Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Silnik 2.0 TDDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2001
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Koła dwumasowe zamachowe i pasowe
Samochód kupiłem w lutym 2010 z przebiegiem licznikowym 190 tys. Skusiłem się atrakcyjnymi cenami tego modelu, teraz już wiem dlaczego takie są :) Ogólnie to fajne auto, pojemne, wygodne, silnik DI jest pozbawiony usterkowego systemu common rail, ma fajną dynamikę. Ale wszystko do czasu gdy nie zacznie coś szwankować. Auto lubi być kapryśne i jest dość ciężkie w diagnostyce, komp. pokładowy niechętnie wyswietla błędy, mechanicy narzekają na cięzki dostęp do osprzetu silnika który jest dość zaawansowany, no i ceny części które są wyższe niż w przypadku konkurencji.
Głośny jak zimny, głośna wyraźnie słyszalna w kabinie praca korektora wtrysku, dynamika i elastyczność ok, źle zaprojektowany i mocno hałasujący ukł. paska wielorowkowego.
Bez zastrzeżeń
W miarę cichy i trwały od zakupu wymieniłem tylko łącznik stabilizatora, pewne prowadzenie
jak dla mnie bomba
bez zarzutu, trochę za nisko radio ale jest sterowanie przy kierownicy
mam klimę i niestety trochę wariuje, wina softu, po lifcie został poprawiony
miejsca od... :)
szczególnie dobre przy wyższych prędkościach
Zuzycie paliwa może nie rewelacyjne ale znośne, nigdy go szczegółowo nie mierzyłem ale przy jeździe autostradowej z prędkościami rzędu 150 - 170km/h robię ok 800km na zbiorniku
Taka jakość jaka cena.
tutaj jest gorzej ale może to wina egzemplarza który zakupiłem bez wnikliwej kontroli, w ciągu 1 roku wymieniłem poduszkę silnika, pompę wspomagania kierownicy, kompletne sprzęgło (dwumasa) koło pasowe dwumasowe, napinacz, rolki, niepotrzebnie przez \"fachowość\" mechanika sprężarkę klimy.Teraz mam kłopot z niedoborem mocy w pewnych zakresach obrotów i pewnie padł jakiś czujnik i oby nie turbo.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDDi 115KM 85kW [l/100km]

9,5