Ford Focus III Kombi - Oceń swoje auto

Oceny Ford Focus III Kombi

2% gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 06.05.2014 00:13:39 przez

Użytkuję ten samochód jako służbowy. Prywatnie mam auto benzynowe z automatem. Poprzednio oceniałem identyczny egzemplarz po kilku dniach użytkowania. Przejechałem nim 8500km od 2012/12 do 2013/04, kiedy zmieniono mi auto na obecne, w którym licznik aktualnie pokazuje 29000km. Do poprzedniej oceny odsyłam tu: http://www.autocentrum.pl/oceny/ford/focus/iii/kombi/silnik-diesla-1.6-duratorq-tdci-dpf-115km-od-2011/ocena-kierowcy-186623935/ Mam 175cm wzrostu i normalną budowę ciała, autem podróżuję sam lub z rodziną (2 małych dzieci w fotelikach) zatem nie mam nadzwyczajnych potrzeb. Po tym czasie wiem już na pewno. Gdybym miał możliwość, na pewno nie wybrałbym Focusa, tylko Octavię. O powodach piszę dalej, a oceniających mój wpis proszę o doczytanie do końca. Tam są też konkluzje.

dodano 06.05.2013 17:05:37 przez

Ford bazuje na opinii chyba z 1 generacji. Tam poza korozją nic się nie działo a auto było przełomowe jak na swoje czasy. A teraz? Niezawodność poważnie kuleje, 3 razy w przeciągu roku auto nie odpaliło i laweta ;/ Coś trzeszczy w zawieszeniu przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające - serwis nie potrafi tego rozwiązać. Sprawdzają smarują twierdzą że ok ale problem dalej występuje. Żałuje, że nie zmieniłem auta wcześniej - kupiłbym Fiata Cromę - dobre, praktycznie bezawaryjne auto. A że włoskie to co z tego? Znajomi mają Bravo 1.4 120KM - lepiej się zbiera od Foki, jakość wykończenia podobna (plastiki, spasowanie i wygoda foteli), ale jeździ i nic się z tym nie dzieje. Ja kupiłem niemieckie auto no i same problemy. Z I Focusem poza korozją nic się nie działo. Gdzie ten postęp?

dodano 03.05.2013 11:57:27 przez

Podsumowując wszystkie opisane wcześniej elementy składające się na ocenę samochodu śmiało mogę całościowo ocenić samochód jako doskonały. Mam kontakt ze sprzedawcami innych marek i wierzcie mi że boją się o sprzedaż samochodów z klasy kompaktowej od kiedy ford wypuścił wersję edition. Oczywiście straszą przed awaryjnością itp., natomiast wystarczy spojrzeć na raporty Dekry. W 100% polecam. Przejadę więcej to wypowiem się wtedy na temat jego awaryjności bądź bezawaryjności. Jak czytam komentarze o "mułowatości" silnika ecoobost to widzę przestraszonego sprzedawcę marki Opel, Kia, VW siedzącego przed komputerem, który wiedząc że nie wyrobi targetu wypisuje takie bzdury.

dodano 23.12.2012 11:38:48 przez

Ogólnie szału nie ma. Auto jest służbowe, a mimo tego ciągle się zastanawiam czy nie lepiej było wybrać Octavię, której szczerze mówiąc bardzo nie lubię za brak polotu, beznadziejne silniki (nie nie lubię niemieckich rzęchów grupy VW) i słabą jakość wnętrza, ale (chyba?) większe wnętrze i wygodniejsze fotele. W erze wzrostu rozmiarów samochodów, Ford z wnętrzem Focusa wykonał krok wstecz. Jest gorzej niż w poprzednich modelach oraz w porównaniu do konkurencji. Fajna stylistyka jest tylko pacykowaniem słabych rozwiązań ergonomicznych. Prywatnie na pewno nie kupię tego modelu.

dodano 08.12.2012 18:35:20 przez

Po przejechaniu prawie 40kkm auto bardzo mile mnie rozczarowuje. Tylko lać i jeździć. Jazda to czysta przyjemność. Spalanie zaskakujące ok 5l/100km przy dość dynamicznej jeżdzie (większość tras). Może przydałoby się kilka koni więcej, ale i te 95 daje frajde z jazdy. Bagażnik w kombi całkiem spory. Jedyny mankament to przed I serwisem dwa razy turbina się zacięła na chwilę - po serwisie podobno nasmarowali jakąs linkę czy coś tam i faktycznie poprawa - sytuacja dotąd się nie powtórzyła.

dodano 04.05.2014 08:31:36 przez

Kolejny wpis przy przebiegu 166tys. km. W dalszym ciągu spalanie średnie 4,9l/100km. Pojawiła się pierwsza usterka - wyciek z uszczelniacza prawej półosi. Wymiana w serwisie. No i przestała działać klima - ale to sprawka gościa pod maską - który przegryzł wąż od klimy. Poza tym autko śmiga bezproblemowo. Jak na auto służbowe - doskonały zakup. Mógłby mieć troszkę większy zbiornik paliwa bo czasami co 2 dni tankowanie. W dalszym ciągu - POLECAM.

dodano 27.08.2011 20:56:09 przez

Focus Mk3 w wersji kombi idealnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu jak i na trasie. Silnik 1.6 95KM wystarczający do normalnej jazdy, 6 biegów w trasie sprawdza się wyśmienicie, jazda tym samochodem to czysta przyjemność, a pokonywanie zakrętów to nadal niedościgniony w tym segmencie wzór. Miejsca wystarczająco, bagażnik spory. Wszystkim niezdecydowanym polecam. Tył kombi bardzo przypomina większego brata Mondeo:)

dodano 07.10.2013 12:01:17 przez

Służbowe auto mam od nowośći. Srednie spalanie ze 116000km 4,9 l/100km (większość trasy). Żadnych problemów poza tankowaniem i wizytami w serwisie średnio co 2 miesiące. Wymienione 2 razy klocki i raz tarcze (pewnie gdyby auto było prywatne to tarcze by jeszcze polatały) ale skoro serwis chciał wymienić nie protestowałem. Na zbiorniku można zrobić 1000km bez wielkiego wysiłku i tankujesz 45 litrów. Jak dotąd polecam.

dodano 15.08.2013 10:52:52 przez

Ford pozostał Fordem - super prowadzącym się ładnym kompaktem. Niestety wnętrze trzeba polubić z wszystkimi wadami - inaczej trzeba poszukać innego modelu. Sam silnik jest nowy i nie sprawdzony, w Focusie pracuje sprawnie i mało pali - choć nie tak mało jak obiecuje producent. Osobiście przyjemniej mi się jeździ zwyczajnym motorem 1.6 o podobnej mocy i osiagach mimo, ze spali około litra więcej i nie ma turbo.

dodano 28.10.2013 17:59:18 przez

Generalnie świetny samochód,za 74 tys z dobrym wyposażeniem, w tej klasie uważam że jeden z najlepszych samochodów. Nie spodziewałem się ferrari ale i tak się zbiera lepiej niż zakładałem. Na pewno jest jedno wielkie rozczarowanie, 1,0 i nieważne jak jade zawsze bierze min 7,4 l/100 k, a to już jest nie wporządku

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS "BRAZIL"

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS "BRAZIL"

Rocznik: 2014. Przebieg: 1 000 km. Silnik: 0.1 100KM, benzynowy.

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Rocznik: 2014. Przebieg: 200 km. Silnik: 1.8 140KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Ford Focus, oglądali także

Dowiedz się więcej o Ford Focus

Przeczytaj o Ford Focus

Pomarańczowy zawrót głowy - Ford Focus ST
Pomarańczowy zawrót głowy - Ford Focus ST Jak pech, to pech. Mocne auto z napędem na przód i pierwsze opady śniegu, to niezbyt udane połączenie. Z nadzieją na polepszenie pogody zasiadłem za kierownicą Focusa ST i ruszyłem ku nowej przygodzie.

Ford Focus - zobacz filmy

Genewa 2014 - Ford Focus - krótka prezentacja
Genewa 2014 - Ford Focus - krótka prezentacja Ford przedstawił w Genewie zmodyfikowanego Focusa. Zmiany są kosmetyczne, ale dzięki nim ten hatchback będzie miał więcej argumentów w walce z konkurencją.
Ford Focus ST - BEZ CENZURY - Zachar OFF
Ford Focus ST - BEZ CENZURY - Zachar OFF Już zwykły Ford Focus jeździ świetnie, a co dopiero wersja ST. Można powiedzieć, że auto trawiło do mnie w wyniku zbiegu okoliczności i muszę powiedzieć, że był to korzystny zbieg okoliczności. W filmie: moja subiektywna opinia i wycinki, których nie zobaczysz w oficjalnym wydaniu testu.
Ford Focus Kombi 1.6 EcoBoost 150 KM, 2013 - test AutoCentrum.pl
Ford Focus Kombi 1.6 EcoBoost 150 KM, 2013 - test AutoCentrum.pl Długo się zastanawiałem, czy to w ogóle dać online. Bo zrobione trochę za szybko i na żywioł... Zdecydowałem się jednak zmontować i pokazać Wam ten "partyzancki" test Focusa, ale pod jednym warunkiem :) Proszę, napiszcie - czy jak dostaję auto dosłownie na chwilę to czy mam robić taką "partyzantkę", czy lepiej już nic nie robić? Przyjmę każdy werdykt :)

Ford Focus III Kombi 36