Ocena kierowcy - Ford Ka III

Silnik 1.2 Duratec 69KM 51kW
Rok produkcji 2014
Ford Ka III 1.2 Duratec 69KM 51kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Zdecydowanie skuteczność i płynność systemu stop and go
Prowadzę własna firmę i bardzo dużo jeżdzę, nawet 500 km dziennie. Używam auto aż osiągnie 100tys i wymieniam na nowe. Nie jeżdzę dieslem ani lpg bo nie lubie, wiec koszty benzyny jakoś przebolewam. Ford został kupiony z ... braku kasy :-/ jestem rozczarowany tym samochodem mimo iż ma taki sam silnik jak moja poprzednia panda od której zaczynałem przygodę z motoryzacja. Ale o tym poniżej
Za mała moc. Auto przyspiesza na 3 pierwszych biegach, wtedy można sie szybko rozpędzić do tych 90kmh. Potem tragedia. Wczoraj jechałem obwodnica trojmiasta 90kmh na 5 biegu, wciskam gaz i nic. Nic przez kilka minut! Rozumiem ze jest to teren pagórkowaty ale zeby auto było aż tak słabe? Jechaliśmy we dwoje plus bagaż. Silnie wiało, nie wiem, sam próbuje to jakoś usprawiedliwić. Na autostradzie trudno jest utrzymać prędkość 110 bez wciśniętego gazu na więcej niż 3/4. Mimo tych niedogodności objeżdżał nim cała Polskę i powoli ale daje radę. Zaleta jest to ze nie wiele pali. Minimum 4.4 przy 80kmh, średnio 6.4 w cyklu mieszanym czyli miasto plus obwodnica, max 9.9 miasto (włączona klimatyzacja, dynamiczna jazda). Na trasie przy 110 spała około 7 litrów. Właśnie, tu chciałem dodać, ze 110 to optymalna prędkość dla tego auta, można tak jechać godzinami i kierowca nie czyje sie specjalnie zmęczony. Chciałem dodać cos na temat systemu start and stop. Działa rewelacyjnie. Silnik wyłącza sie nawet po kilku smminutach działania i to za każdym razem.
Skrzynia jest doskonała. Z reszta juz w pandzie ja zachwalałem. Dobrze zestopniowana, biegi wchodzą gładko, pewnie, z przyjemnym oporem. Nigdy nie miałem problemu z wstecznym czy jedynka. Idealnie umiejscowienie gałko zmiany biegów.
Samochód bardzo komfortowy i pewnie trzymający sie drogi. Czuć podmuchy wiatru ale nie stanowi to niebezpieczeństwa. W prowadzeniu lub komforcie nie czuć różnicy pomiędzy nim w autami klasy C. Jedyna wada jest głośna praca zawieszenia, na dodatek moje kwalifikuje sie juz do naprawy.
Widoczność do przodu i na boki idealna, do tylu rownież. Jedynie do tylu pod katem kiepska ponieważ małe tylne szybki zbyt wiele nie pokazują. Duże lusterko wsteczne i lusterka boczne.
Bez zarzutu. Wszystko na swoim miejscu, logicznie rozmieszczone. Czego nie cierpię w moim modelu to fakt iż nie mam centralnego zamka, bagażnik można otworzyć tylko kluczykiem wiec za każdym razem muszę wychodzić z auta zeby ktoś mógł cos tam wrzucić itd. Bardzo to męczące.
Klimatyzacja niby jest ale jakby jej nie było. Jest bardzo mało wydajna, latem jeszcze ujdzie ale zima. ... Nie wiem czy to przypadłość mojego egzemplarza, ale szyby tak parują ze nie sposób nad tym zapanować. Klimatyzacje mam włączona cały rok codziennie, dbam o nią, po 15 tys zrobiłem czyszczenie odgrzybianie i nabilem na nowo, filtry tez wymienione, samochód idealnie zadbany czysty bez wilgoci a szyby tak parują ze sa zaparowane nawet podczas 6 godzinnej podróży. Klima wcale nie osusza powietrza. Raz daje nawiew na szybę przednia, po chwili parują boczne i tak zmieniam co pare minut.
Tutaj nie chce narzekać. Jest to auto dla dwóch osób i z taka świadomością je kupiłem. Wystarczajaco dużo przestrzeni dla dwóch bardzo wysokich osób na przednich fotelach, zarówno na nogi jak i na szerokość. Szkoda tylko ze kierownicy nie można regulować wzdłużnie, przez mam trochę niewygodna pozycje podczas jazdy. Bagażnik wystarczajaco duży aby pomieścić bagaże na tygodniowy wyjazd (pakuje po dach). Jeździmy we trójkę, my plus 5 letnia córka z tylu i w zasadzie Ka pełni role samochodu rodzinnego.
Bardzo złe. Słychać wszystko. Cicho jest do 80, potem trzeba mowić podniesionym głosem. Powyżej 120 jest nie do wytrzymania. Zawieszenie pracuje głośno, silnik słychać na biegu jałowym. Najlepsze jest to ze nawet przy 110 obroty wynoszą 3000 wiec cały hałas jest spowodowany powierzeniem i oponami a nie silnikiem.
Nie sa wysokie. Byłem raz w fordzie na przeglądzie i nie zapłaciłem wiele. Auto pali mało, jest tanie w ubezpieczeniu. Póki co jestem zadowolony.
Najtańsze auto na rynku polskim wiec cena jakość co najlepsze. Zapłaciłem 30900 z klima i radiem.
Przez te 20 tys nie zepsuło sie nic. Nawet żarówka!
Nigdy mnie nie zawiódł. Teraz muszę spojrzeć na zawieszenie, z pewnością jest cos do wymiany bo puka i stuka. Szczególnie z tylu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Duratec 69KM 51kW [l/100km]

7,1