Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Ford Focus III - Oceń swoje auto

lista nadwozi Ford Focus III

lista silników Ford Focus III

Oceny Ford Focus III

2% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 02.10.2014 15:38:35 przez

Po roku użytkowania tego samochodu i przejechaniu 20 tysięcy szczerze mogę polecić ten samochód. Wiem, że to zbyt krótki okres na takie wypowiedzi, ale piszę w oparciu o doświadczenie, które mam. Przed zakupem samochodu przez miesiąc zapoznawałem się z innymi samochodami w tej klasie i cenie. Było kilka jazd próbnych, np. Citroen C4 bądź opel astra. Szukałem samochodu przede wszystkim bezawaryjnego i pod tym względem Focus wypadł bardzo dobrze według opinii znajomych, którzy pracują w firmach, które korzystają z aut flotowych. Mówiąc krótko ten samochód sprawdził się w firmach. Generalnie mogę go pochwalić za właściwości jezdne, komfort podróżowania, dobrą widoczność i bardzo dobre wyciszenie. Z wad wymieniłbym mały zbiornik paliwa-wchodzi jakieś 48 litrów co daje zasięg 800 km na pełnym zbiorniku przy mojej jeździe, czasami na trasie brakuje 6 biegu ale szybko nie jeżdzę więc to nie jest jakiś wielki problem. To właściwie tyle co mi przeszkadza. Bardzo pozytywnie oceniam ten samochód porównując go z innymi. Części nie są drogie, a sprawdzony wolnossący silnik, o co teraz już coraz trudniej daje radę. Polecam 1.6 125km, mniejsze będą za słabe ponieważ auto jest ciężkie. Ten silnik to jest minimum do tego samochodu chyba, że ktoś nie wyjeżdża w trasy. Jeszcze raz powiem, że samochód jest bardzo dobrze wyciszony, po roku przejechałem się Citroenem C4 nad którym też się zastanawiałem, ale poza większą przestrzenią z przodu nie ma żadnej innej przewagi. Bardzo słabo wyciszone auto, zamykając już drzwi słychać taki pusty podźwięk jakby zamykało się drzwi auta sprzed kilku lat, a oba są w tej samej cenie. Fakt że C4 również nie należy do awaryjnych ale cała reszta moim zdaniem gorsza. I to tyle. Jeżeli to komuś pomoże to dobrze. Ja wiem jedno. Z całą pewnością dzisiaj nie zmieniłbym decyzji odnośnie wyboru tego właśnie samochodu.

dodano 25.07.2013 15:15:49 przez

Na wstępie zaznaczę, że na szczęście nie posiadam tego samochodu, ale miałem (nie)przyjemność pokonać nim ok 1000 km i nie omieszkam dodać o nim opinii bo na to zasługuje. Samochód miał przebieg 7000 km i silnik 1.6 tdci 95 KM. Było to najmniejsze i najwolniejsze 95 koni jakie kiedykolwiek udało mi się prowadzić. A do tego wszystkiego niezbyt oszczędne. Miałem do czynienia z 4 silnikami 1.6 tdci. Każdy o mocy 109 KM. Były to 2 Fordy C-max, cytryna C4 i volvo c30. Więc wiem jakie mają spalanie, osiągi i co ciągnęły. I w przeciwieństwie do reszty tych aut, focus okazał się najwolniejszy i najbardziej paliwożerny i to przy spokojnej jeździe bo niestety nie dało się nim jechać inaczej. Średnie spalanie po 1000 km to 5,6 l i jest o cały litr większe niż w przypadku w/w c-maxów i 1,5 l większe gdy porównamy je do c4 i c30. Po pokonaniu 300 km autostrady spalanie wzrosło do ok 6. A na zwykłych drogach wlokłem się za maruderami i musiałem czekać na naprawdę wielką lukę aby wyprzedzić np. ciężarówkę. Znacznie większe i cięższe c-maxy radziły sobie z dynamiczną jazdą znacznie lepiej. Pamietam kiedyś dynamiczną podróż do Warszawy z Lublina, gdzie prędkość przez większość trasy oscylowała w okolicach 140 km/h i przy częstym wyprzedzaniu. Średnie spalanie wyszło mi wówczas poniżej 4,8l. I to z 4 pasażerami na pokładzie i bagażem. Nie wspomnę o volvo czy cytrynie gdzie z pasażerami i bagażem, po autostradzie i normalnych drogach spalanie wynosi 4,3 4-6 l. Nie bieżcie nigdy tego silnika.

dodano 19.05.2013 10:27:11 przez

Samochód odebrałem z salonu pod koniec kwietnia. Do tego czasu przejechałem 5tys kilometrów także mogę już coś powiedzieć. Zacznijmy od minusów najbardziej co mnie rozczarowało to hamulce. Są po prostu za słabe i nie radzą sobie z masą auta. Miałem przyjemność prowadzić nowe Volvo v40 też z silnikiem 1,6 turbo 150km i tam hamulce naprawdę robiły wrażenie. Siła hamowania była naprawdę duża. Drugim minusem są trzeszczące plastiki w bagażniku. I to by było chyba na tyle z minusami. Co do plusów , bardzo pozytywnie zaskoczył mnie silnik , na każdym biegu idzie pełną parą. Jest bardzo elastyczny na 6 biegu można jechać 60. Jest także bardzo oszczędny. Jednak troszkę żałuje , mogłem dorzucić te 2-3tys i kupić wersje 180koni. Zawieszenie bardziej nastawione na komfort niż prowadzenie. Na jakość plastików nie ma co narzekać w wersji Titanium wszystko wygląda całkiem sensownie i takie też jest. Dobre audio , ale jednak czuć , że to Ford. Jak się mocno podgłośni to głośniki grają razem z plastikami. Samochód także dobrze wyciszony. Dokupiłem do swojego egzemplarza także reflektory xenonowe. Polecam , w nocy coś fantastycznego.

dodano 13.05.2014 12:38:10 przez

Auto mocno średnie. Na plus (jak to w focusach) układ jezdny. Do tego malutki wyświetlacz, mało obszerne wnętrze auta (głównie z tyłu), mniejszy niż w przypadku poprzednika bagażnik. Dodatkowo mocno oszczędne wykończenie bagażnika w wersji sedan, łącznie z dużymi zawiasami ograniczającymi skutecznie (wnikają do 'kufra') i tak niezbyt obszerną przestrzeń bagażnika. Plus wysoki próg załadunku oraz mały prześwit przy otwartym na maksymalnie bagażniku. Sposób składania tylnych foteli identyczny jak w konstrukcji fiata stilo sprzed 10 lat (użytkowany jako drugie auto w rodzinie).. Nie jest to specjalny zarzut, jednak konstrukcja ta jest dekadę młodsza, a inni producenci (honda) pokusili się w tym czasie już o inne rozwiązania. Dodatkowo po złożeniu tylnych siedzeń i tak nie otrzymamy pełnej powierzchni do załadowania. Wszystko za sprawą mocno rozbudowanych części metalowych karoserii pod oparciem foteli tylnych.

dodano 06.05.2014 00:13:39 przez

Użytkuję ten samochód jako służbowy. Prywatnie mam auto benzynowe z automatem. Poprzednio oceniałem identyczny egzemplarz po kilku dniach użytkowania. Przejechałem nim 8500km od 2012/12 do 2013/04, kiedy zmieniono mi auto na obecne, w którym licznik aktualnie pokazuje 29000km. Do poprzedniej oceny odsyłam tu: http://www.autocentrum.pl/oceny/ford/focus/iii/kombi/silnik-diesla-1.6-duratorq-tdci-dpf-115km-od-2011/ocena-kierowcy-186623935/ Mam 175cm wzrostu i normalną budowę ciała, autem podróżuję sam lub z rodziną (2 małych dzieci w fotelikach) zatem nie mam nadzwyczajnych potrzeb. Po tym czasie wiem już na pewno. Gdybym miał możliwość, na pewno nie wybrałbym Focusa, tylko Octavię. O powodach piszę dalej, a oceniających mój wpis proszę o doczytanie do końca. Tam są też konkluzje.

dodano 06.05.2013 17:05:37 przez

Ford bazuje na opinii chyba z 1 generacji. Tam poza korozją nic się nie działo a auto było przełomowe jak na swoje czasy. A teraz? Niezawodność poważnie kuleje, 3 razy w przeciągu roku auto nie odpaliło i laweta ;/ Coś trzeszczy w zawieszeniu przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające - serwis nie potrafi tego rozwiązać. Sprawdzają smarują twierdzą że ok ale problem dalej występuje. Żałuje, że nie zmieniłem auta wcześniej - kupiłbym Fiata Cromę - dobre, praktycznie bezawaryjne auto. A że włoskie to co z tego? Znajomi mają Bravo 1.4 120KM - lepiej się zbiera od Foki, jakość wykończenia podobna (plastiki, spasowanie i wygoda foteli), ale jeździ i nic się z tym nie dzieje. Ja kupiłem niemieckie auto no i same problemy. Z I Focusem poza korozją nic się nie działo. Gdzie ten postęp?

dodano 03.05.2013 11:57:27 przez

Podsumowując wszystkie opisane wcześniej elementy składające się na ocenę samochodu śmiało mogę całościowo ocenić samochód jako doskonały. Mam kontakt ze sprzedawcami innych marek i wierzcie mi że boją się o sprzedaż samochodów z klasy kompaktowej od kiedy ford wypuścił wersję edition. Oczywiście straszą przed awaryjnością itp., natomiast wystarczy spojrzeć na raporty Dekry. W 100% polecam. Przejadę więcej to wypowiem się wtedy na temat jego awaryjności bądź bezawaryjności. Jak czytam komentarze o "mułowatości" silnika ecoobost to widzę przestraszonego sprzedawcę marki Opel, Kia, VW siedzącego przed komputerem, który wiedząc że nie wyrobi targetu wypisuje takie bzdury.

dodano 26.05.2014 16:18:39 przez

Auto w swoim przedziale cenowym jest zdecydowanie godne polecenia. Konkurencja (Golf, Civic, Astra, itd.) nie jest ani tańsza, ani lepsza, ani nowocześniejsza. Focus daje dużo frajdy z jazdy, brzmi o niebo lepiej od porównywalnych aut i sprawdza się zarówno w mieści, jak i w długich trasach. Nie jest oczywiście pozbawiony wad. Osobiście nie rozumiem, dla czego nie da się kupić mocnej wersji benzynowej z automatyczną skrzynią, ale mam nadzieję, że poprawią to wraz z liftingiem. Mnogości schowków rodem z Tourana w kabinie nie uświadczymy, jednak te obecne są bardzo praktyczne, zwłaszcza obszerny wewnątrz podłokietnik.

dodano 23.12.2012 11:38:48 przez

Ogólnie szału nie ma. Auto jest służbowe, a mimo tego ciągle się zastanawiam czy nie lepiej było wybrać Octavię, której szczerze mówiąc bardzo nie lubię za brak polotu, beznadziejne silniki (nie nie lubię niemieckich rzęchów grupy VW) i słabą jakość wnętrza, ale (chyba?) większe wnętrze i wygodniejsze fotele. W erze wzrostu rozmiarów samochodów, Ford z wnętrzem Focusa wykonał krok wstecz. Jest gorzej niż w poprzednich modelach oraz w porównaniu do konkurencji. Fajna stylistyka jest tylko pacykowaniem słabych rozwiązań ergonomicznych. Prywatnie na pewno nie kupię tego modelu.

dodano 04.05.2013 16:01:34 przez

Ogólnie auto jakością wykończenia, zastosowanymi materiałami mocno odstaje od najlepszych z segmentu C - krótko mówiąc plastikowe badziewie. Konkurent co najwyżej dla KIA Ceed, Fiat Bravo, a cenią się jak VW. Mam nadzieję, że za jakiś czas zrobią jakiś lifing i poprawią te materiały rodem z obudowy miksera. Lepsze materiały, niższa cena i z silnikiem 1.6 150 to byłby kompakt idealny. A tak niestety wyszło bardzo bardzo przeciętnie. Sam bym tego auta nigdy nie kupił - Golf VII, Civic IX, Auris II czy nawet i30 biją Focus jakością wykończenia.

Demonstracyjny SEAT Leon FR ST

Demonstracyjny SEAT Leon FR ST

Rocznik: 2013. Przebieg: 2 651 km. Silnik: 1.4 140KM, benzynowy.

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Rocznik: 2014. Przebieg: 200 km. Silnik: 1.8 140KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Ford Focus, oglądali także

Dowiedz się więcej o Ford Focus

Przeczytaj o Ford Focus

Ford Focus - w jeszcze lepszej formie
Ford Focus - w jeszcze lepszej formie Facelifting Focusa nie ograniczył się do odświeżenia karoserii i zmiany kilku detali wnętrza. Ford poprawił istotne mankamenty kompaktowego modelu - wprowadził nowy system multimedialny i pozbył się przeładowanej przyciskami konsoli środkowej.

Ford Focus - zobacz filmy

Ford Focus Kombi 1.6 EcoBoost 150 KM, 2013 - test AutoCentrum.pl
Ford Focus Kombi 1.6 EcoBoost 150 KM, 2013 - test AutoCentrum.pl Długo się zastanawiałem, czy to w ogóle dać online. Bo zrobione trochę za szybko i na żywioł... Zdecydowałem się jednak zmontować i pokazać Wam ten "partyzancki" test Focusa, ale pod jednym warunkiem :) Proszę, napiszcie - czy jak dostaję auto dosłownie na chwilę to czy mam robić taką "partyzantkę", czy lepiej już nic nie robić? Przyjmę każdy werdykt :)
[HD] Ford Focus ST 2.0 EcoBoost 250 KM, 2014 - test AutoCentrum.pl
[HD] Ford Focus ST 2.0 EcoBoost 250 KM, 2014 - test AutoCentrum.pl Ford Focus ST to świetna propozycja dla osób, które poszukują zabawy w kompaktowych wymiarach. Mocny silnik, świetne prowadzenie, przyzwoite spalanie – to główne zalety tego auta. A czy znajdziemy w nim wady? Owszem, ale kupując takie auto raczej nie będą one dokuczliwe. Więcej dowiecie się z naszego testu – zapraszamy!
Ford Focus ST - BEZ CENZURY - Zachar OFF
Ford Focus ST - BEZ CENZURY - Zachar OFF Już zwykły Ford Focus jeździ świetnie, a co dopiero wersja ST. Można powiedzieć, że auto trawiło do mnie w wyniku zbiegu okoliczności i muszę powiedzieć, że był to korzystny zbieg okoliczności. W filmie: moja subiektywna opinia i wycinki, których nie zobaczysz w oficjalnym wydaniu testu.

Ford Focus III 94