Ford Focus III - Oceń swoje auto

lista nadwozi Ford Focus III

lista silników Ford Focus III

Oceny Ford Focus III

9% gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,58)

dodano 25.07.2013 15:15:49 przez

Na wstępie zaznaczę, że na szczęście nie posiadam tego samochodu, ale miałem (nie)przyjemność pokonać nim ok 1000 km i nie omieszkam dodać o nim opinii bo na to zasługuje. Samochód miał przebieg 7000 km i silnik 1.6 tdci 95 KM. Było to najmniejsze i najwolniejsze 95 koni jakie kiedykolwiek udało mi się prowadzić. A do tego wszystkiego niezbyt oszczędne. Miałem do czynienia z 4 silnikami 1.6 tdci. Każdy o mocy 109 KM. Były to 2 Fordy C-max, cytryna C4 i volvo c30. Więc wiem jakie mają spalanie, osiągi i co ciągnęły. I w przeciwieństwie do reszty tych aut, focus okazał się najwolniejszy i najbardziej paliwożerny i to przy spokojnej jeździe bo niestety nie dało się nim jechać inaczej. Średnie spalanie po 1000 km to 5,6 l i jest o cały litr większe niż w przypadku w/w c-maxów i 1,5 l większe gdy porównamy je do c4 i c30. Po pokonaniu 300 km autostrady spalanie wzrosło do ok 6. A na zwykłych drogach wlokłem się za maruderami i musiałem czekać na naprawdę wielką lukę aby wyprzedzić np. ciężarówkę. Znacznie większe i cięższe c-maxy radziły sobie z dynamiczną jazdą znacznie lepiej. Pamietam kiedyś dynamiczną podróż do Warszawy z Lublina, gdzie prędkość przez większość trasy oscylowała w okolicach 140 km/h i przy częstym wyprzedzaniu. Średnie spalanie wyszło mi wówczas poniżej 4,8l. I to z 4 pasażerami na pokładzie i bagażem. Nie wspomnę o volvo czy cytrynie gdzie z pasażerami i bagażem, po autostradzie i normalnych drogach spalanie wynosi 4,3 4-6 l. Nie bieżcie nigdy tego silnika.

dodano 19.05.2013 10:27:11 przez

Samochód odebrałem z salonu pod koniec kwietnia. Do tego czasu przejechałem 5tys kilometrów także mogę już coś powiedzieć. Zacznijmy od minusów najbardziej co mnie rozczarowało to hamulce. Są po prostu za słabe i nie radzą sobie z masą auta. Miałem przyjemność prowadzić nowe Volvo v40 też z silnikiem 1,6 turbo 150km i tam hamulce naprawdę robiły wrażenie. Siła hamowania była naprawdę duża. Drugim minusem są trzeszczące plastiki w bagażniku. I to by było chyba na tyle z minusami. Co do plusów , bardzo pozytywnie zaskoczył mnie silnik , na każdym biegu idzie pełną parą. Jest bardzo elastyczny na 6 biegu można jechać 60. Jest także bardzo oszczędny. Jednak troszkę żałuje , mogłem dorzucić te 2-3tys i kupić wersje 180koni. Zawieszenie bardziej nastawione na komfort niż prowadzenie. Na jakość plastików nie ma co narzekać w wersji Titanium wszystko wygląda całkiem sensownie i takie też jest. Dobre audio , ale jednak czuć , że to Ford. Jak się mocno podgłośni to głośniki grają razem z plastikami. Samochód także dobrze wyciszony. Dokupiłem do swojego egzemplarza także reflektory xenonowe. Polecam , w nocy coś fantastycznego.

dodano 06.05.2013 17:05:37 przez

Ford bazuje na opinii chyba z 1 generacji. Tam poza korozją nic się nie działo a auto było przełomowe jak na swoje czasy. A teraz? Niezawodność poważnie kuleje, 3 razy w przeciągu roku auto nie odpaliło i laweta ;/ Coś trzeszczy w zawieszeniu przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające - serwis nie potrafi tego rozwiązać. Sprawdzają smarują twierdzą że ok ale problem dalej występuje. Żałuje, że nie zmieniłem auta wcześniej - kupiłbym Fiata Cromę - dobre, praktycznie bezawaryjne auto. A że włoskie to co z tego? Znajomi mają Bravo 1.4 120KM - lepiej się zbiera od Foki, jakość wykończenia podobna (plastiki, spasowanie i wygoda foteli), ale jeździ i nic się z tym nie dzieje. Ja kupiłem niemieckie auto no i same problemy. Z I Focusem poza korozją nic się nie działo. Gdzie ten postęp?

dodano 03.05.2013 11:57:27 przez

Podsumowując wszystkie opisane wcześniej elementy składające się na ocenę samochodu śmiało mogę całościowo ocenić samochód jako doskonały. Mam kontakt ze sprzedawcami innych marek i wierzcie mi że boją się o sprzedaż samochodów z klasy kompaktowej od kiedy ford wypuścił wersję edition. Oczywiście straszą przed awaryjnością itp., natomiast wystarczy spojrzeć na raporty Dekry. W 100% polecam. Przejadę więcej to wypowiem się wtedy na temat jego awaryjności bądź bezawaryjności. Jak czytam komentarze o "mułowatości" silnika ecoobost to widzę przestraszonego sprzedawcę marki Opel, Kia, VW siedzącego przed komputerem, który wiedząc że nie wyrobi targetu wypisuje takie bzdury.

dodano 23.12.2012 11:38:48 przez

Ogólnie szału nie ma. Auto jest służbowe, a mimo tego ciągle się zastanawiam czy nie lepiej było wybrać Octavię, której szczerze mówiąc bardzo nie lubię za brak polotu, beznadziejne silniki (nie nie lubię niemieckich rzęchów grupy VW) i słabą jakość wnętrza, ale (chyba?) większe wnętrze i wygodniejsze fotele. W erze wzrostu rozmiarów samochodów, Ford z wnętrzem Focusa wykonał krok wstecz. Jest gorzej niż w poprzednich modelach oraz w porównaniu do konkurencji. Fajna stylistyka jest tylko pacykowaniem słabych rozwiązań ergonomicznych. Prywatnie na pewno nie kupię tego modelu.

dodano 04.05.2013 16:01:34 przez

Ogólnie auto jakością wykończenia, zastosowanymi materiałami mocno odstaje od najlepszych z segmentu C - krótko mówiąc plastikowe badziewie. Konkurent co najwyżej dla KIA Ceed, Fiat Bravo, a cenią się jak VW. Mam nadzieję, że za jakiś czas zrobią jakiś lifing i poprawią te materiały rodem z obudowy miksera. Lepsze materiały, niższa cena i z silnikiem 1.6 150 to byłby kompakt idealny. A tak niestety wyszło bardzo bardzo przeciętnie. Sam bym tego auta nigdy nie kupił - Golf VII, Civic IX, Auris II czy nawet i30 biją Focus jakością wykończenia.

dodano 08.12.2012 18:35:20 przez

Po przejechaniu prawie 40kkm auto bardzo mile mnie rozczarowuje. Tylko lać i jeździć. Jazda to czysta przyjemność. Spalanie zaskakujące ok 5l/100km przy dość dynamicznej jeżdzie (większość tras). Może przydałoby się kilka koni więcej, ale i te 95 daje frajde z jazdy. Bagażnik w kombi całkiem spory. Jedyny mankament to przed I serwisem dwa razy turbina się zacięła na chwilę - po serwisie podobno nasmarowali jakąs linkę czy coś tam i faktycznie poprawa - sytuacja dotąd się nie powtórzyła.

dodano 27.08.2011 20:56:09 przez

Focus Mk3 w wersji kombi idealnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu jak i na trasie. Silnik 1.6 95KM wystarczający do normalnej jazdy, 6 biegów w trasie sprawdza się wyśmienicie, jazda tym samochodem to czysta przyjemność, a pokonywanie zakrętów to nadal niedościgniony w tym segmencie wzór. Miejsca wystarczająco, bagażnik spory. Wszystkim niezdecydowanym polecam. Tył kombi bardzo przypomina większego brata Mondeo:)

dodano 07.10.2013 12:01:17 przez

Służbowe auto mam od nowośći. Srednie spalanie ze 116000km 4,9 l/100km (większość trasy). Żadnych problemów poza tankowaniem i wizytami w serwisie średnio co 2 miesiące. Wymienione 2 razy klocki i raz tarcze (pewnie gdyby auto było prywatne to tarcze by jeszcze polatały) ale skoro serwis chciał wymienić nie protestowałem. Na zbiorniku można zrobić 1000km bez wielkiego wysiłku i tankujesz 45 litrów. Jak dotąd polecam.

dodano 15.08.2013 10:52:52 przez

Ford pozostał Fordem - super prowadzącym się ładnym kompaktem. Niestety wnętrze trzeba polubić z wszystkimi wadami - inaczej trzeba poszukać innego modelu. Sam silnik jest nowy i nie sprawdzony, w Focusie pracuje sprawnie i mało pali - choć nie tak mało jak obiecuje producent. Osobiście przyjemniej mi się jeździ zwyczajnym motorem 1.6 o podobnej mocy i osiagach mimo, ze spali około litra więcej i nie ma turbo.

Demonstracyjny Ford Focus TITANIUM

Demonstracyjny Ford Focus TITANIUM

Rocznik: 2013. Przebieg: 3 200 km. Silnik: 1.0 125KM, benzynowy.

Suzuki SX4 1.6 VVT 4WD Comfort PLUS

Suzuki SX4 1.6 VVT 4WD Comfort PLUS

Rocznik: 2013. Przebieg: 0 km. Silnik: 1.6 120KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Ford Focus, oglądali także

Dowiedz się więcej o Ford Focus

Przeczytaj o Ford Focus

Pomarańczowy zawrót głowy - Ford Focus ST
Pomarańczowy zawrót głowy - Ford Focus ST Jak pech, to pech. Mocne auto z napędem na przód i pierwsze opady śniegu, to niezbyt udane połączenie. Z nadzieją na polepszenie pogody zasiadłem za kierownicą Focusa ST i ruszyłem ku nowej przygodzie.

Ford Focus - zobacz filmy

Ford Focus - Genewa 2014 - Ford Focus - krótka prezentacja
Ford Focus - Genewa 2014 - Ford Focus - krótka prezentacja Ford przedstawił w Genewie zmodyfikowanego Focusa. Zmiany są kosmetyczne, ale dzięki nim ten hatchback będzie miał więcej argumentów w walce z konkurencją.

Ford Focus III 83