Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Nestor_2005, 11 lat temu
Silnik 2.0 TDDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2003
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Super trzyma się drogi. W zakrętach trzyma się doskonale, a przed dziurami i nierównościami szykujesz się na walenie i podskoki, a tu nic. Ani za miękki, ani za twardy.
Zawieszenie : Łożyska w tylnich kołach
Dziesięć lat temu pozbyłem się swojej Sierry. Do dziś wspominam ją jako swoje najlepsze auto. Później przechodziłem kilka kolejnych (plus 2 służbowe) i wróciłem do korzeni. Teraz mogę mówić, że cała saga Sierra- Mondeo jest wyjątkowo udana. Przestrzeń, dynamika, niezawodność a przy tym oszczędność. Jak trochę dozbieram to zmieniam na MKIV
Przy niskich obrotach trochę mułowaty, ale po przekroczeniu turbodziury ideał. Niby tylko 90PS, ale jak się go trzyma między 2a 3tys obrotów idzie świetnie i radzi sobie zarówno z niskimi biegami jak i wysokimi.
Precyzyjnie wchodzą wszystkie. Bez żadnych niespodzianek. Przy wkładaniu trzeba pokonać minimalny opór. Czóć, że się wbija bieg. Świetne rozwiązanie!
to chyba jego najmocniejsza strona. Najprzyjemniejsza część jego użytkowania to właśnie jazda. Zawieszenie ciche, komfortowe i super trzymające drogi. Jeździłem Laguną to ciągle latała i pływała, tu nie ma o tym mowy.
Dookoła :)
Duuuuużo miejsca. Nawet jak jedziemy w pięciu na wakacje to w bagażniku zostaje coś miejsca a na tylnych siedzeniach wygodnie siedzą nawet Ci najwyżsi.
Sprawna. Klimę serwisuję co 2 lata, jednak nie ma ubytków. Wszystko działa sprawnie.
Ogromna. Chyba największa w tej klasie i wyjątkowo komfortowa.
Od kół i zawieszenia idealne. Od silnika trochę słychać, jednak nie jest to uciążliwe. A jak na diesla bardzo przyjemnie mruczy.
jak na auto 1,6t to na więcej niż przyzwoitym poziomie. Przeglądy i naprawy? Nie wiem... Huczało mi łożysko w tylnim kole, mechanik powiedział mi 500 za sztukę (łożysko z wymianą) bo wymienia się łożysko razem z piastą :( No to skoro wymienia się całą piastę to tyle nawet mój ośmioletni syn potrafi. Piastę kupiłem za 220zł w internecie, opis wymiany znalazłem w necie i z łatwością po 40min było po akcji. A więc???
W porównaniu z innymi autami tej klasy naprawdę cena jest przystępna. Jakości ani niemcy ani japończycy by się nie powstydzili.
Wymiana jednej żarówki świateł mijania. Reszta??? OK
TDDI kupiłem ze względu na niezawodność. Łańcuch rozrządu i zwykła pompa wtryskowa. Do dziś nawet dymka nie puszcza nawet na zimnym silniku. Całe reszta funkcjionuje OK. Wymiana łożysk tylnich kół (piast), ale po 150tys uznałem to za normalne.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDDi 90KM 66kW [l/100km]

6,3