Ford Focus III 1.0 EcoBoost 125KM od 2012 - Oceń swoje auto

III
1.0 EcoBoost 125KM od 2012
lista nadwozi Ford Focus III

Oceny Ford Focus III 1.0 EcoBoost 125KM od 2012

Podobnie jak w segmencie Ni?sza klasa ?rednia (4,06)

Uk?ad elektryczny

dodano 27.07.2016 przez

Samochód kupiłem w 2014 r. w salonie. Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie zawieszenie i układ kierowniczy. Jak dla mnie idealne nastawy. Te same łuki mogłem pokonywać 2x szybciej niż posiadanym przeze mnie wcześniej Lancerem Sportback. Auto kupiłem w związku z powiększeniem rodziny o i ile bagażnik nie jest zły - o tyle w środku jest bardzo ciasno. Jest problem z zapięciem fotelika do isofixa - trzeba przesuwać przedni fotel. Z tyłu i z przodu jest bardzo mało miejsca. Mam 190 cm wzorstu i w obydwu rzędach foteli siedzi mi się źle. Auto się nie pusło - miałem tylko 1 przygodę zimą kiedy elektronika wariowała ale samo się wszystko naprawiło. Oprócz tego tylko leję benzynę. Skoro o paliwie. Auto mimo, że ma malutki silniczek jest dość zrywne i potrafi ładnie przyspieszać - ale tylko do okolic 60-80 km. Później jest coraz trudniej. Jeśli zdarza Ci się jeździć z pasażerami np. na wakacje i będziesz jeździł po górach to poważnie zastanów się nad tym autem. Przy małym wzniesieniu auto przy 4 dorosłych osobach i bagażu ledwo przyspiesza po redukcji do piątki. Aby nabierać prędkość trzeba redukować do 4. Przy okazji - plus za szósty bieg. Jak to mała benzyna turbo. Jeśli jeździsz bardzo spokojnie - spalanie będzie bardzo mało. Jeśli natomiast lubisz pojechać szybciej - auto będzie spalać więcej niż podobna benzyna bez turbo (czasami miałem spalanie średnie 9-10 litrów co przy tych osiągach nie jest ok). Na plus - bardzo łatwia wymiana żarówek w przednich reflektorach i bezkorkowy wlew paliwa. Niby szczegół ale ciężko się odzwyczaić. Podsumowując. Auto dobre do miasta dla spokojnie jeżdżącego kierowcy, bagażnik pakowny, raczej dla mniejszych osób niż 190 cm i 90 kg i raczej nie dla rodziny 2+2. Ja z uwagi na potrzeby rodziny zmieniłem Focusa na Galaxy. Co znamienne zostałem przy marce.

dodano 03.05.2013 przez

Podsumowując wszystkie opisane wcześniej elementy składające się na ocenę samochodu śmiało mogę całościowo ocenić samochód jako doskonały. Mam kontakt ze sprzedawcami innych marek i wierzcie mi że boją się o sprzedaż samochodów z klasy kompaktowej od kiedy ford wypuścił wersję edition. Oczywiście straszą przed awaryjnością itp., natomiast wystarczy spojrzeć na raporty Dekry. W 100% polecam. Przejadę więcej to wypowiem się wtedy na temat jego awaryjności bądź bezawaryjności. Jak czytam komentarze o "mułowatości" silnika ecoobost to widzę przestraszonego sprzedawcę marki Opel, Kia, VW siedzącego przed komputerem, który wiedząc że nie wyrobi targetu wypisuje takie bzdury.

dodano 04.05.2013 przez

Ogólnie auto jakością wykończenia, zastosowanymi materiałami mocno odstaje od najlepszych z segmentu C - krótko mówiąc plastikowe badziewie. Konkurent co najwyżej dla KIA Ceed, Fiat Bravo, a cenią się jak VW. Mam nadzieję, że za jakiś czas zrobią jakiś lifing i poprawią te materiały rodem z obudowy miksera. Lepsze materiały, niższa cena i z silnikiem 1.6 150 to byłby kompakt idealny. A tak niestety wyszło bardzo bardzo przeciętnie. Sam bym tego auta nigdy nie kupił - Golf VII, Civic IX, Auris II czy nawet i30 biją Focus jakością wykończenia.

dodano 15.08.2013 przez

Ford pozostał Fordem - super prowadzącym się ładnym kompaktem. Niestety wnętrze trzeba polubić z wszystkimi wadami - inaczej trzeba poszukać innego modelu. Sam silnik jest nowy i nie sprawdzony, w Focusie pracuje sprawnie i mało pali - choć nie tak mało jak obiecuje producent. Osobiście przyjemniej mi się jeździ zwyczajnym motorem 1.6 o podobnej mocy i osiagach mimo, ze spali około litra więcej i nie ma turbo.

dodano 28.10.2013 przez

Generalnie świetny samochód,za 74 tys z dobrym wyposażeniem, w tej klasie uważam że jeden z najlepszych samochodów. Nie spodziewałem się ferrari ale i tak się zbiera lepiej niż zakładałem. Na pewno jest jedno wielkie rozczarowanie, 1,0 i nieważne jak jade zawsze bierze min 7,4 l/100 k, a to już jest nie wporządku

dodano 07.03.2016 przez

Ogólnie samochód nie jest zły, posiada swoje plusy, ale rownież i minusy. Jednak w ogólnej ocenie wypada na plus. Miałem okazje przez miesiąc jeździć takim Fordem, przez ten czas pokonaliśmy 4 tys km.

dodano 29.12.2013 przez

Samochód łączy bardzo dobre właściwości jezdne z komfortem. Silnik zaskakująco dobry. Niestety materiały i jakość montaży co najwyżej przeciętne. Bardzo dobry stosunek wartości do ceny.

dodano 15.11.2014 przez

Ponadczasowy wygląd, może się podobać, często kierowcy ustępują drogi umożliwiając wyprzedzenie, kiedy widzą w lusterku nadjeżdżającego Focusa. Wygląda na szybki i taki jest.

dodano 16.08.2016 przez

Bardzo przyjemne auto szczególnie dla kobiety. Niezbyt duży kompakt ale wystarczający do wygodnego przemieszczania się dla rodziny z dwójką niedużych dzieci.

dodano 03.05.2012 przez

Za 79 tys. zł można chcieć i oczekiwać. Auto ma miesiąc i 1887 km na liczniku. Mam tylko nadzieję, że spalanie będzie niższe kiedy się dotrze.