Konkurs - Poznaj Leona Cuprę

Niecodzienna moc na co dzień

Ford Ka I - Oceń swoje auto

lista silników Ford Ka I

Oceny Ford Ka I

1% lepiej niż w segmencie Auta najmniejsze (3,76)

dodano 07.03.2013 19:12:47 przez

Kupiłem 12 letnie auto, sprowadzone prywatnie, z dobrym wyposażeniem ale z przebiegiem 213 000. Taki przebieg nie zniechęcił mnie do zakupu i z perspektywy czasu oceniam że była to dobra decyzja. Przy zakupie jakiegokolwiek auta zwracajcie uwagę na to żeby przebieg był autentyczny a nie niski. Forda Ka mogę polecić z czystym sumieniem bo to naprawdę dobre auto, jesli chodzi o awaryjnosc to jest dość spora na szczęscie zawodzą tylko drobiazgi, nigdy nie wystąpiła awaria uniemożliwiająca dalszą jazdę. Przy zakupie nalezy zwrócić szczególną uwagę na to czy auto jest bezwypadkowe oraz na korozję. To pierwsze łatwo ocenić: auto powinno mieć 2 kluczyki czarne(jeśli jest sprowadzane czesto jest tylko jeden co świadczy o tym ze za granicą miało poważny wypadek i ubezpieczyciel zabrał jeden kluczyk uznając szkodę całkowitą), po 2 Ka ma błotniki przyspawane do nadwozia więc jeśli spawy wyglądają na nieoryginalne to należy zachować czujność. Dobrze jest również zajrzeć pod spód ze względu na wcześniej wspomnianą korozję, zwracając uwagę na okolice mocowania tylnej belki. W tym modelu normą jest korozja przy wlewie paliwa oraz na progach ale jeśli nie jest zaawansowana nie należy się tym zniechęcać. Warto również sprawdzić maglownice czy nie ma wycieków gdyż naprawa jest droga. Ogólnie jestem zadowolony z mojego ford Ka, nie żałuję że go kupiłem. Mimo paru wad auto godne polecenia.

dodano 05.08.2013 01:54:40 przez

Karoseria jest ciekawa i moze sie podobac ale jej konstrukcja ogranicza miejsce na tylnym siedzeniu. Auto szybko koroduje i wlasciwie jest chyba rekordzista pod tym wzgledem na rynku. Wnetrze pojazdu jest wykonane awangardowo lecz plastiki uzyte do jego urzadzenia sa najnizszej mozliwej jakosci. Roznego rodzaju przelaczniki nie dzialaja precyzyjnie i nie sa ani latwe w sterowaniu ani nie znajduja sie pod reka.Fatalny jesgt dostep do niektorych podzespolow, mozna powiedziec wielu z nich. Auto psuje sie na schwal wiec nie warto ulegac swojej zonie, ktora zachwycona jego sylwetka namawia nas na jego zakup a potem czekaja nas z nim same problemy. To regula a nie wyjatek w przypadku tego auta.

dodano 24.09.2010 12:07:22 przez

Autko dobre póki nowe, kilkunastoletni egzemplarz oznacza problemy. Jeśli ktoś zna się na mechanice i potrafi sam go naprawiać to nie będzie to aż taki problemem chociaż części do Forda do najtańszych nie należą. Faktem jest że za te pieniądze ciężko wybrać ładniejszy i lepiej prowadzący się mały samochód ale liczba awarii działa tu zdecydowanie na niekorzyść. Jeśli już ktoś uprze się by kupić Kaczkę niech podczas jazdy próbnej zwróci uwagę na zawieszenie czy nie stuka, czy nie ma drgań(zwłaszcza podczas ostrego przyspieszania) bo nietrwałe zawieszenie to główny problem tego samochodu. Korozji warto szukać pod klapką od paliwa, dobrze obejrzeć progi i wnętrze bagażnika przy tylnym pasie.

dodano 27.06.2010 12:38:10 przez

Auto 11 letnie ale jestem z niego bardzo zadowolony, kupiłem je jako 8 letnie i przez swój okres użytkowania jestem bardzo zadowolony, dbałem o nie a ono mi służyło. Wymieniłem w nim tarcze hamulcowe, klocki z przodu i tyłu, pasek klinowy, filtry powietrza, oleju, paliwa, przeciwpyłkowy, olej, płyn hamulcowy i chłodniczy, tylne łożysko w jednym kolej, przewody cewki i samą cewkę by była pęknięta stara, malowany błotnik przy wlewie paliwa z wstawką antykorozyjną, na progi dałem folię ochronną przeźroczystą i chlapacze na przednie koła aby drobiny piachu nie obijal progu i dołu drzwi i eliminowało to zaczątki rdzy

dodano 16.08.2002 14:02:20 przez

Znakomite autko dla singli. Malutenki bagaznik. Ogromna przyjemnosc z jazdy. Zaskakuje osiagnieciami (bez przesady, oczywiscie - sportowcy moga poczuc sie rozczarowani, ale... ten samochod nie zostal stworzony dla rajdowcow). Idealne wnetrze - moze za malo schowkow. Brak oczywistych rzeczy, jak na przyklad obrotomierza (ale samochodzik w koncu dla kobiet), czy lampki kontrolnej paliwa. Przy spryskiwaczu brak automatycznego wlaczania wycieraczek. Reszta jest... przyjemnoscia. Co ciekawe, samochod jest zarejestrowany jako pojazd do przewozu 4 pasazerow, w porownaniu z cieniasem, ktory moze legalnie przewozic 5 : )

dodano 28.01.2006 12:02:37 przez

Jest to fajne autko. Uważam, że jedno z najlepszych w klasie małych samochodów. Wyróżnia się kosmicznym kształtem, świetnie się nim jeździ, szczególnie po zatłoczonych ulicach wielkich miast. Jestem facetem i FORD KA to mój pierwszy samochód. Polecam każdemu mieszczuchowi, nie tylko kobietom. Idealny samochód do jazdy miejskiej ze względu na małe wymiary. Jego wadą jest zbyt mały bagażnik i za mało miejsca z tyłu. Z przodu jest super i zarówno kierowca jak i siedzący koło niego pasażer mają wystarczająco dużo miejsca...Piotr z Lublina

dodano 31.12.2005 13:38:26 przez

Samochód podobno traci nieźle na wartości, więc jego kupno to nie bedzie spory wydatek. Sprzedaż natomiast to już inna sprawa. Osobiście uważam, że to dośc dobra inwestycja. Silniki podobno wytrzymują bardo wiele, więc awarie natury mechanicznej nie powinny miec miejsca(jak jest u mnie). Świetne właściwości jezdne, dośc przestronne i wygodne wnętrze(4 osobowe!) przemawiają na plus. Minus to z pewnością za słaby silnik i brak ABS w starszych modelach(teraz Ford instaluje ABS seryjnie). Oraz(w moim modelu) problemy z elektroniką.

dodano 01.03.2011 12:25:59 przez

Wielką zaletą podczas jazdy głównie po mieście jest jego mały rozmiar,wciśnie się wszędzie,w każdą dziurę pod centrum handlowym :)Problem pojawia się przy wyruszeniu w trasę i upchaniu w nim,prócz pasażerów, bagaży ;)To jest wyczyn!Przy 4 osobach i pełnym załadunku pod górkę trzeba mu "pomóc" ,nawet PKS jest wtedy szybszy :D Dla niewymagającej kobiety,jeżdżącej tylko po mieście idealne (poza kosztami paliwa),dla rodziny absolutnie się nie nadaje, rewelacja dla studentów! :D (którym na paliwo dają rodzice ;)

dodano 05.06.2010 17:17:49 przez

Nie myślałem że co chwilę coś się będzie psuć. Wiadomo że jak samochód ma 10 lat to coś musi, ale że aż tyle? Elektryka leży i kwiczy, korozja zżera karoserię i tłumiki, uwaga również na wentylator przy chłodnicy - potrafi odmówić posłuszeństwa w razie największej potrzeby! Przyspieszenie marne, mogło być chociaż 75 koni. Jakość wykonania wnętrza pozostawia wiele do życzenia. Wyciszenie niestety nie za dobre a audio - szkoda gadać. Nie polecam tego samochodu - 20 letni Golf jest mniej awaryjny niż to.

dodano 27.10.2014 23:15:32 przez

Samochód bardzo sympatyczny w codziennym użytkowaniu na krótkich dystansach. Nie pali za dużo, jest zwinny i w miarę bezawaryjny. Za to to jak szybko zjada go korozja przekracza wszelkie granice, nawet mój Polonez tak nie rdzewiał pomimo 17 lat i skrajnego wyeksploatowania (340tys przebiegu). Samochód na dzień dzisiejszy nadaje się na złom z racji korozji na nadwoziu i podwoziu, ale czego spodziewać się po Fordzie. Poza tym auto bardzo interesujące i nie nudne jak Opel czy VW.

Dowiedz się więcej o Ford Ka

Przeczytaj o Ford Ka

Ford Ka - nie tylko tani
Ford Ka - nie tylko tani Najmniejszy Ford ostro walczy o klientów. Z ceną 26 900 złotych stał się najtańszym samochodem w Polsce. Czy atrakcyjna cena jest jedynym atutem Forda Ka?

Ford Ka I 181