Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Silnik 2.0 TDCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2002
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Zrywny dynamiczny 130KM robi swoje . Doskonały przy wyprzedzaniu
Silnik : Turbina ale nadszedł jej czas....
Jak na rok i dwa miesiace miesiace po zakupie to jestem bardzo zadowolony.Poprzedni właściciel Wymienił sprzegło ,tarcze klocki wachacze koncówki.Auto ciekawe,pojemne,dynamiczne, pewne w prowadzeniu,dobrze wyposażone za fajne pieniądze. Tankuje tylko orlen ON Verva, na razie z wtryskami sie nic nie dzieje, na czas wymieniam wszystkie oleje , płyny itd. Według mnie Mondek kombi to na prawde dobre autko dla rodzinki 2+2 albo 2+1. Myśle że nastepnym w zakupie też bedzie mondeo
Po rozruchu słychać że to dieselek, lecz gdy osiągnie swoją temperaturę przyjemnie mruczy.Elastycznosc ciekawa, podoba mi sie że nie ma strachu przy wyprzedzaniu.
Tutj też dobrze,lekko haczy, krótki skok lewarka zmiany biegów może nie wszystkim pasować ale dla mnie ok
Tu ludzie od forda popracowali. Auto tych gabarytów trzyma sie drogi jak przyklejone. Dla mnie może ciut za mało komfortowe.Układ kierowniczy precyzyjny bez zarzutów.
Do kombiaka trzeba sie przyzwyczaić, z przodu w sam raz, ale dla mniej wprawionych w parkowaniu tyłem przydały by sie czujniki.Troszeczke za małe lusterka.
Generalnie ok ale... Przydało by sie oświetlenie na tylnej kanapie, sterowanie radiem przy kolumnie kierownicy trochę za nisko człowiek zaczepia kolanem. Do reszty nie mam uwag.
Automatyczna klima w moim mondku to dobra rzecz, w zimie grzeje w lecie szybciutko chłodzi, tak jak trzeba . Na wiosne 2010 czeka mnie,kompletny przegląd
Dlatego właśnie wybrałem to autko. Mam 1,82 wzrostu i za kierownicą duuużo miejsca, każdy dobierze najbardziej optymalną dla siebie pozycje.Z tyłu rodzinka nie narzeka. Bagażnik olbrzymi. W ten wózek naprawdę da sie sporo włożyć.
Mondek musi nabrac temp. i dopiero w tedy ładnie mruczy , na zimno jednak go słychac ale dla mnie to bez znaczenia. W trasie po wyżej 120km/h szum powietrza, myslałem ze będzie ciszej ale rozmawiac można bez podnoszenia głosu.
Dałem dobrze ale tu jest różnie. I znowu dopuki nie rozgrzany i na krótkich miejskich trasach to nawet 8l/100. W trasie udało mi sie zejść 5.5 -5.9/100km.jadąc miedzy 90-120km/h
Za te pieniadze Mondek w wersji Trend X. Passata albo Audi bym nie kupił a jeżeli juz to \"golasa\". Serwis wiadomo drogi ale zamienniki w rozsadnej cenie.
W ciagu roku padł silniczek od spryskiwaczy. W serwisie upadli chyba na łeb bo zaśpiewali 280zł. Kupiłem za 20zł do mondka z roku98 w warsztacie dopasowali końcówki wyjściowe i gra.Następne to centralny zamek nie otwiera lewy tył serwis powiedział że padł moduł czy coś, reszta zamków działa, wiec nie robie nie przeszkadza mi to. I to tyle
Do tej pory padła turbina ale i tak długo wytrzymała z tego co czytam. Kupiłem regenerowana za 1000zł z montażem, śmiga pieknie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 130KM 96kW [l/100km]

7,8