Ocena kierowcy - Ford Kuga II SUV

Jurek, 10 lat temu
Silnik 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Rok produkcji 2013
Ford Kuga II SUV 1.6 EcoBoost 150KM 110kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Inne : bardzo dobre auto z fajnym cichym silnikiem . całokształt super subiektywnie choć jak najbardziej staram się obiektywnie. kupiłem druga generację KUGI i jestem BARDZO PONOWNIE ZADOWOLONY
poprzednia Kuga była ok ! ta jest jeszcze lepsza . więcej miejsca szczególnie z tyłu . dużo przycisków na konsoli środkowej ale przecież na okrągło się tam "nie grzebie" szybko do opanowania . wysoko się siedzi , ja to lubię , dzięki temu pięknie widać co się dzieje na drodze
1,6 turbo 150 Km . aż dziw bierze jak ten mały silnik świetnie napędza w końcu nie tak małe auto. Przy tym jest cudownie wyciszone , słychać go troszkę ale przy bardzo energicznym przyspieszaniu . Akceptowalne zużycie paliwa . na autostradzie do 140 na godzinę 9-9,5 l. na sto przy predkościach bliskich max. 180-190 około 13 .miasto ok.7,5-8,5 l. na sto. naprawdę ok. a przy tym jest cisza ,trochę opływy powietrza przy wysokich predkościach pow. 150 ale nie uciążliwe . silnik benzynowy wybrałem bo nie jeżdżę tak dużo a wcześniej miałem okazję ten silnik sprawdzić w Mondeo . Autentycznie byłem zauroczony - cisza ,jeszcze raz cisza . w poprzedniej Kudze był diesel ale po 3,5 roku użytkowania przejechałem 40 tysięcy ( diesel był bardzo dobry nie narzekałem zrywny elastyczny )
wybrałem manual biegi chodzą super dobrze zestopniowana skrzynia . przed zakupem jeździłem testówką benzynową z automatem . Uczciwie ? Dla mnie porażka , bezsensowne zmiany biegów silnik wysoko kręcący się . kompletnie mi się to nie podobało .
Poprzednia Kuga elegancko resorowała . Ta jest jeszcze lepsza choć większa . jest elastyczna ale wystarczająco komfortowa . W zakręty bez żadnych obaw można wjechać szybko . mam napęd tylko na przód traktuję to auto jak wysoko zawieszoną osobówkę , w teren się nie zapuszczam. duży rozmiar kół nawet po dziurach niewiele się czuje . mialem parę fordów robią autentycznie super zawieszenia . Dla mnie brawo ...
W trasie super , wszystko i wszystkich z góry się ogląda . Parkowanie mam dokupiony "automat " parkowania działa super . wjeżdża sam tam gdzie chyba bym sobie nie poradził i do tego automatycznie kręci kierownicą . Trzeba tylko kontrolować pedały . Do tego czujniki parkowania przód i tył .Jest jeden zgrzyt , tylko przy wstecznym czujniki i wyswietlacz załączają się automatycznie ale przy parkowaniu przodem należy pamiętać o aktywowaniu układu (kompletne nieporozumienie ) parę razy już bym przydzwonił przodem bo sobie człowiek przypomina jak już prawie siedzi na ścianie . Do przodu ten system dezaktywuje się automatycznie po przekroczeniu 12-13 km/ godź. ale po zwolnieniu prędkości sam się nie załącza . tego nie pojmuję . Tu Niemcy się niestety nie popisali.
mimo dużej ilości przycisków na konsoli środkowej co niektórzy krytykują , mnie to osobiście nie przeszkadza . reszta przełączników : klima światła etc. na swoim miejscu.
bardzo dobrze szybko i super chłodzenie natychmiast oraz grzanie prawie natychmiast . silnik nagrzewa się dosłownie błyskawicznie i grzeje samochód wnętrze bardzo szybko. w poprzedniej Kudze z dieslem grzanie sprawiało niejaki problem szczególnie na krótkich trasach lub zimą na krótkich . Teraz jest super. też między innymi dlatego wybrałem benzynę a nie diesla .
porównuję być może do znudzenia z poprzednim modelem Kugi , ale z przodu jest obiektywnie więcej a z tyłu znacznie więcej miejsca . fotele wygodne przód . tył nie wiem nie jeżdżę .
Super cicho , praktycznie przy każdej prędkości . Silnik wyciszony doskonale . trochę szumy przy bardzo wysokich prędkościach .
Jak każdy samochód lać trzeba jak się chce jeździć . Przeglądy generalnie w Fordzie nie rujnują więc myślę , że będzie tak dalej.
bardzo dobrze . za 90 parę tysięcy dostałem wersję titanium , metalik , elektryczna klapa tylna , czujniki przód tył , grzana szyba przednia i fotele , automatyczny system parkowania , swiatła dzienne i wiele innych rzeczy itd itd.
nic !
nic !