Ocena kierowcy - Ford Galaxy I

hejjacek, 19 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Ford Galaxy I 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
samochód dobry warty kupna jeżeli ktoś potrzebuje samochodu przestronnego i wielofunkcyjnego ;najlepiej kupić diesla,gdyż mój pierwszy galax była to 2,0 benzyna 115 koni i to była katastrofa ,palił jak smok ok 12 w mieście poniżej 10 na trasie słabszy i wolniejszy od diesla 90 konnego,jeżeli benzyne to tylko do zagazowania i najlepiej silnik 2,3 lu 2,8 bo te 2,0 to pomyłka
jeżeli nie przekroczymy 3000 obr/min to jest znośnie ale przecież to diesel, elastycznosć silnika jest też poprawna choć mojej 90 tce brakuje czasami mocy i przydałoby się ją zchipować
są czasami problemy z dokładnością i nie wchodzą jak powinny ale jak dotąd bez awarii
auto użytkowane na zachodzie więc nie wytłuczone, ale pierwszą rzeczą którą musiałem zrobić to wymiana końcówki drążka w lewym kole cena przystępna,a tylne amorki choć działają bez zarzutu to osłony mają strasznie skorodowane ale poza tym wszystko oryginalne i nic nie tłucze
widoczność jest naprawdę świetna choć małym mankamentem może być słupek przedni który troche czasami przeszkadza ale można się przyzwyczaić,duża przestrzeń oszklona i samochód latem bardzo sie nagrzewa więc radził bym kupować wersję z klimą choć jest trochę droższa to warto
bardzo pojemny samochód ,przestawne fotele doskonała rzecz, dla rodziny na wakacje super auto
nagrzewa sie trochę długo choć mam specjalną nagrzewnice "ala vebasto"oryginalnie zamontowaną,powinna załanczać się automatycznie gdy temp. spadnie poniżej 4 stopni ale nie robi tego nie wiem czemu,klima bez zarzutu przynajmniej z przodu samochodu
duży samochód dużo przestrzeni ,mam 185 cm wzrostu i siedze daleko odsunięty i to mimo tego jest za mna wystarczająco dużo miejsca
całkiem poprawne choć po wyjęciu tylnich foteli słychać szum
spalanie w mieście około 8 l/100km natomiast w trasie spada nawet do 7 litrów nie przekraczając 3000 obr/min ceny części są przyzwoite rzadnych szaleństw ,
samochody te na dzień dzisiejszy mają niskie ceny na rynku samochodów używanych , tańsze od nich są jedynie mówiąc o dużych vanach, citroeny evasion ale myśle że i gorsze, trochę lepsze są renault espace 3 ale i droższe więc reasumując samochód ten jest naprawdę wart kupienia jeżeli ktoś potrzebuje samochodu dużego,rodzinnego i na prawdę funkjonalnego
jak to ford ,jest to mój drugi galax i w obydwu te same problemy z zamkami i przyciskami od klaksonu, wymiana wciagarki koła zapasowego, spoiler pod przednim zderzakiem bardzo łatwo stacić dokupowywałem w obydwu samochodach
jak na razie bez problemowo w tym który jeżdze ale w poprzedniku też galax 96,2.0 benz, musiałem wymienić tylnią tarczę z zaciskiem gdyż zacisk nie odbijał do końca i koło było cały czas przez niego hamowane ,co w rezultacie starło tarcze co zauważyłem dopiero podczas wymiany klocków

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

7,1