Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi

Ford na tak, 11 lat temu
Silnik 1.6 Duratec 125KM 92kW
Rok produkcji 2011
Ford Focus III Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Chyba wszystko po trochu, mam Astrę G rocznik 2005 (auto nie do zdarcia tak na marginesie, nie sądziłem, że różnica może być tak duża po upływie kilku lat w technologii. Po zmianie miałem wrażenie, że przesiadłem się do auta wyższej klasy.
Przeniesienie napędu : Wymiana uszczelniacza półosi.
Układ elektryczny : Wymiana akumulatora.
Ogólnie jestem zadowolony i nawet te drobne usterki nie wpływają na moją pozytywną ocenę. Mój Focus ma o wiele więcej zalet niż wad. Należy pamiętać, że nie ma aut idealnych, stawka się wyrównała i inne auta z tej klasy mają podobne opinie. Na pewno nie mam refleksji typu, może lepszy byłby Volkswagen.
Silnik cichy i elastyczny, jednak powtórzę za innymi, że po 125 KM spodziewałem się większej dynamiki, ale myślę, że to wszystko podyktowane jest ograniczeniem spalania.
Skrzynia biegów to bajka.
Tutaj moja opinia nie będzie odstawała od innych, po prostu super, tym bardziej, że w kombi jest to trudniejsza sztuka, ale jednak konstruktorzy znaleźli chyba najlepszy kompromis między komfortem a pewnością prowadzenia.
Ogólnie jest w porządku, jednak zgodnie z najnowszą modą na sportowe sylwetki, nowa linia nadwozia komplikuje trochę widoczność do tyłu, ale da się przyzwyczaić.
Tu raczej bez uwag, jest poprawnie.
Tu też raczej bez uwag, wszystko poprawnie.
Z tyłu super, z przodu deska rozdzielcza jest dość masywna i zabiera troszkę przestrzeni, ale ogólnie jest dobrze i podróżuje się naprawdę wygodnie.
Wyciszenie doskonałe, nie mam do czego się przyczepić i to zarówno silnika jak i opływającego powietrza i zawieszenia.
Tu oceniam na dobrze, za wskazaniem na bardzo dobrze. Biorąc pod uwagę masę kombi itp, moje średnie spalanie (1/3 w mieście, 2/3 poza miastem) wynosiło 6,6 litra przy normalnej jeździe, teraz często włączam klimę i wzrosło mi do 6,8 l, więc myślę, że to przyzwoity rezultat.
Uważam, że cena katalogowa jest dość wysoka, ale ja tradycyjnie kupowałem \"stary rocznik\" i dostałem naprawdę znaczący upust i po upuście mogę powiedzieć, że stosunek jakość cena jest dobry.
Wymiana akumulatora, po prostu mój Focus któregoś ranka nie odpalił. Zdarza się to od czasu do czasu i może być spowodowane tym, że samochody od wyprodukowania do momentu sprzedaży stoją długie miesiące z rozładowanym akumulatorem na parkingu. Druga sprawa to wymiana znanego uszczelniacza półosi.
Odpukać (tylko nie wiem w co teraz wszystko z plastiku jest ;)), żadnych poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 125KM 92kW [l/100km]

6,1