Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Silnik 2.0 TDDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Inne : wielkość w kabinie jest naprawdę cudowna.
Silnik : turbina
Silnik : wtryski
Przeniesienie napędu : koło dwumasowe
forda posiadałem ponad 5 lat i ogólnie samochód był fajny, gdyby nie awarie. przez 1,5 użytkowania w samochodzie nic nie dotykałem. ford jest bardzo wygodny, a miejsca w środku jest jak w ch*j i jeszcze więcej. spalanie jest duże w porównaniu do TDI jest kosmiczne. ostatni ford w moim ży**** na prawdę odradzam, szkoda czasu, nerwów i pieniędzy !
Silnik jest kiepski, mułowaty, ospały, żeby w miarę szybko jechał trzeba kręcić go na wyższe obroty. Awaryjne wtryski, turbo, komputer. Tyle pieniędzy, które wydałem na naprawy mogłem zainwestować w lepszy samochód, ale szkoda było sprzedawać jak tyle rzeczy było wymienionych. dodam jeszcze, że wymieniałem sprzęgło i dwumasę (ale to norma w dieslu). Jeszcze spalanie, które było astronomiczne nie przemawia do kupna tego samochodu. Zapalanie zimą to był koszmar rozrusznik nie dawał rady kręcić, tylko odpalanie na holu wchodziło w grę.
Skrzynia pracuje naprawdę super, biegi wchodzą bez problemu.
Zawieszenie wielowahaczowe jest super wygodne. Tłumi wszelkie nierówności na naszych drogach. Przez 5 lat ani razu nie naprawiałem nic.
Widoczność jest super, pomimo że samochód jest strasznie długi.
wszystko jest pod ręką.
Klima w lato chłodzi super, a w zimę szyby szybko odparowują. Ogrzewanie jest też w porządku.
Nie pamiętam jaki samochód miałem taki wielki. Bagażnik jest bardzo wielki. Miejsca z tyłu jest tyle, że na upartego można jechać w 4 osoby. z przodu miejsca jest tyle samo .
Ford jest w środku dość głośny, ale to tylko ford, a nie audi.
Samochód pali bardzo dużo najmniejszy wynik jaki uzyskałem to 7l / 100 km, a najwięcej 13. W porównaniu do Audi A4 1,9 TDI to kosmos tam spalanie jest średnie około 6l / 100 km, a w fordzie 8-9, to jest za dużo jak na osobówkę z silnikiem 2.0 .
Fordy są, były i będą tanie. Ale jaka cena taki samochód. Ja za 7 letni samochód dałem 16 tyś. (dodam, że sam go sprowadziłem z Niemiec)
Spalony wentylator, wycierające się kluczyki, z pruchniałe uszczelki przy szybach bocznych, zepsuty elektromagnes w bagażniku, zacisk w kole, który nie oddawał. Pewnie jeszcze kilka usterek by się znalazło, dużo można wymieniać.
Tutaj jest pole do popisu. Wiecznie coś się psuło. Wymieniłem turbinę po około 2 latach użytkowania na 2 używaną, ale po regeneracji , która pod koniec ekspolatacji forda już zaczynała gwizdać. Nowe sprzęgło i koło 2 masowe, drugie 4 wtryski. Miałem problem z pompką paliwa (zapychała się i po przejechaniu 15 kilometrów samochód gasł), miałem problem z nim ponieważ nie chciał chodzić (gasł, tracił moc, itd.) wizyta fachowca z komputerem i skasowanie 2 tyś za naprawę i samochód zaczął chodzić.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDDi 115KM 85kW [l/100km]

9,3