Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi

pawlo, 10 lat temu
Silnik 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Rok produkcji 2013
Ford Focus III Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Układ kierowniczy - jazda po zakrętach to sama przyjemność.
Ford pozostał Fordem - super prowadzącym się ładnym kompaktem. Niestety wnętrze trzeba polubić z wszystkimi wadami - inaczej trzeba poszukać innego modelu. Sam silnik jest nowy i nie sprawdzony, w Focusie pracuje sprawnie i mało pali - choć nie tak mało jak obiecuje producent. Osobiście przyjemniej mi się jeździ zwyczajnym motorem 1.6 o podobnej mocy i osiagach mimo, ze spali około litra więcej i nie ma turbo.
Zwyczajny silnik turbo. Nie czuć, że ma tylko litr pojemności ale za to słychać po uruchomieniu. Bardzo sprawnie napędza samochód ale z wszystkim wadami i zaletami turbo czyli turbodziura do ok 2 tys obrotów, szarpnięcia i uderzenia przy niewprawnym operowaniu sprzęgłem. Uważam, że jako bazowy silnik jest OK, 125KM to minimum - nie wiem jak jeździ wersja 100KM ale wole nie sprawdzać. System start/stop - można wyłączyć, kwestia przyzwyczajenia. Pozostaje pytanie o trwałosć ...
Bez zastrzeżeń.
No tu muszę przyznać rację wszystkim AutoŚwiatom i innym ktorzy lansuja pogląd, że Fordy się świetnie prowadzą - bo się prowadzą świetnie. Trzymanie w drodze super i wyśmienity układ kierowniczy.
W zasadzie przecietnie jak to w nowoczesnych samochodach, dość wąskie lusterka ale plus za czujniki parkowania ułatwiające manewry.
Dałem \"źle\" bo mnie bardzo rozczarował Ford w tym wcieleniu. Już nie mówię o wyglądzie wnętrza bo to kwestia gustu ale główne grzechy dla mnie: 1. mam 190cm wzrostu i dźwignia hamulca ręcznego wbija mi się w kolano. 2. miejsce na dwa kubki jest ale brak jakiegokolwiek miejsca żeby odłożyć cokolwiek - bilet z parkingu, nie mówiąc o telefonie czy portfelu. 3. rozmieszczeine prędkościomierza i obrotomierza prowadzi do zeza rozbieżnego. Poza tym kierownica zasłania te dwa zegary częsciowo 4. kierownica za cieńka, jest 4 ramienna(to akurat dla mnie wygodne) i przypomniały mi się czasy jak jeździłem ... Polonezem Caro. 5. fotele jak dla mnie nieco za twarde - kwestia gustu Na plus - wreszcie w Focusie normalnie się spryskuje przednią szybę! Po tylu latach ..
Tu bez uwag. Klima manualna w moim przypadku. Jeden komentarz - pokrętła wentylacji żywcem przejęte z poprzedniej generacji, wyglądają archaicznie i nie pasują do całej deski.
Jest dobrze. Poza brakami w ergonomii opisanymi wyżej jest dość miejsca ale rekord to na pewno nie jest. Astra IV ma więcej przestrzeni.
W porządku. Jedynie koła mogłyby być nieco bardzie wyciszone.
Mimo, ze samochód nie pali dużo ocena nie może być zbyt wysoka bo producent obiecuje zbyt wiele. Jeden z nielicznych samochodów którymi miałem okazję jeździć w którym nie udało mi się osiągnąć zapewnien fabryki. Normalnie przy spokojnej jeździe mozna spalanie producenta osiągnąć - niestety Ford Focus 1.0 pali średnio 6-6,5 litra na 100km przy umiarkowanej jeździe w trybie mieszanym. I fajnie, bo to dobry wynik tylko po co te obiecanki 5 litrów/100?
Jak na nowość silnik 1.0 z promocjami wypada dość korzystnie. Wyposażenie standardowe Fordów jednak wciąż nie jest satysfakcjonujące.
Jedna ocena niżej bo w 3 miesiecznym aucie nie działa zapalniczka i gniazdko 12V w kabinie. Jedynie w bagażniku działa - pójdzie na gwarancji.
Nowy samochód.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoBoost 125KM 92kW [l/100km]