Ocena kierowcy - Ford Focus III Hatchback 5d

Oski, 8 lat temu
Silnik 2.0 EcoBoost 250KM 184kW
Rok produkcji 2014
Ford Focus III Hatchback 5d 2.0 EcoBoost 250KM 184kW od 2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Fenomenalne prowadzenie!
Witam :) Jest to ST ale nie macie u takich opcji. Macie tylko ST od 2015 a mój jest 2014. Wspaniały Hothatch. Banan na "mordzie "cały czas:)
Absolutnie nie mam żadnych zastrzeżeń. Pięknie pracuje,dzięki turbo 360mn dostępnych od 1750 rpm zbiera się niesamowicie. Elastyczność też cudna. Na 6 biegu można jechać 60 km/h lub 250km/h :) Na 2 biegu osiąga 100km/h nawet lekko przekracza tą wartość. Więc od 0-100 nie trzeba wrzucać TRÓJKI jak w przypadku golfów gti czy r. A do tego pięknie brzmi. W środku to w ogóle bajka...piękny bass i rasowe brzmienie.Trzeba siedzieć i to poczuć :)
Biegi wchodzą żwawo i bez problemów. Krótkie przełożenia ale są tacy którzy wolą jeszcze krótsze i można to za nie wielkie pieniądze zmienić. W USA już wymyślili taką nakładkę na lewarek którą instalujesz pod lewarkiem biegów i masz jeszcze krótsze przełożenie :)
Nooooo to już jest legenda :) Foka nie ma sobie równych w tym segmencie a nawet spokojnie może konkurować z autami klas wyższych. Jeździłem audi s6 2015 i Foka znacznie lepiej się prowadzi niż to audi które miało napęd na 4 kółka. Tą różnicę czuć znacząco,Foka się lepi asfaltu jakby była z nim zespawana. Idzie jak po szynach,ma się wrażenie że można wchodzić w ten sam wybrany zakręt bez końca zwiększając prędkość :) Tu trzeba mieć hamulec w głowie :) Gdy siedzisz za kółkiem czujesz drogę, to Ty rządzisz,Ty decydujesz gdzie jedziesz ,jak wchodzisz w zakręt(czy bardziej go ścinasz czy sobie wychodzisz na zewnętrzną bo tak Ci się podoba albo na zakręcie była przeszkoda którą sobie wymijasz bez problemowo) Totalna władza i kontrola tak należało by powiedzieć o układzie kierowniczym Foki. Polecam wszystkim którzy lubią ostro wchodzić w zakręty i z dużymi prędkościami.
Jak na taką bestię oceniam bardzo dobrze. Nie jest to auto dla początkujących kierowców.
Wszystko jest pod ręką. Bardzo intuicyjne. Fotele Recaro Kubełkowe ale bardzo wygodne. Ja mam opcje podgrzewanych i regulowanych w ośmiu pozycjach. Mówię o liczbie mnogiej bo i kierowca i pasażer przodu mając taki komfort. Z tyłu również się ,mieszczę bez problemów a mam 182 cm i 108 kg :) Zostaje mi jeszcze odrobiną miejsca wolnego pomiędzy kolanami a fotelem z przodu. I mówię tu o przypadku gdy fotel kierowcy jest ustawiony pode mnie.
Bez zastrzeżeń. Fotele grzane elektrycznie. Otwory wentylacyjne duże i łatwo się je reguluje.
Pisałem wyżej w ergonomi trochę o tym. Jak na tą klasę auta to super. Miło mnie zaskoczyło.
Bardzo dobre. Jedynie jak jeździ się zimą to słychać piach jak obija się o progi w sumie osłony progów. A i wodę jak się w kałuże mocno w jedzie to wali woda w te progi i słychać wtedy dość głośno. A tak jest ok nawet przy prędkościach 220 km,240 km itd.
Tylko lejesz wahę. Ja bawię się Foką oczywiście gdy złapie temp. bo ma czujniki temp. w silniku i wysokość ciśnienia w silniku, i wysokość ciśnienia na turbinie. To oczywiście dodatkowe czujniki oprócz standardowych jak w reszcie aut. Więc gdy się rozgrzeje to kręcę ją na maxa. Jeżdżę bardzo dynamicznie i średnie spalanie wychodzi latem 9.5 max 10.5 l na 100km. Czyli naprawdę niskie spalanie. Teraz zimą jest to wartość 10.5 ,11.5 więc super. I tak ,dokładnie tyle i komp się nie myli bo dokładnie tyle wlewam do baku. JAK JEDZIESZ 80 KM/H NA 6 BIEGU NA PROSTEJ TO SPALA 4,6 L /100KM :) Ale ktoby tak jeździł taką bestią :)
Doskonała. Jeździłem 3 razy droższymi modelami aut i się chowają pod względem mechanicznym i dynamicznym. Miały tylko lepsze wyposażenie ale nie dużo większe. A foka nawet ma parę fajnych drobnych gadżetów które sprawiają że czujesz się w nastroju do akcji :)
Lusterka elektryczne się psują. Bo składają się przy zamykaniu auta. Nie mam opcji wyłączenia składania. I jak przyjdzie zima i zmrozi , oblodzi to przy otwieraniu auta te silniczki mają ciężko bo muszą łamać lód i wtedy po takiej zimie może się w końcu popsuć i należy wymienić. Lecz jest na to rada. Trzeba pilnować zimą aby na lusterku tam gdzie się obraca nie było lodu i jest ok.
NIC.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 EcoBoost 250KM 184kW [l/100km]