Ocena kierowcy - Ford Galaxy II

kluczyn7, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 115KM 85kW
Rok produkcji 2005
Ford Galaxy II 1.9 TDI 115KM 85kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Inne : przestrzeń, pierdoły i automatyczna skrzynia biegów. wszystko na duży plus.
Silnik : rura gumowa kooler/turbina koszt 500 zyli da się jechać ale wolno.
Układ elektryczny : żarówki. ponoć normalne z H-7
Zawieszenie
nie mogę narzekać
pompowtryski. są tacy co im przeszkadza. tak cichy jak benzyna to on nie jest i nie będzie. ja kupiłem z premedytacją i przynajmniej słyszę że mi silnik pracuje:) nie ma tragedii. wersja 116 KM powiedzmy że jest wystarczająca. moje auto jest po lekkim tuningu niewpływającym w żaden sposób na zużycie podzespołów i paliwa. posiada teraz około 145 KM. naprawdę ma przyzwoite osiągi. do 100 ok. 10 sekund. maksymalna bez zmian - 185 km/godz.
u mnie to automat. polecam wszystkim i zawsze. mankamenty to stosunkowo wolne działanie nawet przy trybie tiptronic i niestety większe spalanie średnio 1,5 literka na 100 km. wygoda nie do przecenienia. i nie wierzcie w wysoką awaryjność. skrzynia i silnik VW sprawdzone i niezawodne.
twardo. nie jest tragedia ale...
rewelacja!! ale tylko do przodu:) problem z parkowaniem ale w końcu to nie jest smart.
wszystko na swoim miejscu. dużo schowków, możliwość pobawienia się w przekładanie siedzeń. jest ich w końcu 7 ale polecam albo 5 z bagażem lub 6 dla przejazdów. 7 miejsce rezerwowe ale nie ma jakiś specjalnych przeciwwskazań żeby go nie montować. po prostu idealny na 6 osób.
klimatronic dwustrefowy, dogrzewanie płynu poniżej 4 st.C. nagrzewa się naprawdę przyzwoicie. pamiętać jednak należy że to \"dizel\"!!! jak nie jedziesz to nie grzeje:)
toć to van. miejsca i miejsca i miejsca....
przy normalnych prędkościach do 120 km/h ok. powyżej zaczyna być męczące ale nie ma tragedii.
jak na takie gabaryty może być. mnie gubi przy okazji automatyczna skrzynia biegów. super sprawa ale 1,5 literka na stówę do tyłu. cóż, za komfort się płaci...
cena do jakości. zawsze może być niższa
nie zanotowałem przez 15 miesięcy żadnej pierdoły, która by się popsuła.
jak niżej. pękł przewód gumowy silnik/kooler. koszt 500 zł. da się jechać, nic się nie rozwali ale mamy do dyspozycji 70 KM (koni mechanicznych)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 115KM 85kW [l/100km]

10,5