Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

W., 15 lat temu
Silnik 1.8 TDDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Ford Focus I Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak sprzedawałem VW z przebiegiem 220000km to między wymianami oleju trzeba było dolać ok. 3l - podobno 0,3l oleju/100km to jeszcze ok, a w Fordze nic :)
Są lepsze samochody - oczywiście w innym przedziale cenowym :)
silnik przyzwoity, przyspiesza od najniższych obrotów (nie jak VW Golf III 1.9TDI 90KM, który miałem wcześniej), na autostradzie A4 Vmax 190km/h. W jeździe praktycznie nie odczuwalny spadek mocy przy włączonej klimie. Daję 4 punkty ponieważ miałem okazję jeździć wersją 115KM i jest wyraźnie żwawszy.
Rewelacji nie ma, ale specjalnych braków też nie.
Samochód sprowadziłem sam z przebiegiem 160.000km. Przejechałem 50tys, wymieniłem klocki i tarcze z przodu. Znajomy mechanik stwierdził, że 100.000km dla tarcz to standard - normalne zużycie. Poza tym kompletnie nic. Prowadzenie, \"zbieranie\" zakrętów bez porównania lepsze jak we wcześniejszym moim VW i Fiacie
Nie ma się nad czym rozwodzić.
Wszystko w normie.
W zimie trochę długo się grzeje, ale klima działa bez zarzutu.
Normalnie jak na tą klasę samochodów, trochę lepiej jak w VW i Fiacie. Jak dla mnie lepiej nie trzeba (Żona+ 1 dziecko) w wersji kombi którą posiadam przestrzeń wystarczająca nawet na długie wyjazdy.
W normie. W trasie przy 2000obr/min i V biegu, prędkość ok. 100km/h, jak dla mnie wystarczy. Niskie obroty silnika=niski pozom hałasu, jak są przyzwoite opony i zamknięte okna (jak to zwykle bywa przy włączonej klimie) jest ok.
Ceny części konkurencyjne (znajomy w hurtowni moto :), nie wiem jak w sklepach ) 1. Pasek rozrządu Gates (z rolką) 130zł 2. Wentylowane tarcze (Girling) 100zł/szt 3. Klocki (Girling)100zł komplet. 4. Wymiana oleju (5l Castrol 10W40 + filtr powietrza i oleju) poniżej 200zł wszystko. 5. Filtr paliwa ok. 30zł 6. komplet świec żarowych NGK - 120zł Ja nic więcej nie wymieniałem. Dla znajomego kupowałem jeszcze zestaw sprzęgła - 500zł
Do Forda nie miałem wcześniej przekonania, ale znajomy \"z branży\" mnie namówił i pomógł wybrać konkretny egzemplarz - jak przy zakupie zwróci się SZCZEGÓLNĄ uwagę na blacharkę to z resztą nie powinno być problemu. (Ja kupiłem za 8 podejściem).
Oprócz w/w naprawy zawieszenia wymieniałem simering na wale w sprężarce od klimatyzacji - koszt łącznie z ponownym nabiciem klimy 300zł. Problemy z zapalaniem na zimnym silniku skończyły się po wymianie świec.
Jak do tej pory nic. Po 210000km poziomu oleju nawet nie sprawdzam (bo nie ma takiej potrzeby).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDDI 90KM 66kW [l/100km]

5,8