Ocena kierowcy - Ford Focus II Focus C-Max

Silnik 1.8 TDCi 116KM 85kW
Rok produkcji 2005
Ford Focus II Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo elastyczny, dynamiczny i ekonomiczny w cyklu mieszanym
Calkiem dynamiczny nie ma problemu na trasie z wyprzedzaniem czy uzyskaniem dość wysokiej prędkości. Dłuższa trasa nie męczy gdyż fotele i miejsce we wnatrz są rozwiazane dobrze. Ekonomiczność jest na bardzo dobrym poziomie a ma na to wpływ wysoka niezawodność, dość małe spalanie, i średni koszt części zamiennych. O jednym trzeba pamiętać - tankować tylko wysokogatunkowy olej napędowy z uwagi na wymagający silnik. Niektórych rażą plastiki, mnie nie - mając dzieci i zwierzaka na pokładzie to najlepszy materiał do czyszczenia. Każdy dywanik, tapicerka na drzwiach, klapach szybko sie brudzi, skóra pęka, marszczy się gdy się jej nie konserwuje. Warto kupić wersję z tempomatem, podgrzewaną przednią szybą i ESP, ja niestety tych opcji nie mam. Dodtkowym atutem auta jest jego stosunkowo niska cena porównując chociażby do opla w którym królują tandetne źle spasowane plastiki.
Silnik dość elastyczny, pozytywnie zaskoczył mnie na trasie, nie było problemu z wyprzedzaniem (najpierw jednak musi dojść do około 2000 obrotów aby wystartowała turbina)
Krótkie, gładkie przełożenia, nie ma żadnych zgrzytów, czy powtórnego wkładania biegu
Układ jezdny dość dobrze zgrany choć trochę potrafi bujnąć na zakrętach - czasem trzeba zdjąć nogę z gazu
Widoczność wystarczająca, jednak najpierw trzeba się przyzwyczaić do braku widoku przedniej klapy szczególnie na parkingu. Manewry robi się na czuja. Ja nie mam czujników parkowania ale uważam że tylne są niepotrzebne
Wielkość tego samochodu z zewnątrz daje wrażenie małości ale po wejściu do wnętrza okazuje się, że miejsca jest dużo. Nie jestem niskim człowiekiem ale i na przednich siedzeniach jak i na tylnych mieszczę się bez problemu. Dodatkowy plus to fakty iż możemy powiększyć przestrzeń na nogi odsuwając tylne siedzenia. Dużo schowków.
Tu żadnych uwag wszystko w najlepszym porządku
Jak już pisałem, Duża miejsca nawet dla większych ludzi. Dobre dla rodzin z dziećmi. Bagażnik nie poraża ale jest wystarczający.
Przy wyższych obrotach trochę hałasu przenosi się do kabiny ale mi osobiście to nie przeszkadza. Plastiki jak na razie nie \"grają\"
Dla ludzi jeżdżących tylko po mieście auto wyda się nie ekonomiczne ok 9,1l/100km. Na trasie 4,6-5,2l/100km. Średnie spalanie 7,1l/100km. Ceny części nie powalają jednakże nie polecam korzystać z salonów firmowych jeśli nie trzeba ( w salonie trzeba przepłacić ok 40%)
Tu bardzo dobrze
Na razie OK