Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Kombi

tomaszek355, 14 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1996
Ford Mondeo I Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Że ford wcale nie robi gówno wartych samochodów a w ręcz przeciwnie tylko trzeba się do nich przekonać i nie zrazić po kupnie bubla z przebiegiem 600000 gdzie auto nadaje się już tylko do rozbiórki.
Karoseria : Odchodzi lakier bezbarwny
Układ elektryczny : Rezystor klimatyzacij
Inne : Jak to w kombi tłucze się tylna klapa
Byłem nastawiony pesymistycznie do forda opinie o nim zapożyczyłem przed kupnem z tego portalu i nie żałuję.Jestem z mojego mondziaka bardzo zadowolony i powiem tak można takie auto kupić za grosze i jezdzic długo jeśli się dba o wymianę oleju i pilnuje tego co trzeba jak to ktoś kiedyś powiedział ford gówno wort ale jezdzi się jak lord i to się sprawdza tylko w drugim punkcie jazda nim
Zacznę od odpalania pierwszy obrót coś pięknego pali od razu czyli zero stresu po odpaleniu chwilkę pracuje jak diesel podobno normalne w tym modelu rozgrzewa się dość szybko do poziomu optymalnego nie pobiera prawie wcale oleju ale 115 koni na taką masę to chyba odrobinę za mało ponieważ zbyt dynamiczny nie jest trzeba go mocno kręcić do 4500 obr wtedy to można odczuć że jedzie się mocno i szybko.
Skrzynia biegów:Po odpaleniu gdy olej jeszcze gęsty biegi chodzą troszki ciężkawo ale można się przyzwyczaić jak się rozgrzeje to chodzi leciutko płynnie i bez oporów oraz zgrzytów. Zero problemów dotychczas.
Kierownica chodzi ciężej niż w mazdzie mojego ojca ciężej niż w każdym moim poprzednim samochodzie z wyjątkiem porsche 924 ale i tak mi się bardzo podoba manewrowanie nią miła w dotyku i masywna prowadzenie czysta przyjemność. Z zawieszeniem sprawa jest nie najgorsza do wymiany łożyska oraz gumy na wahaczach stwierdzenie mechanika
Do przodu rewelacja na boki też nie jest zle do tyłu już nie za bardzo ponieważ to kombi ale ja sobie radzę.
W środku samochód podoba mi się najbardziej choć brak tu klimatronica rozmieszczenie wszystkiego jest dobre zegary są ładne i czytelne podświetlenie ładne i nie denerwujące kratki nawiewu duże i dobrze wykonane nic nie trzeszczy i nie lata bez przyczyny.
Powiem tak zimą grzeje tak jak trzeba a nawet bardziej dwie osoby już narzekały na zbyt wielki upał w kabinie w czasie zimy. Jeśli chodzi o chłodzenie to gdyby nie klimatyzacja to w lato nie było by czym się ochłodzić no chyba że wylaniem butelki wody na parkingu. Szyby trochę parują w czasie deszczu i w nocy ale to wina przeciw pyłkowca bo jest do wymiany bo kiedyś parował dużo mniej ale jak nabije klimę i wymienię filtr to będzie jak na początku.
W środku miejsca jest dużo albo nawet bardzo dużo zarówno dla kierowcy pasażera i osób na tylnych siedzeniach doskonały do wszystkich zastosowań praktycznych i mniej praktycznych.
Autko po odpaleniu chodzi wiadomo troszki głośno ale pozniej to już go mało co słychać w środku chyba że pędzi się 160km/h to wiadomo że musi być coś słychać w środku.
Jeśli chodzi o zużycie paliwa to mało nie pali nie można nazwać mojego mondziaka autem ekologicznym czy mało litrażowym ale to w koncu jest duże kombi a nie skuter i musi swoje palić. Ceny napraw podobno wysokie jeszcze się nie przekonałem bo tak naprawdę samemu naprawiam co się tylko da
Kupiłem tanio nie żałuję jakość dobra cena nie wysoka troszki porobiłem przy nim zaraz po kupnie i teraz sobie nim jeżdżę gdzie chcę i ile chcę raczej się nie psuje piszę raczej bo narazie awaria pompy paliwa.
Tak jest niezawodny chyba że się o niego nie dba to napewno pokaże za to pazurki.
Jeszcze ich nie stwierdziłem. Awaria pompy paliwa z mojej winy zbyt częsta podróż na rezerwie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 115KM 85kW [l/100km]

11,0