienie). Brak schowków
Doskonałe. Slnik sobie mruczy, można cicho włączyć radio i rozmawiać szeptem
W mieście pali do 10 l. na 100 km (i to głównie w korkach!), oczywiście z klimą trochę więcej. Mimo wszystko byłem bardzo mile zaskoczony. Co do przeglądów i napraw - mam zaufanego mechanika, więc gdy firmowe przeglądy się skończyły to finanse się poprawiły. Obecnie szykuję się do wymiany paska rozrządu. Może nie zbankrutuję :-)
Trochę kosztował, to nie polonez. Ale chyba warto było...
Nie działa światło w bagażniku, wymiana żarówki nic nie dała
Jak na razie - odpukać - nic się nie dzieje. Mija pięć lat, więc czeka mnie profilaktyczna wymiana paska rozrządu
Ford Focus I Sedan